• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium szerkezete

Antal15

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Témanyitásom oka, hogy a napokban árajánlatot kértem egy akvárium elkészítésére. Nagy meglepetésemre az egyik mester edzett float vagy edzett Opti White üvegből készítené.
Sajnos nincs nagy tapasztalatom az üveg edzésével kapcsolatban és a kérdésem is erre irányulna.

A hőkezelés során nem változik az üveg optikai tulajdonsága? Ha változik akkor van értelme Opti üvegből csináltatni? Változik az üveg rugalmassága? Forgalmaz valaki ilyet? Ti találkoztatok már ilyennel? És különben is miért fárasztalak titeket ezzel.............????????:)

Szóval keresgéltem a neten és találtam két videót:
és egy brutális erőpróba:

Mi a véleményetek?
 
Bár nem írtál árakat, de szerintem csak feleslegesen megdrágítaná az egész akvárium költségét, ha edzett üvegből csináltatnánk. Vagy az opti üveg azért ennyi, mert már edzett? :)
 
Mi a véleményetek?
Dani felvetése jogos.
Mekkora lenne az akvárium? Milyen alátámasztása lenne? Milyen berendezést (scape-et ) képzeltél el bele?
A második videó "kicsit" inkorrekt, ugyanis egy kb 40-45 literes akváról beszélünk és a fenéküveg vastagsága nem látszik a leragasztás miatt. Az ok, hogy egy mázsával terheli(220 font = 99,88Kg), de ha azon a max 50 cm-es fesztávon egy 10-12 mm-es fenéküveg van, akkor szemrebbenés nélkül megy ez talán még normál üveggel is.
 
Az akvárium 120x45x45 cm élcsiszolt, merevítés nélküli, átlátszó ragasztó. Két helyről kértem ajánlatot.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Hmm valószínűleg ezek "okos" árak. Magyarul számla nélkül.
Azért arra figyelj, hogy 10mm üvegvastagsággal legyenek.
 
Nekem volt régen egy 50 literes akvám, 6-os üvegből volt az alja. Meghajlott egy kicsit a polc alatta és el is tört :D. Aztán rakattam alá 8-asból és megerősítettem a szekrényt :D.
 
még annyit fűznék hozzá, hogy az edzett üveget viszont bárhol saroknál vagy élében megkoccantod kicsit erősebben, és azonnal szilánkokra robban, nem hasad mint a normál. szóval én nem biztos, hogy csináltatnám edzettből.
 
Bár nem írtál árakat, de szerintem csak feleslegesen megdrágítaná az egész akvárium költségét, ha edzett üvegből csináltatnánk. Vagy az opti üveg azért ennyi, mert már edzett? :)

Az edzett üvegüre kaptam a legkedvezőbb árat. Azt írta a mester, hogy egy ilyen akvárium egy örök darab lenne. Ez vajon mit jelenthet? Nem karcolódik?
 
Utoljára módosított:
Nebula már előtted leírta a lényeget, szélvédő is edzett üveg mégis karcolódik :(, elég csak egy homokszem.
 
szerk: csak erős idegzetűeknek: a #36-os hozzászólás fa léc állványait nézzétek meg. Néhány barátom szerint adrenalin függő vagyok akvárium ügyben, de ezek az állványok megdöbbentettek engem is!
Székesfehérváron, még a mikor a Tűzhal a régi helyén volt, ott láttam hasonló megoldást, igaz az vasból volt, de meglepődtem, hogy nem volt telibe alátámasztva az akvárium, csak két zártszelvényen
 
Az edzett üvegüre kaptam a legkedvezőbb árat. Azt írta a mester, hogy egy ilyen akvárium egy örök darab lenne. Ez vajon mit jelenthet? Nem karcolódik?
Lehet, hogy bontott portálüveg, vagy valami hasonló, ezért ajánlja olcsón.
Tudni kell, hogy amikor bontanak olyan épületeket, ahol nagy kirakat üvegek vannak (vagy üveget cserélnek) akkor a bennfentesek fillérekért tudják elhozni az esetenként többszáz négyzetméternyi vastag üveget. Ilyen akciós beszerzések után jönnek azok a hírek, hogy XY 40-50 Ft/l áron gyártja a többszáz literes akváriumokat.
 
Lehet, hogy bontott portálüveg, vagy valami hasonló, ezért ajánlja olcsón.
Tudni kell, hogy amikor bontanak olyan épületeket, ahol nagy kirakat üvegek vannak (vagy üveget cserélnek) akkor a bennfentesek fillérekért tudják elhozni az esetenként többszáz négyzetméternyi vastag üveget. Ilyen akciós beszerzések után jönnek azok a hírek, hogy XY 40-50 Ft/l áron gyártja a többszáz literes akváriumokat.

Én úgy tudom (de lehet hogy rosszul), hogy az edzett üveget nem lehet vágni. Méretre vágás után szokták edzeni, ezért nem hiszem, hogy bontott edzett üvegről lenne szó.
 
Én úgy tudom (de lehet hogy rosszul), hogy az edzett üveget nem lehet vágni. Méretre vágás után szokták edzeni, ezért nem hiszem, hogy bontott edzett üvegről lenne szó.
A kettő nem feltétlenül mond ellent egymásnak.
A kirakatüveg nem feltétlenül edzett, viszont a gyakorlatilag ingyen megszerzett és méretre vágott üveget megedzheik, a többi meg marketing...
 
Dekoros lévén egy éve csináltattam a munkaasztalomra egy teljes fedést edzett 10-es üvegből. Nekem is azt mondták, hogy szinte megkarcolhatatlan. Megcáfolnám. Sima tapétavágó sniccerrel agyba főbe karmolásztuk azóta, és igen durván mély vágások is keletkeztek rajta.
Egyébként én is úgy tudom, hogy edzés után nem lehet már szabni.
 
Edzés után nem elhet szabni, mert "robban". Ha azt azeretnéd, hogy ne karcolódjon akkor csináltasd meg zafirból. Azt csak zafírral vagy gyémánttal lehet összekarcolni :D
 
Áll két éve kint a szabad ég alatt egy akvám,a ház mellett a sarokban ,nincs letakarva.
Az oldalán nyugszik.
Szerintetek beüzemelhetem újra,vagy hagyjam a fenébe?
 
Áll két éve kint a szabad ég alatt egy akvám,a ház mellett a sarokban ,nincs letakarva.
Az oldalán nyugszik.
Szerintetek beüzemelhetem újra,vagy hagyjam a fenébe?
Újraragasztás után simán, de ha azt nem akarod, akkor feltölteném csurig az udvaron (!!!), és úgyhagynám egy hétre.
 
Szerintem semmi baja nincs annak az akvának. Ha nem törött, a nap nem árthatott az FBS-nek.
Tedd azt, amit @Beni javasolt a biztonság kedvéért, de nem lenne szabad, hogy eresszen.
 
Back
Oldal tetejére