• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Awakening of nature

A hardscape készítéséről még nem esett szó a naplóban, pedig erről a folyamatról is vannak képek. Erre elég sok időt áldoztam, kb. 3 hét alatt esténként pakolgattam a fákat és a köveket, így született meg a végső scape. A redmoor fákat lávakövekhez rögzítettem gyorskötözővel, így könnyebb volt beállítgatni, plusz elég jól ki tudtam támasztani a fákat, hogy ne mozogjanak. A látható részre alul seiryu köveket pakoltam, ezek is pluszban támasztanak. A talajemelést is lávakövekkel oldottam meg, meg némi folyami kaviccsal harisnyába töltve.
Összefűztem a képeket egy videóba, így jobban végig követhető a folyamat. Sajnos, nem örökítettem meg az összes fázist, de azért a lényeg látszik:

 
Ez az akvárium nagyon rendben van. Privát véleményem, hogy a legjobbak közé tartozik. Ezért simán járna valami plecsni a neved alá. Tudatos munka és nem is akármilyen precíz kivitelezéssel. Bemutatótermi színvonal(y)
 
Jo kis vidi!Pont most vegeztem az enyemmel!Nekem sajna nem volt 3 hetem,csak pär oräm+a fiam,aki probält segiteni.
 
Ez az akvárium nagyon rendben van. Privát véleményem, hogy a legjobbak közé tartozik. Ezért simán járna valami plecsni a neved alá. Tudatos munka és nem is akármilyen precíz kivitelezéssel. Bemutatótermi színvonal(y)

Köszi! :) Valóban tudatos tervezéssel készült az akvárium, hagytam időt magamnak, hogy olyat rakjak össze, amivel tényleg elégedett vagyok. Ez az első scape-em, amihez úgy álltam hozzá, hogy "jó munkához idő kell", addig legóztam a kövekkel és fákkal, amíg tényleg minden a helyére került. A végeredményen meg is látszik, hogy az akvárium erőssége a hardscape lett, a növényesítésen még van mit alakítani, ezen még agyalok is, hogyan mit hogyan lehetne finomítani.
 
A hardscape készítéséről még nem esett szó a naplóban, pedig erről a folyamatról is vannak képek. Erre elég sok időt áldoztam, kb. 3 hét alatt esténként pakolgattam a fákat és a köveket, így született meg a végső scape. A redmoor fákat lávakövekhez rögzítettem gyorskötözővel, így könnyebb volt beállítgatni, plusz elég jól ki tudtam támasztani a fákat, hogy ne mozogjanak. A látható részre alul seiryu köveket pakoltam, ezek is pluszban támasztanak. A talajemelést is lávakövekkel oldottam meg, meg némi folyami kaviccsal harisnyába töltve.
Összefűztem a képeket egy videóba, így jobban végig követhető a folyamat. Sajnos, nem örökítettem meg az összes fázist, de azért a lényeg látszik:

Ezzel a videóval nálam kiérdemeltél egy hardscape-építés-bemutató-szaki:D díjat! Ezer köszönet, hogy megosztottad velünk! (y)
 
Nagyon szuper kis videó! Még mindig az AquaLine TF-el tápozol? A Veréb G. ajánlotta, mikor bent voltam nála, azt monda, hogy Ő ezt használta a világbajnok akváriumánál. Hogy vagy vele megelégedve?
 
Határozottan jót tett az akvának,hogy ki került a Micro bokor középről!
Dekorokra hidrogén peroxidot próbáltad már?Hatékonyabb,mint a carbozás és baromi látványos is! :)
 
Nagyon szuper kis videó! Még mindig az AquaLine TF-el tápozol? A Veréb G. ajánlotta, mikor bent voltam nála, azt monda, hogy Ő ezt használta a világbajnok akváriumánál. Hogy vagy vele megelégedve?

Már elfogyott, most visszatértem a GA-s micro-ra. Igazság szerint én nem láttam különbséget a növények fejlődésében. Annyival másabb, hogy tartalmaz káliumot, de a macrot is adagolom, porból keverve. Még pluszban szoktam foszfátot adagolni.
 
Határozottan jót tett az akvának,hogy ki került a Micro bokor középről!
Dekorokra hidrogén peroxidot próbáltad már?Hatékonyabb,mint a carbozás és baromi látványos is! :)

Igen, elég sokat elvett a összképből a micro bokor. A hidrogén peroxidot még nem próbáltam, de úgyis kell majd vennem az oxydatorhoz, akkor lehet hogy kipróbálom. Bár a legutóbbi carbozás óta nem jött vissza az ecset, remélem ez is így marad. Kicsit visszavettem a fényből, és valamikor már perlont is fogok cserélni.
 
Ma nagy karbantartást tartottam, az akvárium indítás óta először (!) kitakarítottam a szűrőt, perlont cseréltem (már szinte fekete volt), üveg cuccokat tisztítottam. Igaz, elég dzsuvás volt már a szűrő, de a flow-n nem vettem észre, hogy csökkent, egyedül az ecsetalga jelenléte volt, ami jelezte, hogy ideje lenne már egy takarítás.
Még egy emlitésre méltó dolog történt a napokban : vagy egy-másfél hónapja az egyik kakadu nősténynek kicsinyei születtek, pár napig figyelgettük, ahogy az egyik kövek közötti résben az anyjuk ki-be cipeli őket a szájában. Aztán egyre kevesebbet láttam őket, végül úgy nézett ki, hogy nem maradt meg egy sem a kicsik közül. Aztán valamelyik nap üldögéltem az akvárium előtt, és a kövek közül kiúszott egy 1-1,5 cm-es kis kakadu, a mintázata alapján már felismerhető, hogy nőstény. Lehet, hogy van több is, mert mintha láttam volna egy kisebbet is.
Tudom, hogy nem ritkaság, hogy a kakadu sügerek szaporodnak társas körülmények között, de nekem nagy szám, mert az első alkalom, hogy valamelyik halamnak utódja született.
 
Határozottan jót tett az akvának,hogy ki került a Micro bokor középről!
Dekorokra hidrogén peroxidot próbáltad már?Hatékonyabb,mint a carbozás és baromi látványos is! :)

Köszi
Már elfogyott, most visszatértem a GA-s micro-ra. Igazság szerint én nem láttam különbséget a növények fejlődésében. Annyival másabb, hogy tartalmaz káliumot, de a macrot is adagolom, porból keverve. Még pluszban szoktam foszfátot adagolni.

Köszi a választ. Megkérdezhetem, hogy melyik foszfát tesztet használod és hogy melyik márkával emeled?
 
Back
Oldal tetejére