• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első!

A képek a jelenlegi állapotot tükrözik? Növények jól vannak?

Ha jól látom, ez carbo adagolt Low-Tech. Az erős buborékoltatás, ami a képen látható, kihajtja azt a maradék CO2-t is, ami benne van az akváriumban. A szűrő is keringeti a vizet, oxigénhiányos állapot nagyon valószínűtlen, hogy kialakuljon.
Írtad, hogy raktál bele Najas-t. Ez egy nagy túlélő növény. Lehetséges, hogy hamarosan annyira elszaporodik, hogy a többi növény elől el fogja szedni a CO2-t. Viszont a jó oldala az, hogy növekedésével potenciális mérgező anyagokat (garnélák, halak) vesz fel a vízből. A talaj valószínűleg eleinte bőven tartalmaz elég tápanyagot, vasat a növényeknek, főleg low tech körülményekhez mérten. Pl. Növények vas felvételére a gyökereket preferálják, ahol nagyon nagy tartalékok találhatóak (megfelelő talaj esetén).

Érdekes, hogy csak az egyik fajta garnéla pusztul.


Szabó Henrik: Önmagában a mulm nem hinném, hogy gondot okoz. Volt egy akváriumom, amiben elég sok mulm volt elég hosszú távon, és amano-k jól voltak benne, halakkal együtt. Mulm DOC tartalma pl nehézfémeket meg tud kötni, ironikus, de még mérgezést is megakadályozhat. Ha a szűrőben van a "slötyi", attól még ugyanabban az akváriumban van... ... esztétikailag persze előnyösebb lehet...
Az utolsó kép, szemből fényképezve kb. Egy hetes, azóta a nagyobbik piros növényt kissé meg nyirbáltam az algás levelektől, más minden a jelenlegi állapotot tükrözi. A levegőztetővel semmilyen célom nem volt, csak egyszerűen tetszik. Már az elejétől többen írták hogy szerintük nem kellene oda. Nekem tetszik. Okozhatja a növények problémáját, illetve be zavarhat a keringésbe, és ezért van alga?
 
A képek a jelenlegi állapotot tükrözik? Növények jól vannak?

Ha jól látom, ez carbo adagolt Low-Tech. Az erős buborékoltatás, ami a képen látható, kihajtja azt a maradék CO2-t is, ami benne van az akváriumban. A szűrő is keringeti a vizet, oxigénhiányos állapot nagyon valószínűtlen, hogy kialakuljon. Ha ragaszkodsz a levegőztetéshez, akkor állítsd nagyon gyengére. Oxigénhiányos állapot növényes akváriumban elsősorban kora reggel alakulhat ki, lámpa felkapcsolása előtt. Halakat meg lehet ilyenkor nézni, hogy mutatnak-e tüneteket. De még egyszer, O2 hiányos állapotot növényes akváriumban még nem láttam.
Írtad, hogy raktál bele Najas-t. Ez egy nagy túlélő növény. Lehetséges, hogy hamarosan annyira elszaporodik, hogy a többi növény elől el fogja szedni a CO2-t. Viszont a jó oldala az, hogy növekedésével potenciális mérgező anyagokat (garnélák, halak) vesz fel a vízből. A talaj valószínűleg eleinte bőven tartalmaz elég tápanyagot, vasat a növényeknek, főleg low tech körülményekhez mérten. Pl. Növények vas felvételére a gyökereket preferálják, ahol nagyon nagy tartalékok találhatóak (megfelelő talaj esetén).

Érdekes, hogy csak az egyik fajta garnéla pusztul.


Szabó Henrik: Önmagában a mulm nem hinném, hogy gondot okoz. Volt egy akváriumom, amiben elég sok mulm volt elég hosszú távon, és amano-k jól voltak benne, halakkal együtt. Mulm DOC tartalma pl nehézfémeket meg tud kötni, ironikus, de még mérgezést is megakadályozhat. Ha a szűrőben van a "slötyi", attól még ugyanabban az akváriumban van... ... Esztétikailag persze előnyösebb lehet. Ilyen növényes akváriumnál a CO2 lényeges, és bakteriális folyamatok segíthetnek. Túl steril szűrőnek, akváriumnak esélye sincs, hogy CO2-t termeljen.
Azt hiszem nem is vedlenek a tigrisek, csak a hógolyó páncélját látom az utóbbi időben, elején vedlettek a tigrisek is és az övék áttetszőbb volt, a hógolyók páncélja meg nagyon fehér. :/
Nagyon sok mulmom nincs azért mert mindig fel szívom amikor vizet cserélek (jelengeg heti egy 30-35%-os vizcserét csinálok).
 
