• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

Perlon csak folytásnak jó, siporaxot meg szerintem kár legalulra rakni. Pillanatok alatt eltömítődnek a járatok és visszaminősül sima kerámiagyűrűre ami azért pazarlás tekintve az árát...de te tudod! Mondhatni semmi közöm hozzá, csak ezt a példát mások ne kövessék a saját érdekükből... o_O

Ebben teljesen igazad van! Nyilván ha vennem kellett volna a siporaxot, és nem úgy kapom nem az lenne ott. De szerintem baj ebből sem lesz.
 
Igen, ezt találtam csak róla, de nem igazán tiszta, hogy ez most akkor azt jelenti, hogy 1,3 literesek a kosarak?
Szerintem igen, mert az Atman 3336-nak a hasznos szűrőtérfogata 3,9 liter a gyár szerint ami pont egy szűrőkosárral több.
 
Atman Cf 1200-es üzemel egy 240 l-es akvárium alatt. Nem vagyunk vele megelégedve, cserén gondolkodunk. Ami szóba jött az az Eheim prof 3e 2076-os széria. Valakinek van tapasztalata ezzel a szűrővel kapcsolatban?
 
Ha már ennyi pénzt rászánsz akkor kicsivel többért vegyél egy 2080-at sztem.
Ugyanakkora vízforgatás és 2x nagyobb szűrőfelület.
 
Ha már ennyi pénzt rászánsz akkor kicsivel többért vegyél egy 2080-at sztem.
Ugyanakkora vízforgatás és 2x nagyobb szűrőfelület.
Szia!
A 2080-asról valahol olvastuk,hogy hangos.A 2076-ostól is tartunk,hogy zajos lesz,mert olvasgattunk fórumokat és azt írták,hogy az eheimnek egyes szériái hangosabbak.Elég kicsi a helyiség,ahol az akvárium van.
 
:LOL: Ááá!!! Régi álmom a szűrő, meg hozzá egy jó nagy sügeres medence...ez a szűrő akkora, mint most az akváriumom! :woot:


Bár a személyes véleményem, hogy ennek az árának a töredékéből lehet csinálni szűrőakváriumot, ami ettől még hatékonyabb is...
 
Te ezt használod? Nem túl hangos? Még nem olvastam utána, csak a képét láttam. Nem túl erős egy 240l-es aksiba?
Írj róla légyszíves, ha van tapasztalatod a szűrőről.
Kösz.

Amikor ez a szerkezet divatos volt, kb 3-4 évvel ezelőtt, akkor elég sokat lehetett olvasni az angol fórumon. UKAPS.
Ott a zaj miatt panaszkodtak leginkább. Mondjuk egy szint után minden szűrő hangos, de a 2080 a visszajelzések alapján egy csendesebb modell.
 
Ekkora teljesítménnyel ne várj teljes csenet.;)
Tudnátok segíteni?Adott a 200L-es aksim amiben egy Tetra exc 700-as és egy Eheim 900 l/h-s szűrők dolgoznak.Vagyis csak dolgoztak mert az eheim megadta magát és nem tudom javíttatni. Most van egy Atman cf 1200 szűrő amit megvehetnék ennek 1550 l/h-s a teljesítménye.Szerintetek nem lenne erős egymagában a szűrő az akimba.Persze profi szűrőtöltetekkel jól megtömve működtetném.
 
Tudnátok segíteni?Adott a 200L-es aksim amiben egy Tetra exc 700-as és egy Eheim 900 l/h-s szűrők dolgoznak.Vagyis csak dolgoztak mert az eheim megadta magát és nem tudom javíttatni. Most van egy Atman cf 1200 szűrő amit megvehetnék ennek 1550 l/h-s a teljesítménye.Szerintetek nem lenne erős egymagában a szűrő az akimba.Persze profi szűrőtöltetekkel jól megtömve működtetném.
Szerintem ne vegyél atmant! Van egy cég [moderalva] - így rá kereshetsz -, szenzációs áron adják a JBL e1500-at! Ugyanúgy 1500l/h, 12literes szűrőtérfogat. Nem a greenline sorozatra gondoltam, hanem a CrystalProfi "e" sorozatra. Szerintem ez veri az említett atmant, mind teljesítményben, minőségben/megbízhatóságban mindenképpen. Viszont náluk és csak is náluk ugyanannyiért megkapod az atman árában! Szerintem nem mindegy...
 
Ja, nagyon nagyon lebeszélnélek mindenféle atmanról, saját káramon tanultam meg, hogy ne!!! Annyit szoptam az atmanokkal, de ezt a topicban ki is fejtettem már bőven, hogy miért, nem szeretném ismételni magam...
 
Nekem Atman At-3335 van 72 literre. Volt szerencsém összemérni a teljesítményét egy TetraEx 700 al. Atman csendesebb és erősebb volt pedig 600l/h. Én közel 1éve használom és megvagyok elégedve vele növényes aksiba. Sokszor látom mindenki esküszik a TetraEx re de nemtudom miért. Lacos le írhatnád röviden mi volt vele a gondod......

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Deeday: leírtam már hosszan is és nem egy szűrőm, pumpám volt atman, tehát azt sem mondhatom, hogy véletlenül pont kifogtam!
 
Back
Oldal tetejére