• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Awakening of nature

Eltelt egy hónap, az akvárium lassan kezdi elérni versenyképes formáját. Még egy kis "kozmetikázás" lesz rajta, november közepén tervezem a fotózást.

Ami fontosabb történés volt mostanában, hogy lecseréltem a ledes világítást 6x39W T5 fénycsövekre, kicsit szeretnék odapirítani a növényeknek, kihozni a stemekből a színeket, meg tuningolni egy kicsit a növekedést. Remélem, nem lesz algabumm, az ecsetalgával még mindig küzdök, carbozás, fogkefézés után egy darabig nincs, aztán szépen elkezd terjedni, főleg a dekorokon. Visszavettem a szűrő áramlásból már pár hete, emiatt mintha nem terjedne annyira erőszakosan, de lehet, hogy csak bebeszélem magamnak.
Lehet, hogy növelem az algázók létszámát, algázó gében vagy sisakcsigán gondolkodom, a csiga szimpatikusabb lenne, csak nem tudom, hogy eszi-e az ecsetet.

Mértem pár vízparamétert (nem vagyok nagy méricskélős, most valahogy "rámjött" :)), úgy tűnik, minden rendben van:
GH:5
KH: 6
pH: 6.9
PO4: 0.8 ppm

A vízkeménység értéke kicsit meglepett, ahhoz képest, hogy csapvízzel cserélek, elég lágy a víz.

Ma vízcsere is volt, kattintottam pár részletfotót:

22393391140_c1ffd609c4_o.jpg

22555368326_23ac7a587b_o.jpg

22567791622_5e9aba7560_o.jpg

22555366886_5635c94c5e_o.jpg
 
Eltelt egy hónap, az akvárium lassan kezdi elérni versenyképes formáját. Még egy kis "kozmetikázás" lesz rajta, november közepén tervezem a fotózást.

Ami fontosabb történés volt mostanában, hogy lecseréltem a ledes világítást 6x39W T5 fénycsövekre, kicsit szeretnék odapirítani a növényeknek, kihozni a stemekből a színeket, meg tuningolni egy kicsit a növekedést. Remélem, nem lesz algabumm, az ecsetalgával még mindig küzdök, carbozás, fogkefézés után egy darabig nincs, aztán szépen elkezd terjedni, főleg a dekorokon. Visszavettem a szűrő áramlásból már pár hete, emiatt mintha nem terjedne annyira erőszakosan, de lehet, hogy csak bebeszélem magamnak.
Lehet, hogy növelem az algázók létszámát, algázó gében vagy sisakcsigán gondolkodom, a csiga szimpatikusabb lenne, csak nem tudom, hogy eszi-e az ecsetet.

Mértem pár vízparamétert (nem vagyok nagy méricskélős, most valahogy "rámjött" :)), úgy tűnik, minden rendben van:
GH:5
KH: 6
pH: 6.9
PO4: 0.8 ppm

A vízkeménység értéke kicsit meglepett, ahhoz képest, hogy csapvízzel cserélek, elég lágy a víz.

Ma vízcsere is volt, kattintottam pár részletfotót:







Az állam leesett...wow ez gyönyörű lehet élőben. Elismerésem.
 
A hardscape készítéséről még nem esett szó a naplóban, pedig erről a folyamatról is vannak képek. Erre elég sok időt áldoztam, kb. 3 hét alatt esténként pakolgattam a fákat és a köveket, így született meg a végső scape. A redmoor fákat lávakövekhez rögzítettem gyorskötözővel, így könnyebb volt beállítgatni, plusz elég jól ki tudtam támasztani a fákat, hogy ne mozogjanak. A látható részre alul seiryu köveket pakoltam, ezek is pluszban támasztanak. A talajemelést is lávakövekkel oldottam meg, meg némi folyami kaviccsal harisnyába töltve.
Összefűztem a képeket egy videóba, így jobban végig követhető a folyamat. Sajnos, nem örökítettem meg az összes fázist, de azért a lényeg látszik:

Nagyon ütős prezentáció!!!! Kötelezővé kellene tenni a naplózáshoz mindenkinek!
 
