• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az első komolyabb próbálkozás 225literrel

Szerintetek jó az elképzelés?

  • Nem, nem is véleményezném...

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    6
  • Poll closed .
Szia,

Igazából @Victor segített benne nagyon sokat és az ő ötletére, kivitelezésére alapoztam.
Nálam így vezérel:
1. Van egy folyamatos áram alatt lévő 4-es aljzatú elosztó, amit a vezérlő tetején lévő piros gombbal tudok áramtalanítani (benne a szűrők) etetéskor.
2. Van egy 6-os aljzat, melyet mind egyenként vezérel: 2db Co2 (kicsi, nagy akva), 2db Világítás (2x39W), Moon Led (ha menne), néha bedobom a Skimmert is.
3. 3db dózispumpát amik 12V-on üzemelnek.

Ezen kívül a Skimmer helyén ment nyáron egy 4-es ventillátor, de nagyon nehéz volt beállítani hogy mennyit és mikor menjen, azaz kapjon áramot, így azt variáltam. Egy hőmérséklet figyelőt iktattam be és ha felment egy bizonyos hő fölé a víz akkor kapcsolt be.
ezt kivettem, mert 5 fokkal kevesebbet mutat (kínai) mint a tényleges vízhőm. Szóval a hűtéssel még agyalnom kell a nyárra, bár már van klíma a helységben.

Szia!
Engem részletesebben is, felhasznált elemek szintjén is érdekelne a vezérlésed. Nagyon profin néz ki. Én is hasonlót szeretnék a 200 literes akváriumunkhoz. Megtennéd, hogy megírod a pontos eszköz típusokat? Vagy már leírtad te vagy @Victor valahol és csak én nem találom?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget.
Balázs
 
@Victor valahol és csak én nem találom?
Az enyém itt van:
Akvárium elektromos vezérlő kicsit másképp | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
De mindkettőn vezérlőjének alapja egy Omron zen programozható relé.
Nálam az alap funkciók mellett (2 perces szűrőstop, világítás, CO2, UV-C , 3 táppumpa, felszínleszívó) gombnyomásra vizet is cserél (időzítve is tudja, csak jobb azért ha ott vagyok), illetve pótolja az elpárolgottat.
 
Utoljára módosított:
Szia! Sajnos még privátot sem tudok írni és a keres-kínálba sem tudok írni. Kérlek adj egy e-mail címet, ahova leírnám, mi érdekelne az eladó cuccokból.
 
ilk pötty balazs kukac ilkb pötty hu

2 emailt is küldtem egymás után. Érdekelne még a GA 10 mm-es hőmérő is. A "JBL Táska víztesztekhez" tétel csak az üres táskát tartalmazza vagy vannak benne tesztek is?

Írok rád emailt, ma már este leszek gép előtt, szerintem elírtad a címem mert a gmailra minden be szokott jönni.
10-es hőmérő megvan, táska megvan, eladási topicot nemrég frissítettem, táska most @pepe0419 kollégánál van kérdezz tőle tud róla nyilatkozni, minden teszt benne van, 4-5x használtam belőle párat.
 
Írok rád emailt, ma már este leszek gép előtt, szerintem elírtad a címem mert a gmailra minden be szokott jönni.
10-es hőmérő megvan, táska megvan, eladási topicot nemrég frissítettem, táska most @pepe0419 kollégánál van kérdezz tőle tud róla nyilatkozni, minden teszt benne van, 4-5x használtam belőle párat.
Én még 2x mértem vele vasat, és asszem nitritet és nitrátot. Még 1x fogok nitritet :D
 
szerintem elírtad a címem mert a gmailra minden be szokott jönni
Mostanában a gmail a spambe dobja a leveleimet, tuti ott lesz. Sajnos látom, hogy a legtöbb dolog ami érdekelt, azt már kiírtad, hogy lefoglalva. Hiába siettem az e-maillel :(

Most is küldtem e-mailt a te bejegyzésedből kimásolva, és dekódolva, illetve a gamail -t javítva gmail -ra.
 
Szia!
Ne haragudj hogy ide írok, de nem tudok még privátot küldeni! Küldtem emailt amiben az Ati lámpáról érdeklődök!
Előre is köszönöm ha válaszolsz!
 
Back
Oldal tetejére