• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

Ki kellett iktatni a lakasklimat?

Most is megy, de többször van olyan, hogy le kell kapcsolnod, mert valamelyik családtagnak nem ok. Lehet ha eleve úgy van tervezve a tér akkor nincs gond. De pl a boltban is lekapcsoljuk ha karbantartás van a klíma körül mert 15 perc után leszakad a derekad. Csendben kinyír a dolog :)
Szal otthon szondával mértem 5 másodpercenként és ez az ingadozó klíma és éjjeli lekapcs pont elég volt arra, hogy az akvárium melegebb legyen az ideálisnál.
Meguntam, feltettem egy 4-es ventit és 24 órában megy egész nyáron. A család meg úgy kapcsolgatja a klímát, ahogy nekik jó. Ne az akvárium miatt pörögjön a hűtés, mert annak előbb utóbb következményei lesznek.
 
16441391070_6679ae2244_b.jpgMeasurement data after 4 months by Viktor Lantos, on Flickr

Alul a hőmérséklet diagram. Látszólag nem volt nagy gebasz, de a növények nem mentek. Miután beiktattam a ventit kiegyenesedett a hőmérséklet görbe. Pedig csak legalacsonyabb fokozaton járattam.
Így garantáltan 24 fok volt a teteje.
 
Most is megy, de többször van olyan, hogy le kell kapcsolnod, mert valamelyik családtagnak nem ok. Lehet ha eleve úgy van tervezve a tér akkor nincs gond. De pl a boltban is lekapcsoljuk ha karbantartás van a klíma körül mert 15 perc után leszakad a derekad. Csendben kinyír a dolog :)
Szal otthon szondával mértem 5 másodpercenként és ez az ingadozó klíma és éjjeli lekapcs pont elég volt arra, hogy az akvárium melegebb legyen az ideálisnál.
Meguntam, feltettem egy 4-es ventit és 24 órában megy egész nyáron. A család meg úgy kapcsolgatja a klímát, ahogy nekik jó. Ne az akvárium miatt pörögjön a hűtés, mert annak előbb utóbb következményei lesznek.
Logikus. Nem gondoltam, hogy ennyire hatassal van az egeszsegre. Nyilvan hall ezt azt az ember de szerencsere engem sokminden elkerul. Igy nem tudom mi az az alergia, nyari natha, orr fujas stb.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Jaja pl egy jó kis allergia szezonban ami most jön sokszor az egyetlen megoldás az agy lefagyasztás a gyógyszereken kívül :) Ilyenkor is fontos a családi béke. Én még bírnám.
 
Most is megy, de többször van olyan, hogy le kell kapcsolnod, mert valamelyik családtagnak nem ok. Lehet ha eleve úgy van tervezve a tér akkor nincs gond. De pl a boltban is lekapcsoljuk ha karbantartás van a klíma körül mert 15 perc után leszakad a derekad. Csendben kinyír a dolog :)
Szal otthon szondával mértem 5 másodpercenként és ez az ingadozó klíma és éjjeli lekapcs pont elég volt arra, hogy az akvárium melegebb legyen az ideálisnál.
Meguntam, feltettem egy 4-es ventit és 24 órában megy egész nyáron. A család meg úgy kapcsolgatja a klímát, ahogy nekik jó. Ne az akvárium miatt pörögjön a hűtés, mert annak előbb utóbb következményei lesznek.
Igen
Most is megy, de többször van olyan, hogy le kell kapcsolnod, mert valamelyik családtagnak nem ok. Lehet ha eleve úgy van tervezve a tér akkor nincs gond. De pl a boltban is lekapcsoljuk ha karbantartás van a klíma körül mert 15 perc után leszakad a derekad. Csendben kinyír a dolog :)
Szal otthon szondával mértem 5 másodpercenként és ez az ingadozó klíma és éjjeli lekapcs pont elég volt arra, hogy az akvárium melegebb legyen az ideálisnál.
Meguntam, feltettem egy 4-es ventit és 24 órában megy egész nyáron. A család meg úgy kapcsolgatja a klímát, ahogy nekik jó. Ne az akvárium miatt pörögjön a hűtés, mert annak előbb utóbb következményei lesznek.
A klima elég káros ha rád fujja a levegőt mert általában 6-8 fokos levegőt fúj ki.
Ha lehet mindig ugy mell állítani hogy ne emberre fújjon mert komoly betegségek lehetnek belőle.
 