Végre sikerült megszabadulnom az ecsetalgától, egy easy carbo-s kezelés és fogkefézés után @Nigro tanácsára két hétig adagoltam a dupla mennyiségű, napi 18ml carbot, és mostanra eltűnt szinte mindenhonnan. Egy-két helyen még a levelek szélein vékony fekete csíkban még látszik, de a dekorokról teljesen elkopott. Sajnos a fénycsöveknek köszönhetően jött helyette a zöld poralga, egy hét után elég szépen belepi az üveget. Amíg a ledekkel világítottam, nem volt ez a probléma, de a valószínűleg az intenzívebb fény az oka. Ami bosszantóbb, hogy a pontalga is terjed a növényeken, a stau felső levelei kezdenek csúnya sötétzöldek lenni.
Vissza is vettem a világítási időből, emeltem a foszfát adagoláson, a tápozást levettem 6ml/napra, meglátjuk, mi lesz a reakció.
 
En nem tudom mivel tápozol,de a kezdeti algäsodäs leszämitva,nekem ez a 2 scape-m ahol minimális problemäm van.A kiegyensúlyozott ADA TÁPOKNAK KÖSZÖNHETŐEN!Mindenkinek ajánlom,aki persze megteheti,mert egy 240l akiba nem olcsó mulatság,hosszutävon.
 
Végre sikerült megszabadulnom az ecsetalgától, egy easy carbo-s kezelés és fogkefézés után @Nigro tanácsára két hétig adagoltam a dupla mennyiségű, napi 18ml carbot, és mostanra eltűnt szinte mindenhonnan. Egy-két helyen még a levelek szélein vékony fekete csíkban még látszik, de a dekorokról teljesen elkopott. Sajnos a fénycsöveknek köszönhetően jött helyette a zöld poralga, egy hét után elég szépen belepi az üveget. Amíg a ledekkel világítottam, nem volt ez a probléma, de a valószínűleg az intenzívebb fény az oka. Ami bosszantóbb, hogy a pontalga is terjed a növényeken, a stau felső levelei kezdenek csúnya sötétzöldek lenni.
Vissza is vettem a világítási időből, emeltem a foszfát adagoláson, a tápozást levettem 6ml/napra, meglátjuk, mi lesz a reakció.

Szia! A carbot direktbe az algára nypmtad vagy simán csak a vízbe? Halak garnélák hogy viseltek a dupla adagot?

Üdv. : Norbert
 
Szia! A carbot direktbe az algára nypmtad vagy simán csak a vízbe? Halak garnélák hogy viseltek a dupla adagot?

Üdv. : Norbert

Csináltam egy kezelést direkt az algára feles hígítású carbo-val. Kb. két nap után beszürkült, akkor nekiestem fogkefével. Utána nyomtam a dupla adag carbot két hétig, mostanra nem tért vissza. Halak jól viselték, garnélák csak amanok vannak, elég nagyok, szerintem nekik sem ártott.
 
En nem tudom mivel tápozol,de a kezdeti algäsodäs leszämitva,nekem ez a 2 scape-m ahol minimális problemäm van.A kiegyensúlyozott ADA TÁPOKNAK KÖSZÖNHETŐEN!Mindenkinek ajánlom,aki persze megteheti,mert egy 240l akiba nem olcsó mulatság,hosszutävon.

GA tápokat használok, múltkor elfogyott, kipróbáltam a TF Planter microt, a macrot porból kevertem. Szemmel látható különbséget nem tapasztaltam. Most visszatértem GA-ra, de csökkentett mennyiséget adagolok. ADA tápozást még nem próbáltam, amennyire ismerem, arra kicsit jobban kell figyelni, mit mikor adagolok. Ha elfogy a GA-s táp, lehet, hogy teszek majd egy próbát vele.
 
