• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Barbus tetrazona

barbus

Kertész szaki
A_Male_Tiger_barb.png


sziasztok!

valakinek van tapasztalata arrol, hogy ez a halfajta osszeferheto a rasborakkal vagy a garnellakkal?
 
Ha barbus te.t.razona-ra gondolsz, akkor igen, ez egy békés díszmárna. A boltban sakurákkal van együtt.
 
tetra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A boltban nem B. pentazona van? A tetrazona a mezei szumi, és agresszív dög. Garnélával nem ereszteném össze, razbórából csak hasonló méretűvel.
 
kicsit a dolgok utan olvastam es kiderult, hogy tobbek kozott a barbus tetrazona ( tiger barb) kis rakokkal is taplalkozik elohelyet tekintve, szerintem semi keresnivaloja ott a red cherrynek peldaul.
meg nagyon reg voltak nekem ilyenek a tiger valtozat , ezennel a zoldet probalnam ki , szerintem viselkedesben ugyan az, de velemnyeket szivesen meghallgatok. ugy hallottam valamivel kenyesebbek talan a tultenyesztes miatt ?!
 
kicsit a dolgok utan olvastam es kiderult, hogy tobbek kozott a barbus tetrazona ( tiger barb) kis rakokkal is taplalkozik elohelyet tekintve, szerintem semi keresnivaloja ott a red cherrynek peldaul.
meg nagyon reg voltak nekem ilyenek a tiger valtozat , ezennel a zoldet probalnam ki , szerintem viselkedesben ugyan az, de velemnyeket szivesen meghallgatok. ugy hallottam valamivel kenyesebbek talan a tultenyesztes miatt ?!
A különbség csak annyi, mint a fekete és a cirmos macska között. Ugyanaz a faj, ugyanaz a viselkedés, épp csak a kinézet más. A túltenyésztés ugyanannyira veszélyeztet minden ipari mértékben tenyésztett díszhalat, így a hagyományos csíkos szumit is. Régebben, amikor még az Európában tenyésztett díszhalak domináltak egészségesebbek voltak a halak. Mivel a csíkos szumi az eredeti változat, elterjedt már ekkor is, így megmaradt az emberek fejében, hogy szívós hal. De ma már ugyanolyan ázsiai tömegtenyészetből érkezik szinte az összes díszhal, így a csíkos, a zöld és az arany szumi is.
 
ma mertem meg a vizkemenyseget az akiban ami a jelenlegi allas szerint Kh - 2.
ez baj lenne a barbus eseteben ? Amazonia talajom van amugy..
 
Ötöves díszmárnáknál hogy működik a tavasz? :happy:
Úgy értem nálam soha nem szaporodtak fél év alatt, de szombaton azt vettem észre, hogy a többség egy halat kerget. Soha nem láttam még őket így viselkedni. Mivel nem hagyott nyugodni a dolog, gyakran rájuk néztem, és egyik pillanatban azt vettem észre, hogy az egyik hal kiugrott az akiból. Szerencsére időben visszatettem, szerintem nem lett baja.
Mi válthatta ezt ki? Párzás, vagy agresszió?
 
lecsereltem a regi csoveket ujakra es a halak teljesen elsappadtak, a viselkedesuk is megvaltozott , folyton bujnak be valami ala meg a talajhoz nagyon kozel usznak .
az uj cso lenne az oka , megszokjak vagy milyen mas magyarazat van ra ?
koszi
 
lecsereltem a regi csoveket ujakra es a halak teljesen elsappadtak, a viselkedesuk is megvaltozott , folyton bujnak be valami ala meg a talajhoz nagyon kozel usznak .
az uj cso lenne az oka , megszokjak vagy milyen mas magyarazat van ra ?
koszi
Milyen csöveket cseréltél milyenekre?
 
Milyen csöveket cseréltél milyenekre?

sylvania groluxot es osram 965 - t , csereltem le egy giesemann aqua flora es daylightra , szinten 54 W - osak.

fokozatosan kapcsoltam be a csoveket par nap elteressel, az elso csovet is alig birjak...
 
sylvania groluxot es osram 965 - t , csereltem le egy giesemann aqua flora es daylightra , szinten 54 W - osak.

fokozatosan kapcsoltam be a csoveket par nap elteressel, az elso csovet is alig birjak...
Ezek eléggé hasonló fényűeknek tűnnek, szerintem pár nap alatt megszokják, ha ez a bajuk.
 
Nem tudom, jó helyen teszem fel a kérdést, de mennyire tarthatók együtt amano garnélákkal? Mert olvastam, hogy kis garnélákkal nem szabad, de egy-egy testesebb amanoval?
 
Nem tudom, jó helyen teszem fel a kérdést, de mennyire tarthatók együtt amano garnélákkal? Mert olvastam, hogy kis garnélákkal nem szabad, de egy-egy testesebb amanoval?

Ha jó formában vannak akkor nem eszik meg őket az Amano garnélák :D;)
Az amano egy raptor. Egy ilyen hal semmilyen veszélyt nem jelent rá.
 
Back
Oldal tetejére