• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Awakening of nature

Nem sok időm volt mostanában a naplót vezetni, el is telt vagy másfél hónap, mióta utoljára írtam. Kicsit döcögősen halad a projekt, most látom az eredményét, hogy elég kevés növénnyel és régi talajjal indítottam, nem minden fejlődik úgy, ahogy kellene. Az ecsetalga inváziót úgy néz ki, sikerült megfékeznem carbos kezeléssel, fojtottam a szűrőn is, hogy kisebb legyen az áramlás. A lámpát lejjebb engedtem, és kicsit erősítettem a fényen, de még nem merek neki odapirítani, a zöld pont még elég sok helyen jelen van.
A riccardia még mindig elég ramatyul néz ki, sok a sötét levele, és foszladozik. Múltkor megmértem a foszfátszintet, kb semennyi nem volt a vízben, 0ppm volt az érték. A többi növényen is tapasztalok foszfáthiány szerű tüneteket, ezért porból kevertem múltkor egy adagot, azt elkezdtem napi szinten óvatosan adagolni, és minden nap méregetem. Most napi 5ml-t adagolok.
Hátulra ültettem Ludwigia arcuatat, így lesz majd egy kis vöröses hangulat is az akiban. Ma este cseréltem vizet, de képet most nem csináltam, majd valamelyik este kattintok egy párat.
 
Nálam is hasonló volt a helyzet. Ráadásul szintén kevés növénnyel indítottam használt talajjal.

Én mindenből visszavettem (táp, fény, flow, co2) és minden vízcsere után szétcarboztam minden ecsetet (180 literes medencébe 60 ml).

Most algamentes a medence, még a gsa-gda is eltűnt.
 
Nem, kaptam egy nagy adagot, ami még a @Tibi akváriumából került ki.
Én is szereztem tőle egy kisebb adagot :) Nekem nagyon lassan nő és nehezen pirosodik. Gondolom ennek oka az, hogy visszavettem a fényt. Most heti 5 %-al emelgetem a GDA megjelenéséig. De kellene tolnom egy kis vasat is...
 
Én is szereztem tőle egy kisebb adagot :) Nekem nagyon lassan nő és nehezen pirosodik. Gondolom ennek oka az, hogy visszavettem a fényt. Most heti 5 %-al emelgetem a GDA megjelenéséig. De kellene tolnom egy kis vasat is...

Nekem szépen nő, a vasat én is tolom neki.
 
A staurogyne problémád megoldódott? Én is sokat szívtam vele. Először szürkés foltok másnap lukak, három nap múlva 1 levél nem volt a tőn 2 hét múlva már tele volt levéllel, aztán kezdődött elörről....
Tápot váltottam, azóta "kopp -kopp" tökéletesen fejlődik, szép nagy levelekkel. Néhány növénynek a hajtásait letéptem és gyökér nélkül fel pillanat ragasztóztam kövekre, fákra. 2 hét alatt gyökeret növesztett és szépen megvan.
Én úgy vettem észre, hogy nagyon válogatós avval kapcsolatban, hogy mivel eteti az ember.
 
Back
Oldal tetejére