• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium karbantartása

keymaker

Alapító
Admin
Moderátor
Találtam a neten két különböző időpontban készült képet ugyanazokról az ADA Galériában bemutatott akikról. Érdekes látni, hogy mennyire figyelnek arra, hogy az aki ugyanazt a képet mutassa mindig. Láthatóan egymástól viszonylag távol eső időben készültek a képek (a fű elszáradt az egyiken, tehát évszakváltás van) és az előtér-növények között is előretört a Glosso picit. (A kép nagyítható ha kattintasz rá.)



 
Én azt szeretném megkérdezni, hogy karcmentes folyékony súrolószerrel lehet-e akváriumot takarítani?
Mert semmivel sem tudom a belsejéről leszedni a koszt, de félek, hogy a súrolóval összekarcolnám.
Tud valaki segíteni?
 
Mexx2 said:
Én azt szeretném megkérdezni, hogy karcmentes folyékony súrolószerrel lehet-e akváriumot takarítani?
Mert semmivel sem tudom a belsejéről leszedni a koszt, de félek, hogy a súrolóval összekarcolnám.
Tud valaki segíteni?


Tetra tisztítókendő, ha ez nem segít marad a 20% ecet ez mindent visz! :!: Vegyszert ne használj mivel a maradékait nem tudod eltávolítani tökéletesen és esetleg gondot okozhat a későbbiek során.


üdv:w-rig!
 
w-rig said:
Mexx2 said:
Én azt szeretném megkérdezni, hogy karcmentes folyékony súrolószerrel lehet-e akváriumot takarítani?
Mert semmivel sem tudom a belsejéről leszedni a koszt, de félek, hogy a súrolóval összekarcolnám.
Tud valaki segíteni?


Tetra tisztítókendő, ha ez nem segít marad a 20% ecet ez mindent visz! :!: Vegyszert ne használj mivel a maradékait nem tudod eltávolítani tökéletesen és esetleg gondot okozhat a későbbiek során.


üdv:w-rig!


Az ecet nem visz mindent.
De akkor kezdem az elején.
Az akvárium annyira vízköves volt, hogy az ecet nem használt 20%-os, ezért kénytelen voltam az egész akváriumot vízkőoldóval kitakarítani, és még az sem hozott le minden vízkövet.
Viszont ami nem vízkő, hanem valami kosz az sehogy sem jön le.
De a súrolószerrel meg nem merem, mert félek ,hogy összekarcolja az veget, hiába van ráírva, hogy karcmentes.
 
Mexx2 said:
w-rig said:
Mexx2 said:
Én azt szeretném megkérdezni, hogy karcmentes folyékony súrolószerrel lehet-e akváriumot takarítani?
Mert semmivel sem tudom a belsejéről leszedni a koszt, de félek, hogy a súrolóval összekarcolnám.
Tud valaki segíteni?


Tetra tisztítókendő, ha ez nem segít marad a 20% ecet ez mindent visz! :!: Vegyszert ne használj mivel a maradékait nem tudod eltávolítani tökéletesen és esetleg gondot okozhat a későbbiek során.


üdv:w-rig!


Az ecet nem visz mindent.
De akkor kezdem az elején.
Az akvárium annyira vízköves volt, hogy az ecet nem használt 20%-os, ezért kénytelen voltam az egész akváriumot vízkőoldóval kitakarítani, és még az sem hozott le minden vízkövet.
Viszont ami nem vízkő, hanem valami kosz az sehogy sem jön le.
De a súrolószerrel meg nem merem, mert félek ,hogy összekarcolja az veget, hiába van ráírva, hogy karcmentes.

Ha bátor vagy háztartási sósav de NAGYON ÓVATOSAN BÁNJ VELE MARÓ anyag!
 
Nem tudom mi az a szennyeződés, amit nehéz leszedni. A legtöbbre jók a fenti tippek.

Nekem a múltkor erős GDA alga lerakódás volt az üvegen. Akinek már volt ilyen tudja milyen nehéz megszabadulni tőle.
Leeresztett akváriumnál pedig még macerássabb. Én bevizeztem az üveget és pengével letoltam a nagyját. Utána jöhetett a masszív szivacs mata ;)
 
viktorlantos said:
Nem tudom mi az a szennyeződés, amit nehéz leszedni. A legtöbbre jók a fenti tippek.

Nekem a múltkor erős GDA alga lerakódás volt az üvegen. Akinek már volt ilyen tudja milyen nehéz megszabadulni tőle.
Leeresztett akváriumnál pedig még macerássabb. Én bevizeztem az üveget és pengével letoltam a nagyját. Utána jöhetett a masszív szivacs mata ;)

Régebben én is pengés algakaparóval és ecettel szedtem le a durva szennyeződéseket. Próbálkozhatsz ezzel is, illetve a tetra törlőkendő is nagyon jó.
 