A kifolyó jelenleg egy esőztető ami fel lett fúrva az áramlás belövés miatt. Most 45°-ban felfele áll. Kicsit játtszak vele? Állítsam a vízszintes irány fele? A bubizó be kavarhat a dologba, föl viszi a mulmot lentről és az nem tud annyira hatékonyan távozni? Már a cyperust is át telepítettem a bal oldali anubias mögé ebből az okból. Mi a véleményed ezekre? A válaszokat köszönöm folyamatosan.
Ha nem is 45 fokban de minimálisan felfelé áll, és mozgatja a vízfelszínt az jó. Ha jól be van lőve az áramlás nem tud megmaradni mulm, maximum olyan helyeken ahol fennakad a dekorok, növények tövénél. A lyuk fel fúrást, ha megmaradt a körforgást létrehozó flow-od jól tetted. Az esőztetővel nincs probléma. Én is mai napig is használok az egyikben.
 
Na jó. Semmit nem csinálok rosszul, algám mégis van. Mi legyen a bubizó sorsa? Rosszat tesz, vagy nem?
 
Na jó. Semmit nem csinálok rosszul, algám mégis van. Mi legyen a bubizó sorsa? Rosszat tesz, vagy nem?
A bubizó nem hoz neked algát ez felejtős. Ha tetszik hagyd bent. Amikor féltem a co-tól mindegyik akvámban volt egy bubizó időzítve ment. Estétől reggelig padló gázon. Sosem volt algám!
Ha semmit sem csinálsz rosszul akkor meg nincs okod aggódni.
 
Na jó. Semmit nem csinálok rosszul, algám mégis van. Mi legyen a bubizó sorsa? Rosszat tesz, vagy nem?

Közvetlenül rosszat nem tesz, csak ahogy már írták korábban a co2-t ki tudja hajtani a vízből. Ez lassabb növekedést és igényesebb fajok esetében "szenvedést" okozhat és ez vezethet algához.
Milyen fajta algád van? Lehet írtad és elsiklottam felette, ha így van akkor bocsi.

Egyébként szép munkát végeztél és tetszetős az akváriumod. Így tovább!
 
Közvetlenül rosszat nem tesz, csak ahogy már írták korábban a co2-t ki tudja hajtani a vízből. Ez lassabb növekedést és igényesebb fajok esetében "szenvedést" okozhat és ez vezethet algához.
Milyen fajta algád van? Lehet írtad és elsiklottam felette, ha így van akkor bocsi.

Egyébként szép munkát végeztél és tetszetős az akváriumod. Így tovább!
Nekem a nap 24 órájába megy a bubizó. A bezavarás gyanúja azért támadt bennem mert a bubizó az esőztető eltt van közvetlenül. Fonal és zöld algám van meg egy kevés barna is az egyik kövön. De erősítsétek meg, hogy tényleg azok-e.
Köszönöm a dícséretet. Próbáltam a képzeletemre hagyatkozni és nem le másolni valamit.
 

Attachments

  • IMG_20170319_132409.jpg
    IMG_20170319_132409.jpg
    201.2 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170325_065117.jpg
    IMG_20170325_065117.jpg
    150 KB · Megtekintések: 0
Nekem a nap 24 órájába megy a bubizó. A bezavarás gyanúja azért támadt bennem mert a bubizó az esőztető eltt van közvetlenül. Fonal és zöld algám van meg egy kevés barna is az egyik kövön. De erősítsétek meg, hogy tényleg azok-e.
Köszönöm a dícséretet. Próbáltam a képzeletemre hagyatkozni és nem le másolni valamit.

A köveden szerintem is zöld por alga van, de mivel nem vagyok profi így ne vedd készpénznek amit mondok. Foszfát szintet mértél már? A relentless chaos akimban nekem is előjött az elején de foszfát adagolással láthatóan vissza tudtam fogni. A fonál az már más kérdés, annál én is a mulmra tippelek, mert nálam is azért van szerintem. Át fogom porszívózni a talajomat ha lesz rá időm és majd kiderül, hogy sz volt-e. Nem tudom neked van-e a talajszemcsék között, de ha igen akkor szerintem érdemes mindenképp eltávolítani.
 
Nem mértem még foszfátot. Mulmot akkor próbálok el távolítani amikor vizet cserélek. A talajomat nem lehet porszívózni.
 
Nem akarom ünnepek alatt @viktorlantos -t csesztetni de amikor én még kis srác voltam (itt) és fonal alga küzdelmem volt, (legelső akvárium) Ő összegzett egy leírást ami több pontból állt és ellenőrzésem szerint a már nem tudom mennyi pontból kb 2 dolog volt ami stimmelt a többi mind rossz volt. Tehát nagyon rosszul csináltam a dolgokat. Ezek csak apróságok de rendkívül összeadódtak. Teljesen egészségesre tettem vele az akváriumot. Sajna már nem tudom melyik naplómba volt,idő se nagyon van rá, hogy megkeressem. Viszont ha ezeket betartja az ember nagyon szépen el lehet felejteni a felesleges kőröket.
 
A képek a jelenlegi állapotot tükrözik? Növények jól vannak?

Ha jól látom, ez carbo adagolt Low-Tech. Az erős buborékoltatás, ami a képen látható, kihajtja azt a maradék CO2-t is, ami benne van az akváriumban. A szűrő is keringeti a vizet, oxigénhiányos állapot nagyon valószínűtlen, hogy kialakuljon. Ha ragaszkodsz a levegőztetéshez, akkor állítsd nagyon gyengére. Oxigénhiányos állapot növényes akváriumban elsősorban kora reggel alakulhat ki, lámpa felkapcsolása előtt. Halakat meg lehet ilyenkor nézni, hogy mutatnak-e tüneteket. De még egyszer, O2 hiányos állapotot növényes akváriumban még nem láttam.

Én csak azért levegőztetek, mert ha nem teszem, delutánra masszív hártya lesz a vízfelszinen....
Nekem lámpa felkapcsolás előtt (délelőtt, mivel éjszaka alszunk [emoji16] ) ment 4 órát, és az távol tartotta a hártyát.

Manapság a levegőztető a kezelő aksiban van, így csak 1-2 órát tudok levegőztetni. Meg is látszik...

Vagy ez csak tüneti kezelés?
 
Nem akarom ünnepek alatt @viktorlantos -t csesztetni de amikor én még kis srác voltam (itt) és fonal alga küzdelmem volt, (legelső akvárium) Ő összegzett egy leírást ami több pontból állt és ellenőrzésem szerint a már nem tudom mennyi pontból kb 2 dolog volt ami stimmelt a többi mind rossz volt. Tehát nagyon rosszul csináltam a dolgokat. Ezek csak apróságok de rendkívül összeadódtak. Teljesen egészségesre tettem vele az akváriumot. Sajna már nem tudom melyik naplómba volt,idő se nagyon van rá, hogy megkeressem. Viszont ha ezeket betartja az ember nagyon szépen el lehet felejteni a felesleges kőröket.
Majd ha le járnak az ünnepek és lesz időd @viktorlantos, akkor egy kis útmutatót kérhetek én is?
 
Ez az érzésem nekem is, hogy valami nem ok és nem találjuk a hibát. Ha jó lenne minden akkor mégiscsak vissza szorúlna az alga.
Szerintem ne keress hibát csak egyszerűen tegyél meg mindent ellene. Ha jön, úgy is jön. Egyszerűen fogadd el. Amennyit tudsz szedj ki fizikálisan, mulmot folyamatosan távolítsd el, a legjobb lenne ha tudnál mérni nitrát/foszfát szintet és azt belőni. Bőséges szűrés kell neki, nagy felületű biológiai szűrő anyaggal, carbot adagolni, amano garnéla,oto,sziámi,molly, és biztosan kihagytam még vagy 5-6 dolgot. Biztosan különböző linkekre hivatkozva jönnek majd a szűrés káros, a karbo káros, a mulm fontos stb vélemények de ez már megszokott, így nem is reagálok rá. Sajnos ezek nélkül nem sok örömet szerez majd az akvárium ha folyamatosan harc lesz alga fronton. Addig is sokat olvass alga topikokban és más naplókban, is ahol külön kitérnek az alga elleni műveletek leírásában, elég nagy sikerekkel. Érdemesebb olyan naplókat keresni ahol heti szinten van dokumentálva a fejlődés, alga harc, elmúlás stb mert ezek bevált módszerek.
Sok sikert neked szívből.
 
