• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Azolla caroliniana

Tibóka

Kertész szaki
Sziasztok,

Valakinek van ilyen növénye? A GA oldalán olvasom, hogy
Az Azolla caroliniana egy kisméretű, úszó páfrány féle, melynek levelei cyano-baktériumot (blue-green algae) tartalmaznak. Ez az alga féle kiszűri a nitrogént a levegőből, amit aztán a növény felhasználhat.
de nem értem :) garniknak jó lehet? vagy csak annyira, amennyire a fényt takarja és rejtőzködni jó.

Köszi, Tibó
 
Plusz ezek az úszónövények rendesen szívják a nitrátot a vízből. gondolom ő is ezt teszi. (?)
 
a levegőből veszi fel, a wiki szerint ezért használják trágyázásra is.
gyorsan nő és szerintem szép is. erős fényben vagy ősszel a hidegebb levegőn bepirosodik. enyhébb teleken nálunk is kitelelhet kinti körülmények között.
 
kösz! akkor jó tudni, hogy nem a vízből veszi ki. én most olyan úszónövényt keresek, amik kifejezetten a víz tisztítását segítik elő.
 
a békatutaj ilyen. garnis akváriumokban sokszor használják, mert szépen szűri a vizet.
Köszi Szilvi, én most Limnobium laevigatum-ot használok, ez nagyon jó, csak olyan durván hosszú és vadregényes gyökérzetet ereszt 3 nap alatt (pedig 1 cm-esre visszavágo minden héten), hogy nem hogy nem látom az akváriumban élő garniaimat, hanem felszedi a talajról a marsiliát meg a parvula mini-t. békatutajt hol tudok beszerezni, erre van valami ötleted?
 
Ez a békatutaj, azt használsz :)
Nálam is ez van, minden héten szinte teljesen lecsípem a gyökerüket. Más megoldás nem nagyon van, mert ezek a legjobb "szűrő" növények.
Na tessék! A wikipédián azt írják, hogy a békatutaj neve Hydrocharis morsus-ranae és ahogy nézem ennek szép kis virágja van.
Na, amint látom ez a dél amerikai békatutaj és azért nem az a neve. A virágja is ilyen kis nyomi, nálam is ilyen szokott lenni:
Limnobium4.jpg


De akkor jó, ezt használom. Pedig már beleéltem magam, hogy az új tenyészaksikba virágozni fognak a növények :)
 
Igen, igen, jól írod Tibi. Azért raktam be, mert nekem is ilyen van, csak azon akadtam ki, hogy békatutaj mindkettő, de kiderült, hogy az egyik az dél-amerikai. És nálam is ilyen krikszkraksz virágot hoz :)
Amúgy kedvelem, csak a gyökereik ne nőnének ilyen sebességgel :(
 
Back
Oldal tetejére