Gőzöm sincs mi lehet, nem vagyok még annyira profi, hogy beazonosítsam.
Ha egyszer fémdörzsivel átmegyek rajta az mennyire fogja megkarcolni az üveget?
 
Szia Mexx2!

Azzal semmi esetre se!
Bankkártyával próbáltad?
A nagyon kemény vízkövet a sniccer penge végével szoktam letolni (rövid oldalával)!

Hajrá!
A.ttila
 
Mexx2 said:
Gőzöm sincs mi lehet, nem vagyok még annyira profi, hogy beazonosítsam.
Ha egyszer fémdörzsivel átmegyek rajta az mennyire fogja megkarcolni az üveget?

Mi az a fémdörzsi? Nem vagyok gyakorló takinéni. ;)

Természetesen kíméletesen, hogy véletlen se karcolódjon.
 
Esetleg még megpróbálhatod a pengés algakaparót, én még a vékony a vízkövet is gond nélkül letolom vele, korábban idegenkedtem tőle, hogy esetleg karcolhat, de nagyon kíméletes az üveggel. Szerintem aki használta, nem is akar többé a mágneses algakaparóval szenvedni.
http://www.greenaqua.hu/tetratec-penges ... -gs45.html
sajna nekem az okoz gondot, hogy a háttér beragasztására használt sziloplaszt, amit ugyan látszatra eltávolítottam, valamiféle zsíros tapintású réteget hagyott maga után, amit semmilyen vegyszerrel nem tudtam lemosni.
valamennyire látszik is a képen, nincs ott semmi és mégis van :roll:
14091577_d7db51ff2d6130942ef702674a56fd9b_m.jpg
 
Mexx2 said:
http://www.gastrocentrum.hu/index.php?m=termekek&id=20110226104709569116

fémdörzsi

de lehet pengével neki esem, ha meg nem lessz türelmem, vagy végtelenségig tartana lehet, bepróbálom a karcmentes súrolószert (ci.f, vagy cl.in nem tudom már)

Nem éppen üvegbarátnak néz ki ;)
Pengével vigyázni. Ugyanúgy megkarcolhatod vele, ha sérült a penge, homok stb kerül közé vagy rosszul feszül az üvegre.
 
Egyébként a 100 forintos mosogatószivacsra esküszöm. Ennek a dözsi fele sem tartalmaz fém darabokat. Nem karcol. Persze hallottam már azt is hogy mattit egy idő után, de én még nem tapasztaltam.
 
viktorlantos said:
Egyébként a 100 forintos mosogatószivacsra esküszöm. Ennek a dözsi fele sem tartalmaz fém darabokat. Nem karcol. Persze hallottam már azt is hogy mattit egy idő után, de én még nem tapasztaltam.

ADOM , az egyik legjobb barátom a dörzsiszivacs :D
 
Mexx2 said:
http://www.gastrocentrum.hu/index.php?m=termekek&id=20110226104709569116

fémdörzsi

A fémdörzsi az jó csak nem ez a fajta, puhább tapintású ( pl. vileda), nem karcol :angel:

47035558.jpg
 
Elméletileg keményebb dolgot (pl üveg) nagyon nehéz puhábbal megkarcolni (pl szikepenge, v fémszivacs). Nem lehetetlen, nagy erő kell hozzá vagy mint Viktor is írta egy esetlegesen a két anyag közé bekerült homokszem. Szerintem kellő körültekintéssel, óvatosan nyugodtan használható mindkettő.
A megszáradt sziloplasztra kapható festékboltokban speciális eltávolító cucc. Ez biztos, hogy mérgező ezért utána többszöri alapos mosás nem árt.
Vízkőre én is ecetet szoktam használni, a makacsabb részeknél egy vattára öntöm a vízköves részre teszem és rajta hagyom több órát, akár egy éjszakát is.
üdv: l
 
Még a szivacs dörzsis fele is szétkarcolja az üveget a fémdörzsi meg pláne! Bankkártya vagy bármilyen plasztik kártya a megoldás!
 
Hát egyértelmű, hogy ezt nekem kell kitapasztalnom.
Csak valami támpontot kerestem amiből kitudok indulni, de a tippek egymásnak mondanak ellen.
Egyedűl a bankkártya meg a pengeére nem hallottam negatívumot.
 
Ha üres az akid akkor próbáld meg az alján, hogy karcol e a súrolószer vagy a fémdörzsi. Ha az alját is félted szerezz egy darab síküveglapot, teszteld azon. ;) A vízkövet egyébként nem nagyon dörzsölném sem nem kaparnám mert elképzelhetőnek tartom, hogy a leváló vízkődarabok karcolják meg az üveget.
üdv: l
 
Back
Oldal tetejére