• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Az égig érő paszuly (szőlő)

Jó lesz ez! :)

Csíkteszted van? Csak hogy kb. le tudd csekkolni melyik paramétered hogy áll.
Köszi!
Van, épp ma akartam megnézni a paramétereket.
De kiindulva a nagy akiból itt sem lesz olyan nagy gond... :)

Egyedül a szűrő szúrja a szemem, hogy kevés lesz. Bár ebben nem lesz hal, csak garnéla, arra meg elégnek kell lennie.
 
Elég az a szűrő, nálam a garnis nanot egy légpumpás szivacsszűrő viszi gyönyörűen. Igaz fény sokkal kevesebb mint nálad meg a növényzet is igénytelenebb. :)
 
Elég az a szűrő, nálam a garnis nanot egy légpumpás szivacsszűrő viszi gyönyörűen. Igaz fény sokkal kevesebb mint nálad meg a növényzet is igénytelenebb. :)
Akkor nem parázom túl a dolgokat, amire mondjuk hajlamos vagyok... :)
 
Annyira azért nem lettem boldog a vízteszt eredményétől:
NO3, NO2 : 0
GH: 14-21 között valahol
KH: 15 körül
ph: 7,2
Cl:0

GH,KH érték egy "kicsit" maga a másik akvához képest.
Kérdés mit tudok csinálni. Nyilván vennem kell pontosabb csepptesztet, de utána?
 
Blue Dreameknek teljesen jó ez a keménység.
De ha lágyítani akarsz, akkor a vízcseréket egy ideig RO vízzel tolod és kész. :)
 
Meg az esővíz azért necces, mert ki tudja mi van benne, azt csak akkor merném használni ha átszűrném aktív szén vagy hasonló anyagon előtte.
 
A garnélák nem szeretik leenni a fehér taknyot a fáról. kb. 21 nap alatt szűnik meg a taknyosodás. Addig hiába sikálod, vissza fog jönni. A taknyosodás után a szőlőn zöld szőr alga jelenik majd meg, na azt kell lesikálni. Lesz még vele melód.

Amúgy a vékony ágak miatt drukkolok, hogy ne rohadjanak el, nekem az ezek mind leváltak a vastagokról...
 
Szia! Én a taknyosodásra mindig Ancistrus használok, kb 1-2 nap alatt teljesen leszedik. A 30 L-hez elég 1 db. A DIY világításodról van valami leírás a fórumon?
 
Szia! Én a taknyosodásra mindig Ancistrus használok, kb 1-2 nap alatt teljesen leszedik. A 30 L-hez elég 1 db. A DIY világításodról van valami leírás a fórumon?
Igen, de azok minden mást is berendeznek, kitúrják a növényeket stb...Nekem is anci kellene, de nem merem beletenni, mert homokos aljzatom van, és tuti, hogy tönkretennék.
 
Szia! Én a taknyosodásra mindig Ancistrus használok, kb 1-2 nap alatt teljesen leszedik. A 30 L-hez elég 1 db. A DIY világításodról van valami leírás a fórumon?
Halat ebbe a kicsi nanóba nem szívesen tennék. Még az otokat se tettem át, hogy rendet tegyenek, mert láthatóan jól érzik magukat a nagyobb akváriumban.
Egyelőre a 3 napos vízcserék folyamán szívom le ezt a fehér trutyit, láthatóan sikerrel, mert egyre kevesebb van belőle.

A ledes világításról nincs külön leírás, de nem bobyolítottam túl a dolgot: rendeltem 2 méter alu profilt és abba ragasztottam bele a ledeket.
A nano esetében 25 centis darabokat, profilonként kettőt. Az aluprofil itt 30 cm.
A nagy akvánál pedig 45 cm-es led csíkok vannak, szintén kettő, 50 centis aluprofilban.

De a nano esetében kell tennem a profilra valami hűtőbordát, mert azokat 70%-on nyomatom és eléggé melegszenek, vagy pedig a maradék anyagból csinálok még egy lámpát, hogy nagyobb legyen a játéktér.
 
Tegnap megérkeztek a lakók @Etele -től. Ha jól számoltam 23 darabot kaptam (még egyszer köszi a pluszt! :) ), van köztük irinyó-pirinyó és nagyobbacska is, valamint áttettem a nagy akiból 4 Amanot is, hogy rendezzék az algák sorait.

Lö fotók:
IMG_20170123_172953.jpg

Pindúr-pandúr:

IMG_20170123_173014.jpg
 
Utoljára módosított:
Nekem a 20 L garnélásba van kettő anci, manado talaj-al, és semmi gond nincs velük, természetesen 5-6 cm-nél ne legyen nagyobb. MÁs nem fogja eltüntetni a sok taknyot, egyébként jól néz ki a tank.

Ui: kösz a világítás leírást
 
Nekem a 20 L garnélásba van kettő anci, manado talaj-al, és semmi gond nincs velük, természetesen 5-6 cm-nél ne legyen nagyobb. MÁs nem fogja eltüntetni a sok taknyot, egyébként jól néz ki a tank.

Ui: kösz a világítás leírást

Köszi! Egyelőre nem tervezek újabb halat venni, mert egyrészt nem régen kezdtem az ipart, másrészt meg a közelmúltban pusztult ki az összes halam malachitzöld/darakór miatt a másik akiban. Úgyhogy egyelőre megmaradok a "sima" garnélás/otocinclusos vonalnál. :)

Ha kell a világításról valami részletesebb fotó, akkor csinálok.
 
Ezek sima LED szalagok vagy vízállók? Van plexi a profilon?

Szerk.: Látom van bocsi... így végül is bírnia kell a magasabb páratartalmat, még ha nem vízállók is.
 
Back
Oldal tetejére