• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Az égig érő paszuly (szőlő)

joesalty

Főkertész
paszuly.png

Sziasztok!

A napokban szeretnénk indítani egy nano (30 literes), kifejezetten garnélás akváriumot.
A technika és a kinézet a fejben már nagyrész összeállt, már csak a megvalósítás van hátra.

És most jöjjenek a száraz tények:

Technika:
Denerle Nano 30 akvárium
Denerle Nano sarokszűrő+BabyProtect
DIY led világítás (100%-on kb 1575lm, 52,5lm/l) dimmelve, de ha kevés lesz akkor simán bővíthető, van még anyag... :)
Denerle Sunda fehér aljzat (4 kg)
DeponitMix táptalaj (1kg)
Oase 25W fűtő
CO2(de még a palack hiányzik)

Dekor:
Saját kertből szőlőtőke és vastagabb vesszők
A környéken szedett bazalt kövek (kb sok kg... :) )

Növények:
Parvula
HM
Stau Repens
Reinickii Mini

Táp:
Easy Life ProFito
Easy Life EasyCarbo

Garnéla:
Blue Dream, 20 db innen a fórumról.

A cél egy aránylag jópofa garnélás akvárium összerakása.
A scape már a fejben összeállt, a szőlő már egy hónapja ázik egy 20 lityis akiban.
Képek hamarosan.
 
Megy a legózás ezerrel:

IMG_20170105_201230.jpg IMG_20170105_203237.jpg IMG_20170105_203528.jpg IMG_20170105_203817.jpg IMG_20170105_203817_1.jpg IMG_20170105_204334_1.jpg IMG_20170105_205110_1.jpg IMG_20170105_210511_1.jpg

Valószínüleg az utolsó lesz a befutó, legalább is nálam.

By the way, eléggé macerás a scape kialakítása, még ilyen kis méretben is...
 
Végül is az utolsó scape lett kialakítva.
Kicsit még ködösen a bacik miatt:
IMG_20170106_204232.jpg

Egyetlen dolgot változtatnék, a jobb oldalon jobban megemelném a talajt, egészen majdnem a kövek tetejéig.
Mindegy, majd legközelebb :)
 
Jut eszembe!

Nem tudja valaki, hogy hogy lehetne Purigent belevarázsolni ebbe a pici szűrőbe? Mert elég kevésnek érzem a perlonvattát, meg a pici szivacsot az alján....
Meg lehet valami biológiai cucc is mehetne bele.

Tudom, vegyek külső szűrőt... :D
 
Ma semmi extra, vízcsere 50%.
Tápozást elundítottam. Carbo 15 csepp, Profito 0,2 ml/nap.
Majd meglátjuk.
IMG_20170108_222331.jpg
 
Szokásos 50%-os vízcsere és a taknyos szőlőről a penész leszívása volt a tegnapi penzum.
Érdekes, hogy 1 hónap ázás után is képes betaknyosodni. Pedig 2 naponta ott is vízcsere volt, és lemostam a taknyot mindig...
 
Szép az akvárium! A taknyosodást én is csak remélni tudom, hogy előbb utóbb eltűnik. Nálam 3 hete vannak víz alatt a red moorok. Ha elmúlik a taknyosodás a fára tervezel valami moha félét kötözgetni? Lakók kik lesznek? :)
 
Szép az akvárium! A taknyosodást én is csak remélni tudom, hogy előbb utóbb eltűnik. Nálam 3 hete vannak víz alatt a red moorok. Ha elmúlik a taknyosodás a fára tervezel valami moha félét kötözgetni? Lakók kik lesznek? :)
Köszi!
Biztos eltűnik a fehér trutyi, csak nem értem, hogy miért jön még mindig elő. Tényleg 2 naponta suvickoltam le a gyökeret egy hónapon keresztül. Mindegy, Otok majd megoldják.

Ami biztos, hogy érkezik 20db Blue Dream garnéla @Etele -től a jövő héten. Rakok be a tegnap beszerzett Amano tanoncokból 5 darabot, illetve sztem belemegy még 3 oto a kezdéshez. Utána őket átteszem majad a nagy akiba, csak kb 1 hónapig lesznek bent tervek szerint.

Pici, kb 2 szál moha van most is van a fán, csak nem látszik. :D De igen, valamit majd kötözök rá, csak még nem tudom milyen moha legyen.
 
Bár nem belső, hanem csobogós szűrőbe, de én úgy oldottam meg, h harisnyába raktam kevés purigent, és úgy raktam a perlon mögé :)
Basszus! Ez óriási ötlet! Köszi! Ha hazaérek kipróbálom :)

Kíváncsi leszek hogy mutatnak majd a garnélák a világos talajon. :)
Én is.. :)
Épp ezért választottam a világos talajt, de szerintem jó nagy lesz a kontraszt.
Csak egy dolog aggaszt, mégpedig az, hogy állítólag világos talajon elveszítik a színüket a garnélák.
Mondjuk azt nem tudom igaz-e, csak olvastam valahol.
 
állítólag világos talajon elveszítik a színüket a garnélák

Na pont ezért vagyok én is kíváncsi, mert ezt én is megfigyeltem már. Na jó azért nem lesznek átlátszók. De valamivel szerintem halványabbak lesznek mint Etelénél.
 
Na pont ezért vagyok én is kíváncsi, mert ezt én is megfigyeltem már. Na jó azért nem lesznek átlátszók. De valamivel szerintem halványabbak lesznek mint Etelénél.
Ha így lesz, akkor tuti beszerzek sötét talajt és csak 1-2 helyen marad világos folt vagy sáv
Nagyon tetszik a kék szín a garnéláknál, így elsődleges szempont, hogy meg is maradjanak annak.
 
Meglátod majd hogy mennyire fakulnak ki. Ha csak egy kicsit fakulnak a fehér talajhoz képest még úgy is nagyobb lesz a kontraszt mint egy sötét talajnál. Nálam sötét talajon vannak, szép sötétkékek is a garnélák, de vadászni kell őket néha hogy feltűnjenek a sötét aljzaton.
 
Meglátod majd hogy mennyire fakulnak ki. Ha csak egy kicsit fakulnak a fehér talajhoz képest még úgy is nagyobb lesz a kontraszt mint egy sötét talajnál. Nálam sötét talajon vannak, szép sötétkékek is a garnélák, de vadászni kell őket néha hogy feltűnjenek a sötét aljzaton.

Majd csinálok a betelepítés után közvetlenül fényképet a színükről, majd beállítok egy webkamerát, ami folyamatosan összehasonlítja az eredeti képet az aktuálissal, és ha 10%-nál nagyobb eltérést tapasztal, akkor az előre bekészített sötét aljzatot egy automatika beönti az akiba. Mindezt RPi alapon, emailes, SMS-es értesítéssel.
Na jó, nem... :D
Ha csak egy kicsit veszítenek a színükből, akkkor nem nyúlok a talajhoz, de ha jelentős a színvesztés, akkor igen. De a puding próbája az evés, első körben álljon be az aki, utána érkezzenek a garnélák és maradjanak is meg.
A többi már csak esztétika. :)
 
Felragaszgattam a szőlőtőkére jávai mohát, meg bekerült egy dc, bár a co beoldás még nem megoldott.
Mindenesetre így is zöld... :)
Tápozás megy folyamatosan, ahogy elnézem a növények fejlődgetnek.
Ha minden jól megy hétvégén beköltöznek a garnélák.
IMG_20170115_171012.jpg
 
Jó lesz ez! :)

Csíkteszted van? Csak hogy kb. le tudd csekkolni melyik paramétered hogy áll.
 
Back
Oldal tetejére