GA tápokat használok, múltkor elfogyott, kipróbáltam a TF Planter microt, a macrot porból kevertem. Szemmel látható különbséget nem tapasztaltam. Most visszatértem GA-ra, de csökkentett mennyiséget adagolok. ADA tápozást még nem próbáltam, amennyire ismerem, arra kicsit jobban kell figyelni, mit mikor adagolok. Ha elfogy a GA-s táp, lehet, hogy teszek majd egy próbát vele.
Ugyan ugy mint a Ga-s tapoknal,itt sincs semmi nehezseg.Reggel Step1(2),es Brigty K.En mindenkepp ajanlom.En hasznaltam sok tapozast,DE AZ Ada nekem idealis.
 
Ugyan ugy mint a Ga-s tapoknal,itt sincs semmi nehezseg.Reggel Step1(2),es Brigty K.En mindenkepp ajanlom.En hasznaltam sok tapozast,DE AZ Ada nekem idealis.

Annyit azért hozzátennék, hogy az ADA egy teljes rendszert talált ki, ami pl most hogy használod a HQI lámpáikat nagyjából egyensúlyban van.
Erre a fénymennyiségre volt kitalálva a tápozás.

A fórumon sokan vannak akik ennél erősebb fényt használnak így ott a helyzet picit más. Neked is volt ATI tudod mennyivel bántóbb az ereje a mostani lámpádnál. Ott hamarabb jelentkezik minden ha nincs meg a kényes egyensúly és lazulsz a karbantartásokkal vagy a CO2 épp nincs finomra hangolva.
 
Kilenc hónapos lett az akvárium, és sajnos ezzel a scape-pel is meg kellett ejtenem egy black-out kezelést. Az ünnepek előtt annyira ellepte dekorokat és a növényeket az ecsetalga, hogy úgy döntöttem, letakarom az akváriumot, ha már úgyse vagyok itthon két ünnep között. Nyolc napig volt letakarva, tegnap szedtem le a pokrócot, és szerencsére az alga kb. 90%-a el is tűnt a dekorokról. A növények, főleg a stau és pinnatifida valamennyire megsínylették az elsötétítést, a stemekből csak vissza kellett vágni, mert alul felkopaszodott a száruk.

Jó sok mulmot is kiporszívóztam, de a felépítmény miatt nem tudom mindenhonnan eltávolítani, valószínűleg ez okozhotja az algásodást. Most visszavettem a fényből is, napi 4 órát világítok 50%-on. A maradék algát még lecarbozom majd, ahhonan tudom, és a nemrég beszerzett három algázó géb is remélem segítségemre lesz.
 
Nincs meg nagyobban?
Nézem az eredetit a Flickr-en és szét van esve a kép. A két első sarok mintha keményen algás lenne. Gondolom csak a felbontás miatt látom így.

1600x750px ami fenn van flickr-en, ennél nagyobban csak a nyers kép van meg. Sajnos időhiány miatt csak utolsó pillanatban sikerült fotózni, ezért sem tudtam elegendő időt fordítani a karbantartásra. Így is örülök, hogy sikerült egy ilyen fotót lőnöm az akiról.
 
A black-out óta lassan, de biztosan éledeznek a növények. A stemek szépen növögetnek, a stau is hozza az új hajtásokat. A két kis tenyérnyi HC úgy, ahogy volt, kuka, helyükre a lenyesett stau-kból ültetettem. A fákra kötözött fissidenst is jól meg kellett nyírnom, onnan csak így tudtam megszabadulni az ecsettől. Még elvétve van belőle, azt az algázó gébek lekajcsizzák. A pinnatifidának is levágtam a nagyobb leveleit, a kisebb töveket beszúrkáltam a résekbe.

A napokban automatizáltam a tápozást is egy ATI DP-6 dózispumpa segítségével, és beköltözött 18 Danio Choprai. Nagyon szép kis halak, egyből megtöltötték élettel az akváriumot, mint a dániók általában, ők is nagyon mozgékonyak.

Tegnap vízcsere volt, lőttem pár képet:

24236241401_ccef8db073_o.jpg

24318763635_e7499523c6_o.jpg

24023161640_576660b383_o.jpg

23691926353_aec7dd87fe_o.jpg

24292589856_aee5b9bb73_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére