1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Low-tech Baikal árok

Kategória: 'Naplók', témanyitó: Szata33, téma nyitása: Jan 8, 2018.

1. Szata33
    Épp nem fórumozik ...

Szata33 Kertész szaki

Tag:
    Nov 28, 2013
    Kedvelik:
    70
    Hely:
    Miskolc
    Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy december elején indítottam az akváriumot és azóta húztam a napló indítását. És ami miatt nem tűrt halasztást a napló indítása, hogy megjelent az ecsetalga:)Én ezt egy jelnek vettem:)Ez az én keresztem, mióta "beszippantottak" a növények, azóta van jelen nálam az ecset,szóval 4-5 éve hűséges társa az akváriumomnak:)
    A naplóm címe nem túl eredeti, a dennerle baikál dekorkavicsból kialakított "ösvényre" utal.

Technika: Atman-AT 3335
    Eheim skimmer
    Diy led világítás (6500 kelvin,60lm/liter)
    Citromsavas Co2

Aljzat: Amazonia
    Táptalaj: Tropica
    Dekor: Red moor, dennerle baikal kavics
    Tápozás: Napi 3-3 pumpa Ga mic-mac, 1.5ml El carbo

Növények: monte carlo, parvula mini, rotala spec. green,limnophilia hippuridoides,
    microsorum pteropus 'Narrow', eleocharis sp - montevidensis,staurogyne repens,
    cryptocoryne wendtii Mi Oy, limnobium, anubias nana mini és egy gömbmoha:)

Az indításról néhány kép: (persze ha tudom illeszteni)

upload_2018-1-8_20-54-40.

upload_2018-1-8_20-55-18.
    És feltöltve
    upload_2018-1-8_20-56-0.

A kövek a red moor-on súlyzók, sajna még mindig nem süllyed el a nagy,arról még nem tudtam levenni a kavicsot.

kb. 2 hetesen (itt indult a diatóm buli)

upload_2018-1-8_20-59-10.

Eléggé durván lealgásodott, de tudtam, hogy nó para, mert itt tlepítettem be a 4 otót és az ultra vadas rc-gárdám, akik 2 nap alatt csilli-villi rendet vágtak:)Ilyenkor látni, milyen hasznos jószágok:) És bekerült még 10 galaxy és 6 amanda lazac.
    upload_2018-1-8_21-0-9.

És a múlt héten így nézett ki.
    upload_2018-1-8_21-3-31.

Indulásnál első héten napi 50 százalék vízcsere, második héten 2 naponta 50 százalék és 16 nap után költöztek a halak. Röviden ennyi, lassan kéne metszenem, de ahhoz még nem vagyok elég bátor:) És ami még eszembe jutott, nem követendő példa de én így szoktam: a bontott előző akvából a növények 1:19 hipóban mártóztak úgy érzésre, majd ezt követően kis pihi után 1.5ml,/L carbo oldatban áztak 10 percet...csak hogy biztosra menjek:)

Meskó, Mr. Kapa, AmegA és 5 mások kedvelik ezt.

Aktuális oldal megosztása