• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bambusz a vízben

Carbonado11

Kertész tanonc
Sziasztok!A kertünkben van egy igen agresszív bambusz-fajta.Tél előtt kb.húsz centisre visszavágjuk,így telel.Tavasszal megindul és 3-5 m-es magasságig meg sem áll.A latin nevét nem tudom.
Van egy hét literes,40 cm magas vázám,rajta egy Atman akasztós szűrő.A kérdésem: ha a bambuszból tennék bele pár vékony,de hosszú,lombos végű ágat,plusz cserélném/tápoznám a vizet rendszeresen,megmaradna?Vagy szépen lassan belerohadna a vízbe?Azt tudom h a Dracénát (lucky bambboo formában) sikerrel lehet vízben tartani.De vajon az igazi bambuszt is.Aki tud erről a témáról,lécci-lécci írjon!Köszi!
 
Kicsit extrém... :wideyed: Vázába akasztós szűrő?
Ezt az utat neked kell kitaposni :D
 
Ezt így latin név nélkül bajosan lehet kideríteni. Vannak olyan bambuszfajták, amik tolerálják a mocsári körülményeket, de a többség nem ilyen. A helyedben inkább nádat vagy gyékényt keresnék a célra, esetleg az említett szerencsebambuszt.
 
Itthon a kertészetekben leginkább a phyllostachys fajtákat lehet kapni, ebből vannak olyanok amik méretben stimmelnek, nézz utána hátha ráismersz a sajátodra. Ha csak szárat teszel bele az biztos, hogy nem marad meg a rizómája nélkül, ebben biztosan különbözik a szerencsebambusztól. Teljesen víz alatt szerintem rizómával együtt sem fog megmaradni, viszont mivel sok van és szapora azt javasolnám, hogy próbáld ki! :)

off:
tipp: ne vágd vissza télen, ami bambuszfajták nálunk áttelelnek, nagy valószínűséggel örökzöldek ha nem megy a hőmérséklet -18-20 fok alá, megtartják a leveleiket és semmihez sem fogható hangulatot adnak télen. Megtartják igazi harsányzöld színüket, nem lesznek barnásak. ;)
 
off:
tipp: ne vágd vissza télen, ami bambuszfajták nálunk áttelelnek, nagy valószínűséggel örökzöldek ha nem megy a hőmérséklet -18-20 fok alá, megtartják a leveleiket és semmihez sem fogható hangulatot adnak télen. Megtartják igazi harsányzöld színüket, nem lesznek barnásak. ;)

Ez így van.A mostani -23 fokban sem fagyott ki a bambusz,bár úgy tűnt.Lefagytak a levelei magasban,de tavasszal újra hatott oldalhajtást és megint szép.Egy normál téli
szezon után tényleg semmi baja nincs,szép zöld marad.
Vannak olyan fajok,amiknek nincs erőteljes rizómájuk,nem futják be az egész kertet.Mindkét félét lehet sövénynek is telepíteni,csak az "futósnak" rizóma gátat kell csinálni.

Szerintem az a váza négyszögletes lehet,de ettől függetlenül próba szerencse.
 
Mindenkinek köszi szépen!A váza hatszögletű és a szája alapterülete jóval nagyobb,mint a talpa.Az oldala ívesen hajlik.40 cm magas és hét liter víz fér bele.Mint egy bazinagy trombitavirág..Jávai mohát tenyésztgetek benne.
 
Jaaaa.... és a szűrő szívó ága meg van toldva,így közvetlenül a váza aljából szippantja a vizet.Szerintetek RC-t,vagy Sakurát lehetne benne épségben nevelgetni?
 
Back
Oldal tetejére