• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Bamboocha mindenféléje

A legtöbb malawát a elvesztettem, a legtöbbet az elmúlt napoban... közöttük három "már majdnem petéset" és kettö petéset.
Valószinüleg mind vedlési nehézségekbe pusztult bele.
Ma ezt a szerencsétlent láttam vergödni a hátán: ekkor még az egész vedledék lógott rajta. Egy csipesszel megpróbáltam óvatosan lehúzni róla, de hát nyilván halálfélelmében próbált elpattanni. Ekkor kiszabadult pár lába..


Próbáltam még "segiteni neki", de nagy kihivás egy vedléket megcsippantani (és nem egy lábát) plusz szerencsétlen nagyon próbál menekülni.


Le fogja tudni magáról huzni a páncélt? Vagy inkább vegyem ki, és kapirgáljam le róla?..
Illetve ez miért van? 🙁 Sosem voltak a garnéláimnál vedlési problémák: kapnak garnéláknak való ásványi anyagokat, és a viz paraméterek is jók.
Arra tudok gondolni, hogy túl gyorsan nönek és emiatt túl gyakran kell vedleniük.

Nekem az "egyszerüen tartható élölények" nem valóak...
 
Nem volt még malawa-m, nem ismerem. Amanó, CRS most is van. Salty sót, Aqua-Tropica Endobact aktiv Shrimps cure nature-t, Femanga Garnelen aktiv termékeket is használok, felváltva. Van calcium porom is. Török bele a vízbe két hetente szépia csontot. Az eleségük is néha ásványi. Látok a talajon levedlett páncélt, de kimúlt garnélát nem.
Ami feltűnt a videóból, hogy a víz felszíned nem mozog, nekem lassan forog a víz teteje, nem áll.
 
Back
Oldal tetejére