• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Baikal árok

Szata33

Kertész szaki
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy december elején indítottam az akváriumot és azóta húztam a napló indítását. És ami miatt nem tűrt halasztást a napló indítása, hogy megjelent az ecsetalga:)Én ezt egy jelnek vettem:)Ez az én keresztem, mióta "beszippantottak" a növények, azóta van jelen nálam az ecset,szóval 4-5 éve hűséges társa az akváriumomnak:)
A naplóm címe nem túl eredeti, a dennerle baikál dekorkavicsból kialakított "ösvényre" utal.

Technika: Atman-AT 3335
Eheim skimmer
Diy led világítás (6500 kelvin,60lm/liter)
Citromsavas Co2

Aljzat: Amazonia
Táptalaj: Tropica
Dekor: Red moor, dennerle baikal kavics
Tápozás: Napi 3-3 pumpa Green Aqua Micro Macro, 1.5ml El carbo

Növények: monte carlo, parvula mini, rotala spec. green,limnophilia hippuridoides,
microsorum pteropus 'Narrow', eleocharis sp - montevidensis,staurogyne repens,
cryptocoryne wendtii Mi Oy, limnobium, anubias nana mini és egy gömbmoha:)

Az indításról néhány kép: (persze ha tudom illeszteni)

upload_2018-1-8_20-54-40.jpeg

upload_2018-1-8_20-55-18.jpeg
És feltöltve
upload_2018-1-8_20-56-0.jpeg

A kövek a red moor-on súlyzók, sajna még mindig nem süllyed el a nagy,arról még nem tudtam levenni a kavicsot.

kb. 2 hetesen (itt indult a diatóm buli)

upload_2018-1-8_20-59-10.jpeg


Eléggé durván lealgásodott, de tudtam, hogy nó para, mert itt tlepítettem be a 4 otót és az ultra vadas rc-gárdám, akik 2 nap alatt csilli-villi rendet vágtak:)Ilyenkor látni, milyen hasznos jószágok:) És bekerült még 10 galaxy és 6 amanda lazac.
upload_2018-1-8_21-0-9.jpeg

És a múlt héten így nézett ki.
upload_2018-1-8_21-3-31.jpeg

Indulásnál első héten napi 50 százalék vízcsere, második héten 2 naponta 50 százalék és 16 nap után költöztek a halak. Röviden ennyi, lassan kéne metszenem, de ahhoz még nem vagyok elég bátor:) És ami még eszembe jutott, nem követendő példa de én így szoktam: a bontott előző akvából a növények 1:19 hipóban mártóztak úgy érzésre, majd ezt követően kis pihi után 1.5ml,/L carbo oldatban áztak 10 percet...csak hogy biztosra menjek:)
 
Back
Oldal tetejére