• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Baligród

Hát ezt bizony gyorsan felhúztad! Nem is értem hogy maradt rá időd ennyi bóklászás közepette. :p
Ugyanakkor mind a kövek, mind a hardscape igen figyelemre méltó, szóval érdeklődve várom lesz-e belőle cserebogár, vagy lesz-e csere velem bogárra.;)
 
Nos, eltelt pár nap, a víz szépen letisztult, pedig mindössze egyszer csináltam egy kb 40%-os cserét, amikor kedden beültettem azt a pár tő parvulát.
Majd nemsokára lehet, hogy jól összezutyulom, mert csipeszelni tervezek benne...:vamp:

szerk: ilyen most
View attachment 16020
Mester, mit is mondhatnek..nagyon tetszik, ahogy meg irtak a többiek is, az, hogy ez sajat gyüjtes.... külön figyelemre melto es emeli a berendezes "fenyet"!
 
A hétvégi túrámon a Bükkben szerintem hasonló köveket sikerült találnom mint neked
photostream

Még nem vagyok túl tapasztalt ezért kérdeznélek téged, hogy mérted e ezek a kövek menyire viszik el a víz keménységét.
 
A hétvégi túrámon a Bükkben szerintem hasonló köveket sikerült találnom mint neked
photostream

Még nem vagyok túl tapasztalt ezért kérdeznélek téged, hogy mérted e ezek a kövek menyire viszik el a víz keménységét.
A képet sajna nem látom, de sebaj;)
Nem, eddig ebben az akvában nem mértem semmit, de most már kicsit komolyabbra kell vennem a figurát.
Tegnap annyi fejlemény volt, hogy ideiglenesen barkácsoltam föléje valami, némi jóindulattal világításnak is nevezhető dolgot. Nem szép, cserében elég ronda és neoprimitív, de a lényeg, hogy több fényt ad, mint az eddigi két ledes ízzó.
Két, korábban más akváriumok fölött szolgáló alu sínt szerkesztettem rá két vékony pálcára, összesen 2x50cm + 2x33cm 7020-as led van fölötte, így már a sejtelmes derengésnél több fény van.
Ma este majd dobok képet is.

Másik: nagyon agyalok a szűrésen is, illetve, hogy milyen növényeket telepítsek bele.
Szerintetek közepes, vagy attól kicsit erősebb fénnyel, CO2 nélkül az MC hogyan viselkedne? Az biztos, hogy folyamatos nyírást igényel, mert ha egyszer elengedem, akkor megnézhetem az arányokat...
Ma már kapott 3 ml EC-t, illetve 1-1 ml mic/mac/poszfo koktélt. Kb ennyi tápozásra gondolok egyelőre, majd meglátom, mit mutat.
Itt-ott sajnos már van alga a köveken:(
 
Szerintetek közepes, vagy attól kicsit erősebb fénnyel, CO2 nélkül az MC hogyan viselkedne? Az biztos, hogy folyamatos nyírást igényel, mert ha egyszer elengedem, akkor megnézhetem az arányokat...
Ha a 30liter/20watt kompakt égős világítás közepes fénynek számít, akkor én azt mondanám rá, hogy nől az MC, csak megfontoltan. Egy kocka nano-ban tartottam ilyet Co2 nélkül. Szépen megvolt, sűrűn nem kellett ollót elővennem, de befedte a neki szánt területet.
 
Ha a 30liter/20watt kompakt égős világítás közepes fénynek számít, akkor én azt mondanám rá, hogy nől az MC, csak megfontoltan. Egy kocka nano-ban tartottam ilyet Co2 nélkül. Szépen megvolt, sűrűn nem kellett ollót elővennem, de befedte a neki szánt területet.
No, ez jó hír, köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat.(y)
 
Mivel szegény eléggé peches sorsú volt, úgy döntöttem, hogy nem kínozom tovább és szétszedtem.:(
A jövője már formálódik, ha lesz miről, teszek majd fel képeket.
Kérem az adminokat, hogy tegék át a befejezett naplók közé.
Köszönet mindenkinek, aki meglátogatta ezt a naplót (is):)
 
Back
Oldal tetejére