• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Azokhoz szól a kérdésem, akiknek van egyszerre wabi-táljuk és high-tech akváriumuk!

D

Deleted member 4326

Vendég
Egyszerű kérdésem lenne hozzátok, melyik módon nőnek gyorsabban a növények? Abban az esetben érdekes ez, ha a wabinak is van világítása, vagy legalább kap sok napfényt.
 
Egyszerű kérdésem lenne hozzátok, melyik módon nőnek gyorsabban a növények? Abban az esetben érdekes ez, ha a wabinak is van világítása, vagy legalább kap sok napfényt.
Akváriumba nőnek gyorsabban, wabiba elég rendesen küzdenek a gravitációval :) nálam 55w-os kompakt alatt növögetnek az emers növények
 
Milyen növények az attól függ. A HC és parvula sokkal gyorsabban nő, mint az akiban.
 
Akváriumba nőnek gyorsabban, wabiba elég rendesen küzdenek a gravitációval :) nálam 55w-os kompakt alatt növögetnek az emers növények

Igen, én is ezt tapasztalom igaz nekem még high-tech sem az akváriumom.

Csak az hoz zavarba, hogy szinte minden kertészet emersen neveli a növényeket. Akkor csak azértm mert így jobban megéri? Pl. nem kell Co2.
 
Nem kell CO2, nincs alga, nincs vízcsere. Ez attól is függ, hogy éppen az a növény a természetben milyen környezetben él. Van ami gyakorta kinő a partra és ott növekedik tovább, tehát hozzá van szokva a víz feletti, de párás környezethez.
 
Nem kell CO2, nincs alga, nincs vízcsere. Ez attól is függ, hogy éppen az a növény a természetben milyen környezetben él. Van ami gyakorta kinő a partra és ott növekedik tovább, tehát hozzá van szokva a víz feletti, de párás környezethez.

A kertészetek is párásítják a levegőt pluszba, vagy ott nem szükséges?
 
Persze, hogy párásítják. Voltál te már a pálmaházban az Állatkertben? :D
 
Persze, hogy párásítják. Voltál te már a pálmaházban az Állatkertben?

Voltam már állatkertben, igen :D

Tehát ha nem spriccelgetek napi 2szer, nem lesznek túl szépek? ( Vagy meg sem maradnak úgy emers módon?)
 
kiszáradnak...
ha nem akarod spriccelni akkor meg le kell zárni közvetlenül valami átlátszó nem légáteresztő dologgal, és nem kell csak havonta 1szer megspricckolni + pirítani valami jó lámpával
 
ha nem akarod spriccelni akkor meg le kell zárni közvetlenül valami átlátszó nem légáteresztő dologgal, és nem kell csak havonta 1szer megspricckolni

Úgy tudom, ilyenkor bepenészedik.
 
És neked melyik formában nő gyorsabban a növényzet?
 
Back
Oldal tetejére