• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium karbantartása

üdv.
Félig leengedett akváriumnál okozhat valami gondot ha citromsavval eltávolítanám a vízkövet a vízszintről?
 
üdv.
Félig leengedett akváriumnál okozhat valami gondot ha citromsavval eltávolítanám a vízkövet a vízszintről?
Szia! Hasonlóképpen jártam el én is régebben, minden heti karbantartásnál így csináltam. Azért arra figyeltem, hogy a vízbe ne kerüljön vegyszer, egy másik szivacsot alátartottam az esetleges lefolyások miatt. Főleg a macera elkerülése miatt váltottam később RO vízre.
 
üdv.
Félig leengedett akváriumnál okozhat valami gondot ha citromsavval eltávolítanám a vízkövet a vízszintről?

Erre mostanában citromkarikát használok. Nem erősen nyomva végighúzom a vízköves csíkon, közben felitatom az esetleges lefolyásokat, majd pár perc után a mosogatószivacs dörzsölős felével vagy pengés kaparóval egy mozdulattal letolom az addigra már feloldódott kalciumot. Karcmentes és gyors megoldás. Szerintem az a pár csepp citromlé, ami a vízbe juthat, nem tud radikális változást eredményezni a vízkémiában, pláne hogy még rátöltesz a vízcserekor.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogyha át szeretném rendezni az akit de a víznek a felét visszaraknám bele meg az ajzat kb 1/3-a és pár növény is maradna akkor lehetne bele egyből halakat tenni? Mert szerintem ez kb olyan lenne mint egy 50%-os vízcsre.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogyha át szeretném rendezni az akit de a víznek a felét visszaraknám bele meg az ajzat kb 1/3-a és pár növény is maradna akkor lehetne bele egyből halakat tenni? Mert szerintem ez kb olyan lenne mint egy 50%-os vízcsre.
A szűrő még ezeknél is lényegesebb. Ha meg tudod oldani, hogy az átalakítás alatt is üzemeljen, például egy vödör vízben, akkor működhet a dolog. Kivétel talán az ADA Amaozia. Ott a sok tápanyag, különösen az ammónia miatt nem ajánlatos az azonnali betelepítés.
 
Back
Oldal tetejére