• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Az égig érő paszuly (szőlő)

Most próbálkozom a dolgokkal, miket is szeretnek. Egyelőre az alábbiak voltak meg:
Ami bejött: diófalevél, tebang
Ami nem:körte, alma, banán, sütőtök, uborka.

Tervben van: sóska, spenót, meg az általad említettek.

Korábban alacsonyabb volt a vízhőfok, de azt vettem észre, hogy ezen a hőmérsékleten valahogy élénkebbek, szívesebben mászkálnak "napközben" amikor ég a lámpa.
23 foknál, már bújtak össze-vissza, szinte alig láttam a garnélákat.

Remélem nyáron nem lesz gond, mert olyan helyen van az akvárium, ahol nyáron sincs olyan nagy meleg. Bár ventilátoros hűtés biztos kelleni fog 1-2 napon keresztül, de az belefér.
Jó látni a garnikat, nekem már nem petés a kismama, de nem látok kicsiket se, remélem azért megvannak valahol, ha nem akkor az endlerek mennek a levesbe. Nálam 21-22 fokon vannak, és nem mondanám hogy bújósak, általában 10-12 darabot mindig látok a 20+ fős bandából.
 
Sima alu profilba ragasztott 2100 lumen/m led szalagok:
View attachment 24808

Így néz ki egyben az egész:
View attachment 24809

3d nyomtatott tartó a ledeknek:
View attachment 24811

A nyomtatott cucc eléggé stabilan tart, csak legközelebb kevésbé rideg anyagból fogom kinyomtatni, mert a másik oldalon az egyik tartóláb letört.
De szerencsére olcsón lehet nyomtatni.

???wtf??? Nyomtatni??


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Jó látni a garnikat, nekem már nem petés a kismama, de nem látok kicsiket se, remélem azért megvannak valahol, ha nem akkor az endlerek mennek a levesbe. Nálam 21-22 fokon vannak, és nem mondanám hogy bújósak, általában 10-12 darabot mindig látok a 20+ fős bandából.
Biztos megvannak. Először én is alig vettem észre a kicsiket, annyira aprók.
Bár ha 1-2 héten belül nem látsz kicsiket, akkor kezdhetsz gyanakodni...

Elkezdtem csökkenteni a hőmérsékletet, meglátom mi lesz. Egyelőre levittem mindkét akiban 1 fokkal lejebb.
 
Jó látni a garnikat, nekem már nem petés a kismama, de nem látok kicsiket se, remélem azért megvannak valahol, ha nem akkor az endlerek mennek a levesbe. Nálam 21-22 fokon vannak, és nem mondanám hogy bújósak, általában 10-12 darabot mindig látok a 20+ fős bandából.

Szerintem endlerek nem garnéla kompatibilisek! :devil:A piciket tutira levadásszák, bár ha nagyon sűrű a növényzet, sok a moha, akkor néhány megbújhat.
 
Elkezdtem csökkenteni a hőmérsékletet, meglátom mi lesz. Egyelőre levittem mindkét akiban 1 fokkal lejebb.[/QUOTE]

Szerintem 22-24 fok elegendő kell legyen nekik, és minél többen lesznek, annál bátrabban fognak bandázni.
Várom a tapasztalatod, mit szóltak az egy fokos csökkenéshez?
 
Úgy néz ki, hogy az egyik nőstény elengedte a kis garnélákat.
Egyelőre 3-at láttam az aki más-más pontján, de annyira kicsik, alig vettem észre őket a sok kagylósrák mellett... :)
 
Nos, hol is kezdjem így több mint fél év után...

"Némi" lustaság és nagy mértékű időhiány mikatt "kissé" elvadult az akva. Az elmúlt fél évben szinte a gyors vízpotlásokon és az alkalmankénti takarításon kívül nem nagyon foglalkoztam az akváriummal.
Ez meg is látszott rajta sajnos. Elburjánzott a ki-tudja honnan beszerzett szőr/szakállalga, ami legfőképpen a szőlőn és a rákötözött mohán tenyészett. Próbáltam valamennyire megszüntetni, de a hébe-hóba aprítás nem nagyon jött be.
Néha sikerült közel 50-60 centis algafonalakat is kiemelni.
Tetézve a bajt megjelent a planária is, eléggé brutális mennyiségben. A hólyagcsigák kordában tartására betett 8(!) db Helena egy nap alatt eltűnt, csak a csigaház maradt meg. Persze a hólyagcsigákat a planáriák nem ették.... :(
Valamint a garnéla állomány is nem hogy növekedett, inkább csökkent. Gondolom a planáriák elintézték a kicsiket...