Alul a hőmérséklet diagram. Látszólag nem volt nagy gebasz, de a növények nem mentek. Miután beiktattam a ventit kiegyenesedett a hőmérséklet görbe. Pedig csak legalacsonyabb fokozaton járattam.
Így garantáltan 24 fok volt a teteje.
De hát ez tél :) Vagy nem jól látom?
 
De hát ez tél :) Vagy nem jól látom?

Nyár vége. Sajna dryvit-os kuckó miatt olyan a kecó mint egy konzerves doboz. De a 4x54w nem vicc :) 10cm-ről. legyen tél vagy nyár.
Végigtoltam a nyarat ugyanígy, csak a profilux nem loggolta már. Betelt a memó.....
 
Nyár vége. Sajna dryvit-os kuckó miatt olyan a kecó mint egy konzerves doboz. De a 4x54w nem vicc :) 10cm-ről. legyen tél vagy nyár.
Végigtoltam a nyarat ugyanígy, csak a profilux nem loggolta már. Betelt a memó.....
Ezt kifejtened bovebben? A dryvit se jo?

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Ezt kifejtened bovebben? A dryvit se jo?

De :) Viszont ilyenkor nyáron nálunk pl bezárja a meleget a lakásba. Szellőztetéssel keveset tudsz segíteni rajta. Marad a klímával kiszippantás.
Minden nem lehet jó :) Télen kevesebbet kell fűteni stb szal tök jó, csak a nyár....

Klímával kapcsolatban egyébként van egy másik nyűg is. Nálam pl lassan 10 éves a cucc. Anno nem sajnáltam a zsetont a készülékre. Azóta is minden évben rendesen karban van tartva.
De a legtöbb klíma tisztító szaki kb ott befejezi a tisztítást, hogy a hűtőlemezeket lekezeli, kültéri mosás, gáz és szevasz. A beltéri szétszedésre, forgó lapátok tisztítására most pl nem találtam már embert nyáron aki bevállalja. Pedig ezt is rendesen takarítani illik, csak melós és nem fér bele a klímásoknak sok esetben. Ha nem, 1-2 éve alatt elég sok trutyi rakódik le rajta főleg az akváriumos párás környezet és a gőz miatt.... aztán jönnek más betegségek ha nem kezeled.
Nah mind1....

Klíma is jó, dryvit is jó, de akvárium klíma hiányában egy venti életet ment egy akváriumnál. Nekem ez volt az elmúlt évek tanulsága :)
 
De :) Viszont ilyenkor nyáron nálunk pl bezárja a meleget a lakásba. Szellőztetéssel keveset tudsz segíteni rajta. Marad a klímával kiszippantás.
Minden nem lehet jó :) Télen kevesebbet kell fűteni stb szal tök jó, csak a nyár....

Klímával kapcsolatban egyébként van egy másik nyűg is. Nálam pl lassan 10 éves a cucc. Anno nem sajnáltam a zsetont a készülékre. Azóta is minden évben rendesen karban van tartva.
De a legtöbb klíma tisztító szaki kb ott befejezi a tisztítást, hogy a hűtőlemezeket lekezeli, kültéri mosás, gáz és szevasz. A beltéri szétszedésre, forgó lapátok tisztítására most pl nem találtam már embert nyáron aki bevállalja. Pedig ezt is rendesen takarítani illik, csak melós és nem fér bele a klímásoknak sok esetben. Ha nem, 1-2 éve alatt elég sok trutyi rakódik le rajta főleg az akváriumos párás környezet és a gőz miatt.... aztán jönnek más betegségek ha nem kezeled.
Nah mind1....

