• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bacopa australis

Vinsz

Új regisztrált
Ezzel most találkoztam először GA shopban. Kíváncsi lennék, hogy formázható e belőle bokor mint pl a rotalából, és tudni e valamit a nyírásról stb.

Róla lenne szó:
bacopa.jpg
 
Van valakinek ilyen növénye? Ilyet szeretnék az új akiba, de kíváncsi vagyok hogy hoz-e léggyökereket. Valamint ha van tapasztalat a nyírásáról azt is megköszönném ;)
 
Nemrég nekem is ilyen növénykém lett egyenlőre úgy tűnik jól érzi magát szépen növöget. Szeretném visszavágni csak nem tudom ,hogy hol mennyire kell visszavágni ha valakinek van már tapasztalata benne annak megköszönném ha segítene :)
 
Én is infóra éhezem ezzel a növénnyel kapcsolatban. Most ültettem egy cseréppel, és azóta folyamatosan málik szét a növény, főleg a levelei. Remélem, megmarad, kihajt majd. Akinek van tapasztalata, ne kíméljen, kérem!
 
Én is infóra éhezem ezzel a növénnyel kapcsolatban. Most ültettem egy cseréppel, és azóta folyamatosan málik szét a növény, főleg a levelei. Remélem, megmarad, kihajt majd. Akinek van tapasztalata, ne kíméljen, kérem!

Szia!

Ne aggódj, csak most alakul át a víz alatti életformához. Ilyenkor ledobálja a leveleit, és újakat hoz. Légy türelemmel,hálás növény. Csak tápozz rendesen, és szereti az erős fényt!
 
hello mindenkinek,mitől van az hogy az egy hete frissen telepített bacopa ugyan hoz hajtásokat,de elkezdett vízközi léggyökereket hozni .Miért van ez?van erre valami orvosság?ha valaki tudja ossza meg velem,legyenszíves.;)

A hygrophila polysperma is igy viselkedett nálam ,azóta megutáltam ,nagyon csúnya gyökérzetet hoz a vízben
 
hello mindenkinek,mitől van az hogy az egy hete frissen telepített bacopa ugyan hoz hajtásokat,de elkezdett vízközi léggyökereket hozni .Miért van ez?van erre valami orvosság?ha valaki tudja ossza meg velem,legyenszíves.;)

A hygrophila polysperma is igy viselkedett nálam ,azóta megutáltam ,nagyon csúnya gyökérzetet hoz a vízben

Nekem is ezt csinálta az elején a bacopám, de aztán 3-4x nagyon rövidre visszavágtam és most már nem hoz léggyökereket.
 
Sziasztok! Próbálkozott ezzel a növénnyel valaki low-tech keretek között? Ha igen akkor milyen sikerrel?
 
Back
Oldal tetejére