• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Awakening of nature

Azt kapnak, meg tetra pro száraztápot felváltva.
Az artemiát tudom még ajánlani. Nálam a cyclopsot kb le sem tojják, de az artemiát azt két pofára zabálják. :D
Nagyon szép mintája van a hímednek. Az enyémnek sajnos nem ilyen teljes a mintázata a farok úszóján, mert az alsó része majdnem teljesen átlátszó, viszont az enyém sokkal színesebb, amit az artemiának tudok be, mert mikor hozzám kerültek, ugyan olyan színe volt, mint a tiédnek. Nem azt mondom, rámennek a cyclopsra is, ha csak azt adok, de ha megy mellé az artemia, akkor arra mennek rá, mint a piranhák. :D
Nálam kiegészítésnek még tetra pro color megy, de abból csak minimális mennyiséget esznek, viszont a garnéla kajára (jbl nano prawn) rendszeresen rájárnak. :p
A spirulinát még nem próbáltam, mert most nincs itthon, a halashoz meg mostanában nem megyek.
 
És nekem is jöhet a privibe:);)
(lassan annyi embernek elküldöd....nem lesz ki elől takargasd:LOL:)

Igazából nem takargatni akarom, csak a nagyobb versenyek miatt nem akarom nyilvánosan publikálni. (bár nem vagyok benne biztos, hogy a fórumos megosztás nyilvánosnak számít-e...)
 
Akkor Én referálok is a totál képre :
ESZMÉLETLEN jó lett ez az akvárium csupa nagy betűvel,és meg is értelek Norbi hogy takargatod,Én sem mutatnám meg,nehogy még valaki lemásolja :D,na jó csak viccelek.
Szóval majd 2 hónap elteltével rád írok mi is alakul a növényekkel ebben a csodában (y);)
 
Akkor Én referálok is a totál képre :
ESZMÉLETLEN jó lett ez az akvárium csupa nagy betűvel,és meg is értelek Norbi hogy takargatod,Én sem mutatnám meg,nehogy még valaki lemásolja :D,na jó csak viccelek.
Szóval majd 2 hónap elteltével rád írok mi is alakul a növényekkel ebben a csodában (y);)

Köszi :) Két hónap múlva jobban fog kinézni, legalábbis remélem....:p A növények alakulását egyébként itt is vezetni fogom, elvégre azért van a napló :D
 
Gyors helyzetjelentés: tegnap állítottam a világítási időtartamon, feltoltam napi 9 órára. Megnéztem a fényerő beállítást is, hát le volt véve 40%-ra. El is felejtettem, hogy az átrendezés idejére visszavettem a teljesítményből. Most már értem, hogy a HC miért nyurgult annyira felfelé. Belőttem a fényerőt egyenlőre még csak 60%-ra, mert az üvegen meg a köveken megjelent a pontalga.
Apropó HC: esti programom a szálak visszadugdosása, a három hét alatt még nem sikerült rendesen megkapaszkodnia a talajban. A törpesügerek (a ramikra gyanakszom) meg-megpiszkálják, meg szerintem az otok is "besegítenek". Az amanokat is kivettem most az aksiból, ők is rendszeresen kitúrták a HC-t, meg jobb lett volna powder talajba ültetni, a nagyszemű amazoniában elég nehézkes lesz gyökeret eresztenie.
A hátsó régiót beültettem még pluszban acicularis-szal, amit @Evereka kollégától kaptam.
Ha minden igaz, jövő héten érkezik a kakadu hím mellé két leányzó, szegény, már jó ideje egyedül van.
 
Nemrég értem haza a háromnapos hétvége után, amíg nem voltam itthon, keményen betámadott az alga. Főleg a diatom és a zöld pont lepte el a köveket, de van fonál is a mohákon, és ecset az acicularison. A csütörtökön elültetett egy cserép HC-t megint kipiszkálták a törpesügerek, most átraktam őket a másik akiba. A riccardia is full diatomos, be kéne rakni az amanokat, de ők megint ki fogják kapálni a HC-t, amit most este visszaültettem, úgyhogy most dilemmában vagyok. A staurogyne repens levelei lyukasak és foszladoznak, főleg azok, amiket nem a talajba ültettem, hanem beszúrkáltam a dekorok közé. Ezek szerint valami nem frankó a tápozással sem. Úgyhogy van gond bőven. Kicsit visszavettem a fényből, holnap vízcsere, meglátjuk, hogy mi változik majd.
Addig is egy részletfotó, ami nem a jelenlegi állapotot tükrözi, hanem kb. két hetesen készült. A facebook-on már megosztottam, pár embernek ismerős lehet:

 
Hali. Lassan eletelt egy hónap az utolsó jelentés óta. Hogy áll a projekt?
Én elég ramatyul állok a KicsiRicsivel. Visszavettem mindenből ( fény és co2) illetve tápot is váltottam. Nagyon durván betalát a gda és az ecset is.

Most pozitív változások vannak, de csak lassan merem feljebb vinni a dolgokat.
 
Hali. Lassan eletelt egy hónap az utolsó jelentés óta. Hogy áll a projekt?
Én elég ramatyul állok a KicsiRicsivel. Visszavettem mindenből ( fény és co2) illetve tápot is váltottam. Nagyon durván betalát a gda és az ecset is.

Most pozitív változások vannak, de csak lassan merem feljebb vinni a dolgokat.
 
Na mégis mi a történés? Küldhetnél egy hejzetjelentést, akár képek nélkül. Én kikábaltam az algából -kopp-kopp- úgyhogy ma volt egy kis átrendezés.
 
Back
Oldal tetejére