• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumbútor belsejének kialakítása

zsool

Főkertész
Sziasztok,

Az idei illetve a jövő évre nézve is tervezem új akváriumok indítását. Az oldalon fellelhető számtalan információból csipegetve lassan összeáll a kép. Az egyetlen dolog ami eddig nem teljesen tiszta, hogy hogyan érdemes berendezni illetve kialakítani az akvárium bútor belsejét, ideértve a szűrő és CO2 rendszer elhelyezését, elektromos dugaljak kialakítását és minden olyan eszköznek a helyét amire egy akváriumhoz szükség lehet.
Leginkább ötleteket szeretnék kapni - esetleg fotóval illusztrálva - ki hogyan oldotta ezt meg.
 
Bocsánat a minőségért. Gyenge fénynél, pincébe, telefonnal készült.
A bútort 16mm-es mdf lapból tipliztem illetve csavaroztzam össze. Ma kapta meg az első alapréteget, amit csiszolás után megismétlek, majd jövet a végső fedőréteg.
Az első projekt amit még idén szeretnék véghezvinni az egy 30x35x30 nano akvárium. Egy Dennerle akasztós szűrő van hozzá de ezt szeretném a szekrény belsejében tudni, illetve egy fél kg-os co2 palackom van még. Összesen 5 db dugaljra van szükségem, a lámpa, szűrő, fűtő, levegőztető, es co2 áram alá helyezéséhez. Kb. ezeket a dolgokat kell elhelyeznem a szekrény belsejében. :)


e8803fc5c396aca84143c46ff9a90849.jpg


A második projektre valószínűleg csak az új évben kerül sor. A bútort hasonló képen magam építem meg, egy 90x45x45 akvárium alá. :)
 
Utoljára módosított:
Marmint ugy erted hogy miert akarom betenni ha egyszer akasztos? Mert nem tetszik kivul! [emoji4] Ha technikai iranyu a kerdesed, az is megoldhato, elolvastam a tajekoztato fuzetet es 60cm a max melyseg amivel az akvarium ala lehet tenni! :)
 
Marmint ugy erted hogy miert akarom betenni ha egyszer akasztos? Mert nem tetszik kivul! [emoji4] Ha technikai iranyu a kerdesed, az is megoldhato, elolvastam a tajekoztato fuzetet es 60cm a max melyseg amivel az akvarium ala lehet tenni! :)

A technikai oldaláról kérdeztem, mert enyhén paradoxon az akváriumra akasztható szűrő ami a bútorban van. :)
 
Ami nekem az egy Dennerle Nano Skimfilter, lenyegeben leszedheto rola az akaszto es normal kulso szurokent is funkcional! A vetel utan nem voltam kibekulve vele, de azota nagyon megszerettem! Praktikus es ehhez a nanohoz tokeletes es eleg! [emoji4]
 
Ami nekem az egy Dennerle Nano Skimfilter, lenyegeben leszedheto rola az akaszto es normal kulso szurokent is funkcional! A vetel utan nem voltam kibekulve vele, de azota nagyon megszerettem! Praktikus es ehhez a nanohoz tokeletes es eleg! [emoji4]

Igen, közben csekkoltam a dennerle oldalát és megtaláltam én is. Így már érthető. :)
 
Szia!
Nekem tetszik, jó a belső elrendezése is. Aki is baró rajta.
Nem veszélyes a talpa, hogy "kilóg" a függőleges síkból. Leegyszerűsítve, nem rúgsz bele a sarkaiba? Cipő nélkül biztosan belebikáznék.;) Valószínűleg én vagyok esetlen.
 
Szia! Nem vagy esetlen, valoban oda kell ra figyelni! Szerencsere meg belerugnom ugy igazan nem sikerult de pl porszivoval löktem mar meg ugy erosebben! Hat igen a tervezgetesnel erre nem gondoltam! Ugy voltam vele h az a 4 cm magas szintezo lab elhanyagolhato! Hat nem az! ;) Megint tanultam valamit! Par napja tettem be a futot a vizbe es lathatoan nottek a novenyek, aktivabbak a garnélák is! ;)
 
Back
Oldal tetejére