• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AtWork - 10L nano natural

Illetve remélem holnap(ra) a növények kiegyenesednek, mert most az összes a feltöltés után "kissé" meg volt hajolva. Főleg az anubias és a ludwiga, ezek 3 napot áztak ebben az akiban a vízben és hát csavarodtak a fény felé... :)
 
Megvolt a nagy kertészkedés, köszönet @Rebal sporttársnak a növények nagy részéért!

Ami ma bekerült az akiba:
talaj:
sima virágföld, nem sok, kb 1 cm vastagon + rá 1-3mm átmérőjű mosott kavics kb 3-4 cm vastagon
dekor:
1 db itthonról bevitt bazalt.
növények:
Hygrophila polysperma
Limnophila sessiliflora
Najas guadalupensis
Hemianthus micranthemoides
Lidwiga Repens Rubin
Anubias barteri (?)
Parvula
Rucaöröm

Majd az egészre kb 9 liter jóféle pesti csapvíz...

Jöjjenek a képek:

View attachment 25691 View attachment 25692 View attachment 25693 View attachment 25694 View attachment 25695 View attachment 25696

Amin változtatni
lehet: feljebb kell emelnem a ledes lámpát, mert így a rucaöröm nagy része nem kap semmi fényt.
nem lehet: a tápföldet elfelejtettem benedvesíteni a takarótalaj ráöntése előtt, iszonyat sok buborék maradt benne, ez az ültetés során kijött, de még mindig van benne jócskán...
Majd legközelebb jobban figyelek.

Najas guadalupensis-ra érdemes szerintem figyelni, visszaszoríthatja a többi növényt (elszedi előlük a CO2-t, vagy más módon).
 
Najas guadalupensis-ra érdemes szerintem figyelni, visszaszoríthatja a többi növényt (elszedi előlük a CO2-t, vagy más módon).
Nem ültettem be a növényt, csak simán hagytam lebegni a vízben. Így is gondot tud okozni?
 
Nem ültettem be a növényt, csak simán hagytam lebegni a vízben. Így is gondot tud okozni?

Nem tudom, hogy gondot fog-e okozni...

Volt egy akváriumom, amiben semmi más nem volt, csak fodros vizikalásszal volt tele, ami egy masszív növény. Valamikor Najas belekerült, és nem hittem a szememnek, idővel úgy visszaszorította a fodros vizikalászt....

Low technél elég trükkös tud lenni, hogy milyen növények bírják ki egymás mellett hosszú távon.
Lehet, hogy Najas CO2-t jobban tudja hasznosítani mint a többi növény, vagy más okok miatt, nem tudom.

De pl kavicságyas-halas akváriumba (mint pl a kereskedéseknél), szerintem Najas nem árthat, ha van fény, felveszi az ammóniát, halaknak is talán jobb, mint növények nélkül...
 
Utoljára módosított:
Az aki 2 naposan.
Ludwiga ahogy elnéztem már most fejlődést produkál: új hajtás jön rajta, illetve a gyökereit is ereszti.
A najas többsége kikerült, megfogadva a tanácsokat, 1-2 szál maradt csak benne. Ha nagyon megindulna, akkor kikapom a maradékot is.
IMG_20170210_131037.jpg
 
Akkor rajta tartom a szemem. Egyelőre nem szedem ki, meglátom mit művel az első 1 hétben.
Lehet, hogy az egész aki megborul addigra... :)
A najas durva tud lenni, ha magára van hagyva (lásd @talachi akváriumát), de azért folyamatos karbantartásnál nem kell tartani tőle. Nálam össze van eresztve a 3 főkolompos (valisnaria americana, najas guadalupensis, limnophila sessiliflora), megy a szkander:D de szépen növöget mindegyik.:)
 
Az aki 2 naposan.
Ludwiga ahogy elnéztem már most fejlődést produkál: új hajtás jön rajta, illetve a gyökereit is ereszti.
A najas többsége kikerült, megfogadva a tanácsokat, 1-2 szál maradt csak benne. Ha nagyon megindulna, akkor kikapom a maradékot is.
View attachment 25781
A HM-et lehet, hogy a ludwigia és a sessiliflora közé/elé tettem volna, ott hátul el lesz nyomva.
 
