• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bonsai Az anthiókiai Szt. kéziGránát

Dukenukem

Mágus
Üdv néktek!
kuchi bonsai kertészet című bejegyzése után szabadon, eldöntöttem vala , hogy a már meglévő kis facsemetéimből biza bonsai lészen. :D
Mint a címéből kiderül :p, gránátalma magokat ültettem el, most kb 1 hónaposak.
Korábban foglalkoztatott sokat a bonsai készítés, még tanfolyamon is voltam :) de a végén egyet sem készítettem itthon.
Hát most megtört a jég.

Jelenleg az előnevelés zajlik, meg kell, hogy erősödjenek a csöppségek, amazoniával kevert virágföld + tropica táptalajba vannak ültetve, egy tropica-s dobozkába :), hasonlóképpen nevelgetem őket mint a Wabi kusa-t szokás... minden nap 2szer vannak permetezve, de csak finoman.

Jöjjenek a képek:
DSCF0010.JPG

DSCF0011.JPG

3 féle törpenövésű mohát nevelek elő hozzá, hogy majd az elkövetkezendő dekorhoz illjen.
DSCF0013.JPG

DSCF0017.JPG

DSCF0019.JPG

DSCF0016.JPG


2-3 hét múlva már végleg be lesz ültetve egy tisztességes tálba, megkapja a drótvázát a bonsai kezdemény... feltéve ha valaki megdob 1 liter Akadama-val :p.
 
hmmmm... leírtam :D :D :D
Huh, tényleg leírtad, vaksi voltam, bocsánat!
Mennyi ideig kell "előnevelgetni"? Utána megy a végleges agyagos talajos tálba? Mennyi ideig tart, amíg igazán "bonsai"-os lesz? - Remélem, nem sok a kérdés. Szép kertészkedés, melyről fogalmam sincs. (y)
 
Mennyi ideig kell "előnevelgetni"? Utána megy a végleges agyagos talajos tálba? Mennyi ideig tart, amíg igazán "bonsai"-os lesz? - Remélem, nem sok a kérdés. Szép kertészkedés, melyről fogalmam sincs. (y)
Én 2 hónapig nevelem elő... más növényeket lehet, sőt kell tovább is. A Gránátalma szeret hirtelen nagyot nőni, őt ezért korábban kell visszafogni :)
Amint eléri azt a kort amikor már kezd fásulni a szára akkor ültetem át a helyére, persze időközönként ki kell szedni meg kell nyirbálni a gyökereit is, hogy kicsi maradjon a lombkorona.

Hát hogy meddig tart? Akár évekig is... lesz miről naplózni :p :D

Következő projekt egy Vérszilva lesz ... csak hogy elpergessek egy két morzsát :D
PRUNUS-CERASIFERA-NIGRA.jpg
 
Számolj háromig de az ötöt szádra ne vedd.:D
Nem véletlen olyan öregek a bonsai kertészek. Mire van mit mutogatni addigra megöregszenek.:ROFLMAO:
 
énis rég tervezek egy bonsait de nemtudom hogy kell ezt csinálni de még most sem:) Hála neked vhol eltudom lehet kezdeni ha kisegitesz:) annyi kérésem lenne hogy valami linket ezekről , ezeknek a készitéséről tudnál küldeni vagy vmit amit lehet olvasni és tanulni belőle?:)
 
Kérlekszépen a gugli a barátod :D
beírod hogy bonsai készítése és lehet olvasni...
én nem olvastam sehol
mint föntebb írtam tanfolyamon voltam...
 
Mi két ficus benjamina-t tolunk bonsainak. Megvettük a Titokzatos bonsai kis "instant" kezdő szettet.:p De jó nagyon szépen alakulnak. Egyik egy félkaszkád, másik egy egytörzsű.
 
Én is fikuszt nevelgettem de egyszer csak meghalt:(. A gránát alma jó ötlet mert kicsi a levele. Nekem van egy könyvem 101 Hasznos ötlet a Bonsai készítéshez. Na meg majd figyelem a naplódat:).
 
Én is fikuszt nevelgettem de egyszer csak meghalt:(. A gránát alma jó ötlet mert kicsi a levele. Nekem van egy könyvem 101 Hasznos ötlet a Bonsai készítéshez. Na meg majd figyelem a naplódat:).

Úgy látszik, akkor többünknek azért ez megy víz alatt, meg fölötte is.:rolleyes: Egy ginkgo-is nevelünk, közben eszembe jutott.:wacky:
 
egyszer vadgesztenyével próbáltam meg még kölyökkoromban, magáról a magról hajtattam, csak túl hamar kötöttem el, úgyhogy elpatkolt.
viszont most a kertben van négy szép vadgesztenye palántám is, már három évesek, lehet, az egyiket megint megpróbálom :)
 
Back
Oldal tetejére