Szerintem ne keress hibát csak egyszerűen tegyél meg mindent ellene. Ha jön, úgy is jön. Egyszerűen fogadd el. Amennyit tudsz szedj ki fizikálisan, mulmot folyamatosan távolítsd el, a legjobb lenne ha tudnál mérni nitrát/foszfát szintet és azt belőni. Bőséges szűrés kell neki, nagy felületű biológiai szűrő anyaggal, carbot adagolni, amano garnéla,oto,sziámi,molly, és biztosan kihagytam még vagy 5-6 dolgot. Biztosan különböző linkekre hivatkozva jönnek majd a szűrés káros, a karbo káros, a mulm fontos stb vélemények de ez már megszokott, így nem is reagálok rá. Sajnos ezek nélkül nem sok örömet szerez majd az akvárium ha folyamatosan harc lesz alga fronton. Addig is sokat olvass alga topikokban és más naplókban, is ahol külön kitérnek az alga elleni műveletek leírásában, elég nagy sikerekkel. Érdemesebb olyan naplókat keresni ahol heti szinten van dokumentálva a fejlődés, alga harc, elmúlás stb mert ezek bevált módszerek.
Sok sikert neked szívből.
Köszönöm. Én a problémát szeretném megszüntetni és azért gondoltam, hogy kérek segítséget olyan embertől akinek a módszere sikert követett. Néha a túl sok információ rosszabb mint a kevés. A foszfátot meg mérem. Szerinted adagoljak még foszfátot külön, vagy a tf makró tápba ami van az elég a nitrátnak és a foszfátnak is az emeléséhez?
 
Köszönöm. Én a problémát szeretném megszüntetni és azért gondoltam, hogy kérek segítséget olyan embertől akinek a módszere sikert követett. Néha a túl sok információ rosszabb mint a kevés. A foszfátot meg mérem. Szerinted adagoljak még foszfátot külön, vagy a tf makró tápba ami van az elég a nitrátnak és a foszfátnak is az emeléséhez?
Jól teszed ha a probléma megoldásán fáradozol de az sajna sokból összetevődhet, de egy biztos. Minden lépéssel közelebb kerülsz a probléma kiszűréséhez. Tf táppal kapcsolatban sajna segíteni nem tudok.
Szerintem foszfátot ne adagolj külön hasra ütés szerűen csak ha nitrát szintet is mértél vagy tudod mennyi. Nitráthoz állítjuk a foszfátot. Ha macrot adagolsz hozzá ismét mind a kettőt emelni fogod. Mind a kettőt meg kell mérned és aszerint állíts a foszfát szinten. Ha a ráta be van lőve, elég nagy eséllyel csökkenésnek indulhat, ha vannak takarítóid. Én minden héten mérek nitrát foszfát szintet.
 
Én az akváriumaimba a két TF tápon kívül semmit! nem adagolok. Az egészséges működéséhez nem is kell, ezért hívják teljes értékű, komplex tápnak. Mellettük persze lehet, hogy a piros nem elég piros és jöhet poralga is, de ezekkel és a tápozás finomhangolásával ráérsz később is foglalkozni, mikor már beállt az egyensúly.
 
Én is úgy gondoltam, hogy veszek foszfát csepptesztet és mérek egyet, aztán csak akkor adok hozzá még ha nem elég. Ha a tf táp komplex akkor annak emelését javasolod Jopet? Mert a tesztcsík szerint a nitrátom is kevés.
 
Hosszabb ideig én is kb. 1,5-szeresét adagoltam a gyártói ajánlásnak, nálam high tech akváriumok vannak. Nemrég óta csinálom a normál gyári adagolással. Korábban írtam már, hogy szerintem jó a dózisod, most kicsit mégis helyesbítenék, mert figyelmetlen voltam. Mikróból továbbra is úgy gondolom, hogy jó a napi 1 nyomás, ami ~1,2 ml (de max. heti 10-12 ml), makróból viszont emelhetsz a dózison. Ezt néztem be korábban, mert nem vettem figyelembe, hogy kevés a halad. Szerintem próbáld meg a gyártói ajánlást (4-5 ml/nap). De ez tényleg ilyen kitapasztalós játék, minden akvárium más. A makró növelésével viszel be bőven plusz foszfátot és nitrátot is a rendszerbe, mert annak a káliumon kívül ezek a fő összetevői. Ha esetleg növeled majd az állatpopulációt, akkor lehet hogy makróból is arányosan kevesebb kell majd.

Szerk: ja, és értesíteni valakit (idézni) a @ előjellel tudsz. Pl @Csabesz ;)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére