• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Baligród

...jött a megvilágosodás: a bal oldai fekvő nagy kő nem így állt eredetileg!:banghead: Gyorsan beforgattam: mindjárt más!
DSCF4090.JPG
Így már a tér kezdett hasonlítani az eredeti elképzeléshez:)
DSCF4091.JPG
A gondom a bal oldal: ott valahogy hiányérzetem van még akkor is, ha egy kis dombot szánok oda, beültetve majd valamivel...
Igyekeztem orvosolni:
DSCF4092.JPG
A fölső kő jó lesz talaj megtámasztásnak, még ha nem is passzol tökéletesen a nagy fekvőhöz, de sajna nem sok kövem maradt...
Így néz ki az összkép jelenleg:
DSCF4093.JPG
Kicsit távolabbról:
DSCF4094.JPG
Az a bal fölső kő nagyon piszkálja a csőrömet...:mad:
 
A maradék apró(bb) kavicsokból variáltam kicsit sebtében:
DSCF4095.JPG
DSCF4098.JPG
DSCF4099.JPG
Személy szerint az első és a harmadik között vacillálok.
No, megyek homokot mosni az előtérhez.
Kérlek, segítsetek dönteni: az eredeti megoldás legyen-e, avagy ebből a három gyors variából valamelyik?
Jó étvágyat mindenkinek!:)
 
A maradék apró(bb) kavicsokból variáltam kicsit sebtében:
View attachment 15780
View attachment 15781
View attachment 15782
Személy szerint az első és a harmadik között vacillálok.
No, megyek homokot mosni az előtérhez.
Kérlek, segítsetek dönteni: az eredeti megoldás legyen-e, avagy ebből a három gyors variából valamelyik?
Jó étvágyat mindenkinek!:)
Én személy szerint az első verzióra voksolok. Számomra az a leginkább természetesnek tűnő.
 
Én személy szerint az első verzióra voksolok. Számomra az a leginkább természetesnek tűnő.
Senki másnak nincs véleménye?

Közben betettem a homokot: ennél többet szerintem nem is kell már tenni.
DSCF4101.JPG
A hátsó feltöltést is megcsináltam: harisnyába töltöttem a korábbi aljzatot egy átmosás és rostálás után. Magam is meglepődtem, ugyanis kb a 3/4-ét el is nyelte:
DSCF4103.JPG
DSCF4104.JPG
Természetesen a távtartónak használt PVC cső kikerült így, hogy a bezsákolt aljzat már kitámasztja a követ.

Tényleg jól jönne még egy-két vélemény arról, ki melyik kiegészítést javasolja bal oldalra a nagy kő tetejére.:)
 
Senki másnak nincs véleménye?

Közben betettem a homokot: ennél többet szerintem nem is kell már tenni.
View attachment 15790
A hátsó feltöltést is megcsináltam: harisnyába töltöttem a korábbi aljzatot egy átmosás és rostálás után. Magam is meglepődtem, ugyanis kb a 3/4-ét el is nyelte:
View attachment 15791
View attachment 15792
Természetesen a távtartónak használt PVC cső kikerült így, hogy a bezsákolt aljzat már kitámasztja a követ.

Tényleg jól jönne még egy-két vélemény arról, ki melyik kiegészítést javasolja bal oldalra a nagy kő tetejére.:)

Én az egész felépítményt előre hoznám kicsit, és kivennék pár követ. A kevesebb néha több. A front csak kavics lesz, vagy ültetsz majd bele valamit?


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Én az egész felépítményt előre hoznám kicsit, és kivennék pár követ. A kevesebb néha több. A front csak kavics lesz, vagy ültetsz majd bele valamit?


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
Már így is előbbre van hozva 4-5 cm-t az eredeti elképzeléshez képest:)
A homok és a kövek találkozásánál lesz egy zöld "gyepes" sáv, szerintem felület arányban kb a fele biztosan.
Igazándiból a két nagy kő az, ami a gerincét adja, a többi "töltelék", hogy kiegészítse a dolgot.

Időközben a scape építéssel szerintem végeztem is.
Bal szélen az 1-es kő maradt, amire @ilk.balazs is szavazott.
DSCF4106.JPG
kitöltöttem mögötte a "zsákok" és a kövek/oldalüveg közti teret
DSCF4105.JPG

végül ezekre a tápokra szavaztam:
DSCF4107.JPG
a florenette tabit a résekbe tettem, természetesen odafigyeltem, hogy pár centi talaj legyen rajta (kb 3 cm), a JBL proflora koncentrátumot pedig a sík felületekre, természetesen vékonyan, hisz' ez a 700 ml ennek a felületnek a sokszorosára való:
DSCF4108.JPG
kb ennyi ment jobb oldalra felülre is, de azt a nagy rohanásban nem fotóztam le.
 
A @Luigi13 -éktól vásárolt environment/amazonia keverékkel folytattam a feltöltést, domborzat kialakítását.
Közben betettem még hátul középre két maradék követ, hogy a jobb felső részben lévő talajt megtartsa.
Ez lett a bal oldalból:
DSCF4109.JPG
DSCF4110.JPG
és a jobb felső részből:
DSCF4112.JPG

A végére egy totál szemből:
DSCF4113.JPG
Azt hiszem, szépen lassan elkezdem feltölteni és ültetek bele ezt-azt.
Ha végeztem, jövök még képekkel is:)
 
A @Luigi13 -éktól vásárolt environment/amazonia keverékkel folytattam a feltöltést, domborzat kialakítását.
Közben betettem még hátul középre két maradék követ, hogy a jobb felső részben lévő talajt megtartsa.
Ez lett a bal oldalból:
View attachment 15809
View attachment 15810
és a jobb felső részből:
View attachment 15811

A végére egy totál szemből:
View attachment 15812
Azt hiszem, szépen lassan elkezdem feltölteni és ültetek bele ezt-azt.
Ha végeztem, jövök még képekkel is:)

Ha használt aljzatot használsz, akkor érdemes csinálni egy próba fetöltést, esetleg hagyni is egy pár napig.

Nálam a mosott aljzat mindig kilapult, mint a manado.


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ha használt aljzatot használsz, akkor érdemes csinálni egy próba fetöltést, esetleg hagyni is egy pár napig.

Nálam a mosott aljzat mindig kilapult, mint a manado.


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
Pont ez következik Laci:)
A talajjal való feltöltéskor igyekeztem mindenhol betömöríteni pont azért, hogy a roskadásokat és egyéb meglepetéseket lehetőleg minimalizáljam.
A kövek közötti résekbe egy evőkanál hegyére tettem mindig egy kicsit, bejátszottam a résbe és egy horgászbotba való tömör üvegspiccel csömöszöltem folyamatosan. Meglepő mennyiség tűnt el a résekben.
A Tuskó Hopkinsosban most akarok egy vízcserét elkövetni, onnan jön majd a víz fele, új RO meg lesz a másik fele.
Van pár növényem, ami már nagyon szenved, be szeretném ültetni őket, aztán legfeljebb majd át lesznek ültetve máshova idővel. Természetesen lesz azért olyan is, amit véglegesnek szeretnék, lehetőleg a végleges helyére:)
 
Tudom, picit elkéstem. Na de hát ha egyszer csak most sikerült idetévednem... :)
A középső (elöl lévő) követ én kitenném kicsit balra és előrébb is hoznám. Jobban rásegítene a térhatásra.
A jobboldalit is picit előrébb hoznám, de csak annyit hogy ne szakadjon meg nagyon a "fal" folytonossága.
De az is lehet, hogy a fentieket visszaszívom és csupán bal-előre kellene még egy nagyobb kő, ami méretben picit nagyobb mint az első-középső - csak nem tudom, van-e...
Így hogy feltöltötted talajjal, mindjárt jobban értem hogy mit akartál kihozni belőle. Nagyon jó a fennsík is, meg úgy az egész (y)
 
Utoljára módosított:
Tudom, picit elkéstem. Na de hát ha egyszer csak most sikerült idetévednem... :)
A középső (elöl lévő) követ én kitenném kicsit balra és előrébb is hoznám. Jobban rásegítene a térhatásra.
A jobboldalit is picit előrébb hoznám, de csak annyit hogy ne szakadjon meg nagyon a "fal" folytonossága.
De az is lehet, hogy a fentieket visszaszívom és csupán bal-előre kellene még egy nagyobb kő, ami méretben picit nagyobb mint az első-középső - csak nem tudom, van-e...
Így hogy feltöltötted talajjal, mindjárt jobban értem hogy mit akartál kihozni belőle. Nagyon jó a fennsík is, meg úgy az egész (y)
Köszönöm az építő észrevételeket:)
A középső első fekete kő pozíciója fog finomodni kicsit, de azzal picit még várnom kell, amíg meglesz az oda szánt növényzet, a többi még egyelőre úgy néz ki, hogy marad. Persze pici mozgások még lehetnek;)
Bal elől egyrészt szándékosan nincs, hogy ott az a kicsit erősebb magassági ugrás megmaradjon, ott majd a bal szélen látható pici homokos részen és a kő lábánál lesz némi zöld, mint ahogy végig az egész építmény előtt is, hogy egy parti föveny látványát érhessem el vele.
Tegnap csak úgy lenyomtam pár tő parvulát, de szinte nagynak hat a bal oldali fennsíkon. Egyelőre azért még el nem vetem a gondolatot, de úgy érzem, itt lesz némi kísérletezés növény fronton...:)
Várok egy küldeményt, aztán ha az előtér és a rések be lesznek zöldítve, majd haladok a többivel is;)
 
A feltöltés még az este megtörtént: fele, vagy kicsit több a használt víz, a többi friss RO. Egyelőre kényszerből visszament bele az eddig is itt vitézkedő 350 l/h-ás szivattyú a nagy szivacshengerrel, de lesz rendes szűrő is ígérem;), ez csak azért van, hogy addig is mozgassa valami a vizet.
Most délben ránéztem, kicsit opálos, no meg szép sárga.
Lesz egy-két csere-bere majd napi rendszerességgel: minden nap fogok valamit molyolni benne és ehhez lekapok majd alkalmanként 15-20 litert, aztán visszatöltöm sima RO-val.
Ha igaz, holnap-holnapután itt lesz a növény-posta, érdemi fejlemények szerintem majd utána lesznek.
 