Klíma is jó, dryvit is jó, de akvárium klíma hiányában egy venti életet ment egy akváriumnál. Nekem ez volt az elmúlt évek tanulsága :)
Igen. Mind ebben sok a tanulsag. Nalam sajna semmit nem er a venti. Tettem en mar 5-ot is fole. Csak elment kb 7 leter viz a 60- bol. 30 ala se ment le. Sajna nagyon meleg a panelunk.
Ezert probalkozok most drasztikusabb modszerrel. Le kell vinnem 24 ala. Vagy sose lesz crs cbs kombom amig itt lakunk.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Utoljára módosított:
Szoba mennyit melegedett?
Nalam a klíma az akvariumra és a lámpára fújja a hideget, a víz stabilan 23-24 fokos, a lakásban is kellemes az idő. Múlt nyáron a 6x54watt úgy befűtött, hogy még ősszel is meleg volt a lakásban.
 
Szoba mennyit melegedett?
Nalam a klíma az akvariumra és a lámpára fújja a hideget, a víz stabilan 23-24 fokos, a lakásban is kellemes az idő. Múlt nyáron a 6x54watt úgy befűtött, hogy még ősszel is meleg volt a lakásban.
Semmit sem valtozott a szoba homerseklet. Viszont a viz mar 23 fok. A termosztatjat letekertem talan ennyi marad. A szobaba most van 31.5
Mukodni fog ez a technika ugy hogy megtartom ezt a megoldast. Mar csak egy kicsit baratibbra kell hangolni a kinezetet. Esetleg a hatasfokat egy kicsit maskeppen kifejezni.
Az eddigi eredmeny szerintem kielegito. 30 fokrol 23-ra. Ez eleg szep hokulombseg. Es ha nincs ilyen meleg egy jo termosztattal ezt elege hasznalhato megoldaskent konyvelnem el.
A megoldas?: VIZGEP.
Es van megegy itt az erkelyen. Melegvizet mar nem ad, viszont nagyon jol hut. Ennyi.
Johet a kovetkezo akvarium.
Jah. Es a cbs-ek is [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Egy mobil klíma az akvariumos szobába? Ne mondd, hogy minden akvához külön hűtőt teszel, mert azt úgysem hiszem el.
Sajna nalunk nem kivitelezheto. Meleglevego kivezetes miatt nyitott ablak kellene. Akkor mar annyira nem is jo. Rendkivul hangos, es ez ugye a haloszobank. Itt van mind a 7 akvarium. Amugy ha tesztelgetem es kiforrja magat miert ne legyen mindbe? Eheim kor alaku szuro mindent ki belole, a rezcsovet beletekerem, full vissza folytom es annyi. Gondolkodom sok mindenben. Egyenlore ezt a megoldast aknaznam ki mert nagyon kis hazekonynak latszik.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Egy mobil klíma az akvariumos szobába? Ne mondd, hogy minden akvához külön hűtőt teszel, mert azt úgysem hiszem el.
Amugy csak addig kell valamit kitalalni amig meg itt lakunk es csak abba az akvaba amibe az erzekeny garnélák lesznek. A tobbinel mindegy a hofok. Semmin nem latom a karat.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Semmin nem latom a karat.

Azt próbáltuk ketten is leírni, hogy azért kell hűteni az akváriumot, mert meleg a lakás. Amit viszont melegítesz. Mi a gond a párologtatással? Ahogy fent írtam, ha esetleg a párásabb levegőt ki lehet szívni, akkor még ilyen extra melegben sem lesz fullasztó és ahogy picit csökken a hőmérséklet egyre kellemesebben hűsít tovább az akvárium hűtése. Nálad viszont megy a melegítés akkor is amikor kezd kicsit engedni a forróság.

Persze lehet, hogy ez csak elmélet, de én is albérleteztem sokáig, sokat gondolkodtam ezen a kérdésen. Simán tudtam volna venni gyári akváriumhűtőt, itt a fórumon is volt már nagyon-nagyon baráti áron. De nem látom be, hogy tényleg jó lehet melegíteni a lakást melegben úgy, hogy semmi módon nem kerül ki a lakásból valahogy a melegből.

A gyári hűtőket úgy tudom elképzelni, hogy megy a lakás klímája, tart mondjuk 27 fokot és akváriumot pedig 23-24 akarjuk tartani. Ami meleget így pluszban az akvárium hűtő termel, azt a lakás klímája kezeli le. Ez így redben van és ilyen módon értelmes eszköznek tartom. De csak magában nekem nagyon fura...
 
Back
Oldal tetejére