• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Barna alga (Diatom)

Üdv
Elég fura dologra lettem ma figyelmes.Minap vízcsere volt és "AZOO" baktérium kultúrát adagoltam nem pedig a "SERA"-t.Na most eddig nincs is gond ,de most pedig az összes műnövény - tudom vétek ezt használni de sajnos ez van most de hamarosan csere "The New Layout" - és kerámia bújó esze-veszett bubizásba kezdett.Lehet ez attól hogy az új bacik elkezdték "megenni" a barna algát?
 
Az otok is nagyon szeretik ezt az algát. ;)
És valóban kellene még plusz fény, mert a 48 watt eléggé karcsú.
 
Sajnos otok nem most lesznek mert a rákok(procambarus clarkii) mindent felfalnak ami csak ehető.Hamarosan új gazdára lelnek és akkor jöhet az új elrendezés.Már nem 2x18W T8 hanem 4x18W T8 van az aki felett...
 
Nálam eltűnt a barna. A trükk egyszerű. Sok fény, vízcsere, törölgetés. Illetve átváltottam Seachm vízelőkészítőre.
 
Szerencséd van. nálam még mindig meg van. pedig 2 hétig ,2 illetve 3 naponta vizcsere üveg törölgetés növény tisztitás,2x 24 w os t 5 fénycsö 2 külsöszürö 700/l és 650/ l. lilypipa .
az lenne a kérdésem lehet e az a gond hogy 1 honapja egy héten belül 2x volt 6-6 orás áramszünet.a szürök tele voltak trutyival a rossz áramlás miatt néztem bele.aki vizben lettek kitisztitva nem egyszerre.a vizcserék 30 százalékok 1/3 a desztilált viz, de azota még rosszabb a helyzet.régen a kisebb akinál a kevés fénynél nem voltak ilyen gondok.az aki 1 éve megy 70 literes.amikor csak egy szürö volt akkor nem volt barna algám-tápozás easy life profito és carbo- és egyenlöre Trpica 60 system co2. igaz zöld a tartos teszt de nem világos . a köveken és az üvegen is van barna alga. a kövekröl nem tudom eltávolitani Voltak otok is de egy sügerekkel behozott betegségben el hullottak. tervbe van hogy az egész akit átalakitom uj talaj és uj co2. vagy akkor még rosszabb lesz?szeretnék jo tanácsokat kapni.tapasztaltabbaktol Köszi
 
Sziasztok!

Barna algák lepik el az akváriumot, folyamatosan már 3 hete (növényeket, talajt, üveget), volt növény amit már kidobtam mert menthetetlennek itéltem (gömb mohát sós vízben tartom külön mert már azt is belepte), egy kis segítség kellene, ötletek, mit módosítsak.

ami van: 45L, külső szűrő(szivacs, kerámia gyűrű, aktív szén(2 hónapos kb), vatta), 15 w világítás, 1ml easy carbo/nap, 0.3 easy profito/nap (fél adag), heti 2x 10L vízcsere (csapkvíz + aquasana vizelőkészítő),
anubis meg egeria densa növények vannak (cserélem őket amint az alga gondok megoldódtak), tápozást 1 hete kezdtem, algák előtte is voltak, nem vettem észre változást az erősségükben.

Ami furcsaságot észrevettem: az egeria levelein fehér szinű lerakódások vannak, kis pöttyök, nem tudom mi lehet az, de csipesszel megpiszkálom a levelét akkor lejön.

Ilyen állapotba került az egeria densa 1 hét alatt, nem az összes, csak az öreg tövek egy része: http://kepfeltoltes.hu/140617/SAM_0820_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Gondolkodtam azon, hogy veszek víz tesztcsíkokat (5 in 1), hogy nagyjából lássam a víz paramétereit, bár nem tudom hogy ez segítene e a probléma megoldásán.

Amit tervezek: aktív szenet szilikát megkötőre kicserélem, hátha ez segít.

Valami más ötlet?
 
ziasztok!
Barna algák lepik el az akváriumot, folyamatosan már 3 hete (növényeket, talajt, üveget), volt növény amit már kidobtam mert menthetetlennek itéltem (gömb mohát sós vízben tartom külön mert már azt is belepte), egy kis segítség kellene, ötletek, mit módosítsak.
ami van: 45L, külső szűrő(szivacs, kerámia gyűrű, aktív szén(2 hónapos kb), vatta), 15 w világítás, 1ml easy carbo/nap, 0.3 easy profito/nap (fél adag), heti 2x 10L vízcsere (csapkvíz + aquasana vizelőkészítő),
anubis meg egeria densa növények vannak (cserélem őket amint az alga gondok megoldódtak), tápozást 1 hete kezdtem, algák előtte is voltak, nem vettem észre változást az erősségükben.
Ami furcsaságot észrevettem: az egeria levelein fehér szinű lerakódások vannak, kis pöttyök, nem tudom mi lehet az, de csipesszel megpiszkálom a levelét akkor lejön.
Ilyen állapotba került az egeria densa 1 hét alatt, nem az összes, csak az öreg tövek egy része: http://kepfeltoltes.hu/140617/SAM_0820_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Gondolkodtam azon, hogy veszek víz tesztcsíkokat (5 in 1), hogy nagyjából lássam a víz paramétereit, bár nem tudom hogy ez segítene e a probléma megoldásán.
Amit tervezek: aktív szenet szilikát megkötőre kicserélem, hátha ez segít.
Valami más ötlet?