Szerintem hagyd a francba az egészet és dobd ki a köveket. Lehetőleg az út szélére, hogy összeszedhessem.:D Na most komolyan... nagyon pofás. Igaza volt Daninak, hogy vissza kell még menni kőért.:) Irigykedem amiért a természetben leltél rá ezekre a kincsekre. Ha másért nem is, ezért megéri kirándulni menni.(y)
 
Szerintem hagyd a francba az egészet és dobd ki a köveket. Lehetőleg az út szélére, hogy összeszedhessem.:D Na most komolyan... nagyon pofás. Igaza volt Daninak, hogy vissza kell még menni kőért.:) Irigykedem amiért a természetben leltél rá ezekre a kincsekre. Ha másért nem is, ezért megéri kirándulni menni.(y)
Köszi:happy: régi betegség ez nálam.
Görögországból is ritkán jövök haza félmázsánál kevesebb kővel/homokkal/kaviccsal/homokkal:)
Bár tőled lőtávolban csak mészköves hegyek vannak, azért a tüzépeken, esetleg sóder rakodón érdemes szétnézni, mert ugyan "csak" kerekded köveket találsz, de azok között is vannak szépek.
A földvári híd környékén, illetve a solti "döggyári kifolyó" környékén meg alacsony vízállásnál szép homokkövek gyűjthetők.
Egyszer csinálok abból is egy akvát, ha nem is akkorát, mint pár éve egy I. kerületben, a budai vár fölött lévő fodrászüzletbe.14142406295_63c096d65f_b.jpg
 
Ahogy elnézem egy kicsit elkésve véleményezek én is. A három kép közül én is az elsőt választottam volna, az hat talán a legtermészetesebben. Én akár a bal szélen található két kisebb közül a felsőt lehet ki is venném és a dombot egészent a lenti kőig engedném. Vagy ha nem akkor mindenképp ügyelnék rá, hogy a két kis kő közé mindenképp valami apró növényt ültessek, hogy még véletlenül se takarja el a felső követ. Eddig nagyon szuper, várjuk az ültetéses képeket is ;)(y)
 
Nem bírok magammal: beültettem pár tő parvulát, amit Mr. Hopkinstól kaptam ajándékba:D
DSCF4115.JPG
A kép "minőségét" kérlek, bocsássátok meg nekem, de a víz zavaros/opálos még, a pilács meg csak annyit ér, hogy belelássak, készül a rendesebb (de még egyelőre átmeneti) világítás föléje.
 
Nos, eltelt pár nap, a víz szépen letisztult, pedig mindössze egyszer csináltam egy kb 40%-os cserét, amikor kedden beültettem azt a pár tő parvulát.
Majd nemsokára lehet, hogy jól összezutyulom, mert csipeszelni tervezek benne...:vamp:

szerk: ilyen most
DSCF4116.JPG
 
Utoljára módosított:
Háááát, mivel eldöntöttem, hogy ebben az akvában nem lesz ragasztó, elég lassan döcögök, de a lényeg, hogy végre elkezdtem zöldíteni.
Ráadásul én, aki a sok-sok köves scape-et ostoroztam, ahol szinte csak a mohák jöhetnek szóba, mit csinálok? Építek egy ilyen mohás scape-et. Találó erre, hogy bagoly mondja verébnek...:)
Eddig sikerült ma este eljutnom:
DSCF4119.JPG
Volt közben megint egy 35-40%-os vízcsere is, ha már le kellett szívni valamennyire a vizet a mojoláshoz. Megy vissza a kényszer-szűrő, aztán holnap folyt köv. ...remélem...
 
Háááát, mivel eldöntöttem, hogy ebben az akvában nem lesz ragasztó, elég lassan döcögök, de a lényeg, hogy végre elkezdtem zöldíteni.
Ráadásul én, aki a sok-sok köves scape-et ostoroztam, ahol szinte csak a mohák jöhetnek szóba, mit csinálok? Építek egy ilyen mohás scape-et. Találó erre, hogy bagoly mondja verébnek...:)
Eddig sikerült ma este eljutnom:
View attachment 16029
Volt közben megint egy 35-40%-os vízcsere is, ha már le kellett szívni valamennyire a vizet a mojoláshoz. Megy vissza a kényszer-szűrő, aztán holnap folyt köv. ...remélem...
Alakul alakul, csak így tovább. A mohák frankón kiemelik a köveket ;)
 
Back
Oldal tetejére