• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Az égig érő paszuly (szőlő)

Jó hír, a mai napon hosszú idő után végre észrevettem vagy 5 újszülött garnélát az akiban, gondolom többen is vannak, úgy hogy juhhéééééé... :)

Ellenben a napokban észrevettem valami mást is. Tele van az akvárium ezekkel a valamikkel. Milliónyian vannak, de nem tudom mik lehetnek.
Gondoltam Amano növendékekre is, mert mindkét brutál nagy Amano petés volt, de nem tudom... Napról napra egyre többen vannak, látszólag.
Szerintetek?
Kinagyított fotók, sajna csak ilyet tudtam csinálni a telóval. Remélem valakinek lesz ötlete rá.
View attachment 45516

View attachment 45515

Aggódjak, vagy ne?
Az amanó utódokat nem veszed észre mert iszonyatosan kicsik és csak pár napig maradnak életben.
 
Vagy kis csigák vagy kandicsrákok vagy kagylósrák. Ezekre tippelnék, látni kéne őket mozgás közben. Hogyan mozognak?
Az Amano bébiket kizárnám, ha csak nem sóztad be a vizet pár hete. :)
Simán vízközt úsznak, méretükhöz képest elég gyorsak. Főleg a leveleken tanyáznak, de ha kell átúsznak máshova. Így a csigát ezzel kizárnám. Mondjuk abból is van sok, de azért nem ennyi...

Tapatalkkal küldve
 
Az amanó utódokat nem veszed észre mert iszonyatosan kicsik és csak pár napig maradnak életben.
Eddig azért nem aggódtam, mert már volt hasonló invázió, de azok pár nap alatt elpusztultak. Azok tutira Amanok voltak, de ezek már legalább egy hete megjelentek.

Tapatalkkal küldve
 
A képek alapján, és a viselkedés, amit írtál, én kagylósráknak tippelnék.
Csak azt nem értem hogy sikerült behurcolni. Igaz egyszer esővízzel pótoltam, de azt előtte felforraltam és átszűrtem...
Lehet ezekkel csinálni valamit? Eléggé elrontja az akvárium összképét. Főleg ilyen mennyiségben....

Tapatalkkal küldve
 
Csak azt nem értem hogy sikerült behurcolni. Igaz egyszer esővízzel pótoltam, de azt előtte felforraltam és átszűrtem...
Lehet ezekkel csinálni valamit? Eléggé elrontja az akvárium összképét. Főleg ilyen mennyiségben....

Tapatalkkal küldve
Ezeket nem kell behurcolni, jönnek maguktól. Ezeknél nem számit hogy milyen vizet raksz.
Ahogy látom év elején indítottad az akváriumot, és ha eddig nem volt ez a jelentség, akkor azt mondhatom hogy valami változás történt a vízzel, mert ez általában a brakivízben szokot megjelenni. Ha vissza álnak a dolgok, akkor maguktól el tűnnek.
 
Ezeket nem kell behurcolni, jönnek maguktól. Ezeknél nem számit hogy milyen vizet raksz.
Ahogy látom év elején indítottad az akváriumot, és ha eddig nem volt ez a jelentség, akkor azt mondhatom hogy valami változás történt a vízzel, mert ez általában a brakivízben szokot megjelenni. Ha vissza álnak a dolgok, akkor maguktól el tűnnek.
Egyetlen változás, hogy kezdek átállni RO vízre. Illetve egyszer volt vízcsre esővízzel, de ennyi.
Növények nem pusztulnak, víz nem zavaros, nem büdös. Alga szinte alig.
Csiga mondjuk az van dögivel... :)

Tapatalkkal küldve
 
Egyetlen változás, hogy kezdek átállni RO vízre. Illetve egyszer volt vízcsre esővízzel, de ennyi.
Növények nem pusztulnak, víz nem zavaros, nem büdös. Alga szinte alig.
Csiga mondjuk az van dögivel... :)

Tapatalkkal küldve
Én csak kémiailag gondoltam nem másra, ami kedvez a kagylós rákoknak.
 