Indítás óta eltelt 1 hét.
Egyelőre minden baba. Alga lekopogom egyelőre sehol, ma a ludwigát megnyírtam és visszaültettem, mert az egyik szál elérte a vízfelszínt.
Illetve a sessiflora is nyírásra került, mert az is elérte, de utóbb kiderült, csak kiszabadult a helyéről... Mindegy ez van :)
Zö pikcsör:
IMG_20170214_133904.jpg

Ami számomra érdekes, hogy a hétvége alatt az összes buborék ami az üvegen volt eltűnt, hétfő reggel szép bubimentes üveg fogadott minket.
 
A pistia nem árnyékolja le túlzottan? Tudom, alga ellen használod egyelőre.
A gyepre nagyon kíváncsi vagyok, megered-e vagy szétolvad?
 
A pistia nem árnyékolja le túlzottan? Tudom, alga ellen használod egyelőre.
A gyepre nagyon kíváncsi vagyok, megered-e vagy szétolvad?
Pistia sajnos nincs benne, de szeretnék... :)
Én féltem tőle, hogy a rucaöröm, vagy a békalencse is nagyon leárnyékol, de egyelőre kopp-kopp-kopp még bubizás is van az akiban...
Mondjuk nem valami intenzív, de akkor is van! :D

Parvulára én is, de egyelőre nem látom, hogy olvadna vagy ilyesmi, pedig a többi akváriumban egy hét után már elindult a folyamat, de itt semmi.
 
Indítás óta eltelt 2 hét.
Egyelőre alga sehol, lassú fejlődés a növényeken észrevehető, ma pótlásra került jelentős(sic!) mennyiségű (400 ml) elpárolgott víz. Valamint leszedtem egy kevés rucaöröm/békalencse kombót, mert már a teljes felszínt beborította. Ezek jönnek velem haza a nagy akiba, algák ellen.
Szánsályn, boldogság.

IMG_20170221_154805.jpg

U.I.: Igen, a szánsálynban szándékos a "ly".. :troll:
 
Reggel JBL gyorsteszttel megnéztem a vízparamétereket.
Hááát...
no3 - 100 - 250 között
no2 - 0,5 - 2 között
gh - 14 - 21 között (kb, mint az othoni)
kh - 10 - 15 között
ph - 7,2
cl2 - 0

Nitritet és nitrátot leszámítva nem annyira vészes a helyzet. Remélem hamar csökken mindkettő érték a megfelelőre.
 
Újabb gyorsteszt:
no3 - 100 körül
no2 - 0
gh 14-21
kh - 10-15
ph - 7,2
cl2 - 0
Najas a hétvége alatt iszonyat hosszú gyökeret eresztett, valamint megjelentek az első élőlények is kagylósrák formájában.
Holnap hozok kb 3-4 növendék garnélát, szerintem ezekkel a paraméterekkel simán túlélik.

Egyelőre alga még sehol, talán az üvegen egy minimális por, de semmi extra. Növények növögetnek.
Fotó holnap a garnélákkal.
 
Újabb gyorsteszt:
no3 - 100 körül
no2 - 0
gh 14-21
kh - 10-15
ph - 7,2
cl2 - 0
Najas a hétvége alatt iszonyat hosszú gyökeret eresztett, valamint megjelentek az első élőlények is kagylósrák formájában.
Holnap hozok kb 3-4 növendék garnélát, szerintem ezekkel a paraméterekkel simán túlélik.

Egyelőre alga még sehol, talán az üvegen egy minimális por, de semmi extra. Növények növögetnek.
Fotó holnap a garnélákkal.
Az NO3 azért elég magas, a helyedben nekiállnék a sűrűbb/nagyobb vízcseréknek...
 
Back
Oldal tetejére