Szerintem mindenféleképpen pakold meg a szűrőt bio szűrőanyaggal. A diatom az akvárium kezdeti stádiumában jelenik meg, amíg nem állt be a megfelelő biológiai szűrés vagy később (mint nálam is) ha erősebb pusztulás volt a baci állományban, de nem pótoltad utólag. Úgyhogy én első körben ajánlom egy biológiai szűrőanyag beszerzést: Szűrőanyag Green Aqua, Szűrőanyag típusa Biológiai Ez persze pénztárca függő, de ár/érték arányban én ajánlom az Eheim SubstratProt, vagy ha többet tudsz rá költeni, akkor Seachem Matrix, vagy ADA Bio Rio. Viszont ehhez mindenféleképp vegyél szűrő indító baktérium készítményt. (ADA Green Bacter vagy Seachem Stability)
 
A bió szűrőanyagot fogok bele tenni, de első körben a szilikát megkötővel próbálkozok, ha nem vállik be akkor pár hét múlva jöhet ez a módosítás, köszi.
 
Egy kérdés merült fel bennem, ha sikerül megszüntetnem az algásodást okozó ismeretlen tényezőt, a már algával lepett felületekről eltűnik az alga, vagy az már ott marad míg nem sikerül valamilyen módon lepucolni?
45L 5 zöld neon van (tudom, nem ekkorába való, de páromnak tetszett és eladó még rá is tett egy lapáttal hogy 10 zöld neon 5-6 amanda lazac is elfér... ), valami algaevőt tudtok javasolni? Garnéla, csiga stb? Red cherry?
 
Ha megszűnik az algásodást kiváltó ok, akkor magától, csak nagyon lassan, vagy egyáltalán nem tűnik el az alga. Diatomot könnyű mechanikusan eltávolítani, például csipesszel kicsit felpiszkálod, és rögtön egy vízcserével egybekötve leszívod. A GA-s fiúk csinálták, hogy a vízcserekor használt csőre rákötöztek egy elektromos fogkefét, ami felszakította az algát, és rögtön be is szippantotta a cső. Egyébként én az Amano garnélát ajánlom a diatomra, előszeretettel eszi. Viszont a garnélához tényleg szükséges a jól beállt biológiai szűrés, különben elpusztulnak.
 
Ha megszűnik az algásodást kiváltó ok, akkor magától, csak nagyon lassan, vagy egyáltalán nem tűnik el az alga. Diatomot könnyű mechanikusan eltávolítani, például csipesszel kicsit felpiszkálod, és rögtön egy vízcserével egybekötve leszívod. A GA-s fiúk csinálták, hogy a vízcserekor használt csőre rákötöztek egy elektromos fogkefét, ami felszakította az algát, és rögtön be is szippantotta a cső. Egyébként én az Amano garnélát ajánlom a diatomra, előszeretettel eszi. Viszont a garnélához tényleg szükséges a jól beállt biológiai szűrés, különben elpusztulnak.

köszi, megpróbálom őket, 3-4 db-ot beszerzek belőle
 
Egyetértek az előttem szólókkal. Nekem is hasonló méretű (40 literes) akváriumom van, barna alga sajnos mindig felüti a fejét itt-ott az üvegen kisebb foltokban. Az Otok előszeretettel fogyasztják, de az Amanok is szeretik úgy hallottam. Biológiai szűrést mindenképp ajánlok, valamint a 45 literhez a 15 watt világítás elég kevés növényes akiban (nekem 40 literre 36 watt jut). Az alga sose tűnik el magától (legalább is nálam), én telefonkártyát szoktam használni az üvegről történő lekaparáshoz.
 
Sziasztok

Van nekem is barna algám az üvegen de "csak foltokban jön elő a következő vízcseréig amikor mindig lekaparom. Ennyi idő alatt nem vastag réteg de visszajön. Az akva lassan 4 hetes és a növényeket folyamatosan telepítettem be úgyhogy nem lep meg a dolog. A kérdésem csak annyi lenne hogy ha a prosoil és a frontüveg tanálkozásánál is van kb. 2x3,5 cm-es folt akkor az is eltűnik idővel? Vagy a talajomban nem alakult ki még a megfelelő bacikolónia? a talajszint alatt ugye nem takaríthatom a frontüveget.....
Azt megpróbálhatom ,hogy a külső szűrő egyik szivacsával "beoltom" a talajt?
még annyi ,hogy se az akván "belül" se az üvegek felső 2/3-án nincs alga vagyis nagyon minimális, csak a talj feletti (frontüvegnél alatta is 2 folt) részen foltokban (5-6db fél tenyérnyi folt) nem durva a helyzet de érdekelne a ti véleményetek is mert szeretném rendbetenni a talajt is!!!
 
Back
Oldal tetejére