Csak azt nem értem hogy sikerült behurcolni. Igaz egyszer esővízzel pótoltam, de azt előtte felforraltam és átszűrtem...
Lehet ezekkel csinálni valamit? Eléggé elrontja az akvárium összképét. Főleg ilyen mennyiségben....

Tapatalkkal küldve
Szerintem kiirthatatlan. Nekem is volt de maguktol eltuntek es fogalmam sincs hogy miert. :/
 
Akkor addig nem aggódom míg nem nőnek garnéla méretre, vagy meg nem támadnak az akiban nyúlkálva... :)
Köszi srácok a megfejtést, így marad az elfogadás, hogy nekem is van ilyen, valamint a remény, hogy egyszer csak túlszaporodnak és megdöglik az egész banda úgy ahogy van! :D

Tapatalkkal küldve
 
Mindegyik garnis akvámban van kagylósrákom, mert ott nincsenek halak amik felkajálnák.

Ártalmatlanok, ne foglalkozz vele. Esetleg etess kevesebbet és akkor talán megfogyatkozik a számuk.
 
Ma átrendezésre került a nappali, ami miatt az akváriumok is mozogtak a szobában. Nem volt egyszerű, de megoldottuk.
Ami a lényeg: átmozgatást követően, lecsekkoláskor észrevettem hogy az egyik helena elkapott egy felnőtt garnélát és épp azt csócsálta. Szerencsétlen garnéla még izgett mozgott, szóval akkor kaphatta el.
Eléggé kikerekedett a szemem.
Futott már bele valaki ilyenbe?


Tapatalkkal küldve
 
Ma átrendezésre került a nappali, ami miatt az akváriumok is mozogtak a szobában. Nem volt egyszerű, de megoldottuk.
Ami a lényeg: átmozgatást követően, lecsekkoláskor észrevettem hogy az egyik helena elkapott egy felnőtt garnélát és épp azt csócsálta. Szerencsétlen garnéla még izgett mozgott, szóval akkor kaphatta el.
Eléggé kikerekedett a szemem.
Futott már bele valaki ilyenbe?


Tapatalkkal küldve
Valószínű már a végét járta a garnéla,gyengélkedett, azért ment rá. Alapból ugye a garnélák elég gyorsak tudnak lenni. Egyszer láttam nálam ilyet, ettől függetlenül sok garnélám van.
 
Ma átrendezésre került a nappali, ami miatt az akváriumok is mozogtak a szobában. Nem volt egyszerű, de megoldottuk.
Ami a lényeg: átmozgatást követően, lecsekkoláskor észrevettem hogy az egyik helena elkapott egy felnőtt garnélát és épp azt csócsálta. Szerencsétlen garnéla még izgett mozgott, szóval akkor kaphatta el.
Eléggé kikerekedett a szemem.
Futott már bele valaki ilyenbe?


Tapatalkkal küldve
En is tapasztaltam ilyet... szerintem eteteskor amikor a garnelak habzsolnak tul sokaig vannak egy helyben es a helenak rajuk tudnak cuppanni. De ez csak egy otlet, mindenesetre en szamuztem a helenakat a garnelaktol. :)
 
En is tapasztaltam ilyet... szerintem eteteskor amikor a garnelak habzsolnak tul sokaig vannak egy helyben es a helenak rajuk tudnak cuppanni. De ez csak egy otlet, mindenesetre en szamuztem a helenakat a garnelaktol. :)
Sajnos egyelőre nem tudom száműzni őket, mert még mondig több hólyag van az akiban, mint garnéla... :D
Meg ha ez egyedi eset volt, akkor okés, de ha rendszeressé válik, akkor költöznek át máshova/másvalakihez.

Tapatalkkal küldve
 
Back
Oldal tetejére