De.

Az elmúlt 2 hétben megkezdtem az akva fölötti uralom visszaszerzését.
Első körben a komplett szőlőt és az összes mohát kidobtam az akváriumból, és egy biztos mohát soha többet! Se itt, se máshol! Nem szép, nem lehet normálisan nyírni, csak gyűjti a sok mocskot.
Ennek köszönhetően a szőr/szakállalga eltűnt.

Második lépésben a planáriákat vettem kezelésbe SH fenbendazol segítségével. 10 napos "kúrát" kaptak, úgy tűnik sikerrel.
A planáriák eltűntek. Kopp-kopp-kopp (de ahogy meglátok még egyet, tuti megkapják a következő adagot...) A kezelés következtében szerencsére garnéla elhullás nem volt.

Ezek után komplett akvárium takarítás volt, 60% vízcsere, némi növényzet ritkítás stb.
Ma visszakötöttem a nagynyomású rendszert itt és a nagy akiban is. Elindítottam a tápozást, egyelőre mértékkel, most csak EasyCarbo megy bele. Tápanyagnak meg jó lesz a sok döglött planária ami a talajban van.
Képet nem csináltam, de majd azt is hamarosan.
 
Ma új szomszédok érkeztek az akváriumba, 4 barna nőcsiga képében. Helén, Helena, Helénke és Hella.
Megegyezésünk szerint a lakbért a túlontúl elkanászodott és hihetetlen módon megsokasodott hólyagcsiga elfogyasztásával letudják. Jahh és még jól is laknak közben.
Természetesen a fogadóbizottság kellőképpen megtisztogatta öket az út "porától"... :)
 
Ma be nem tervezett 50%os vízcsere, mert a másik akiban pusztultak a garnélák.
Szerencsére itt elhullás nem volt, de hogy jót is mondjak a helenák láthatóan végzik a dolgukat... :)

Tapatalkkal küldve
 
Jó hír, a mai napon hosszú idő után végre észrevettem vagy 5 újszülött garnélát az akiban, gondolom többen is vannak, úgy hogy juhhéééééé... :)

Ellenben a napokban észrevettem valami mást is. Tele van az akvárium ezekkel a valamikkel. Milliónyian vannak, de nem tudom mik lehetnek.
Gondoltam Amano növendékekre is, mert mindkét brutál nagy Amano petés volt, de nem tudom... Napról napra egyre többen vannak, látszólag.
Szerintetek?
Kinagyított fotók, sajna csak ilyet tudtam csinálni a telóval. Remélem valakinek lesz ötlete rá.
IMG_20171219_192813.jpg

IMG_20171219_192955.jpg

Aggódjak, vagy ne?
 
Jó hír, a mai napon hosszú idő után végre észrevettem vagy 5 újszülött garnélát az akiban, gondolom többen is vannak, úgy hogy juhhéééééé... :)

Ellenben a napokban észrevettem valami mást is. Tele van az akvárium ezekkel a valamikkel. Milliónyian vannak, de nem tudom mik lehetnek.
Gondoltam Amano növendékekre is, mert mindkét brutál nagy Amano petés volt, de nem tudom... Napról napra egyre többen vannak, látszólag.
Szerintetek?
Kinagyított fotók, sajna csak ilyet tudtam csinálni a telóval. Remélem valakinek lesz ötlete rá.
View attachment 45516

View attachment 45515

Aggódjak, vagy ne?

Vagy kis csigák vagy kandicsrákok vagy kagylósrák. Ezekre tippelnék, látni kéne őket mozgás közben. Hogyan mozognak?
Az Amano bébiket kizárnám, ha csak nem sóztad be a vizet pár hete. :)
 
Back
Oldal tetejére