• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

A külső szűrő egy zárt rendszer, így az emelési magasságnak inkább egy nyomaték szerepe van, mint a szó szerinti értelmezés. Erősebben nem fog nyomni, mivel az 1200lph egy marketing érték, és ezzel minden gyártó csal, még az eheim is, de jóval kisebb mértékben. Nekem az Eheim 2073 gyári újan tudott 950lph-t a névleges 1050-ből ami jó érték.
Valamennyivel erősebb lenne a szűrőd, de én max. +100lph-t mondanék. A lényeg, hogy a szűrő az aki alatt maradjon.
 
A külső szűrő egy zárt rendszer, így az emelési magasságnak inkább egy nyomaték szerepe van, mint a szó szerinti értelmezés. Erősebben nem fog nyomni, mivel az 1200lph egy marketing érték, és ezzel minden gyártó csal, még az eheim is, de jóval kisebb mértékben. Nekem az Eheim 2073 gyári újan tudott 950lph-t a névleges 1050-ből ami jó érték.
Valamennyivel erősebb lenne a szűrőd, de én max. +100lph-t mondanék. A lényeg, hogy a szűrő az aki alatt maradjon.

Hát igen nem is az 1200 l/h elérése lenne a célom, mert az nyílván lehetetlen, de szeretném a lehető legjobban megközelíteni. Ehhez a szűrőhöz két esőztetőt kaptam, de én csak az egyiket használom, hogy az aki oldalára tudjam rakni. Ennek az esőztetőnek a lyukait kitágítottam, hogy ne legyen túl nagy folytás, de még így is tapasztalok némi folytást az esőztető nélküli állapothoz képest.
Ez normális vagy tágítsam még addig ameddig egyenlő nem lesz a két érték?
 
Valahol le van írva, hogy a lyukak összkerületének, mennyinek kell lennie a csőátmérőhöz képest, hogy ne legyen fojtva a szűrő. Kereső ;)
 
remélem hozzá tudok tenni ehhez a topikhoz.

nekem Amtmanom van, 3336-os (700 l/h). nem volt drága. ezért vettem, jobb nem fért bele. 160as akiban eleinte centrifuga volt, pörögtek a halak, de a flow pár hét után leesett ahogy beindult az akim, most szépen, normálisan tartja az áramlást. csöveket havonta takarítani kell, mert lerakódás képződik, és el kezd csökkenni az áramlási sebesség (szerintem kb 500-at hoz most óránként). viszont halk, keveset eszik (12 wattot mértem, gyárilag 20 van a dobozra írva). 4 év gari van rá. a szűrőben lávakő és Istar QG van, meg szivacs elöl és perlon a végén. én nem tapasztaltam semmilyen sorját, vagy elnagyoltságot. talán a rekeszek kialakításán agyalhattak volna még, de könnyedén elbánok vele, mikor kell. légtelenítője is van, használható.

fél év alatt tapasztaltak alapján szerintem a kispénzűeknek abszolúte vállalható termék. később az ember beruházhat jobbra, nagyobbra - ha kell, érdemes. és ok, kínai a cucc, de engem nem zavar, mert a Philips cuccok is ott készülnek, vagy az iPhonok is, és eléggé rendben vannak minőség terén. szóval ne előítéleteskedjünk egy földrajzi hely miatt, amit a dobozon feltüntetnek. Magyarországon is van Merci meg Audi gyár, és nem hiszem, hogy e miatt nem veszik meg a kocsikat. :)

gyerekkoromban akvarizáltam, akkor nem voltak elérhetőek ezek a szuper cuccok. gyakorlatilag aranyárban lehetett nagyobb 100 liter feletti aksikat üzemeltetni, felszerelni. és boldog vagyok, hogy nagyságrendekkel kevesebb energia befektetése mellett tudok gyönyörködni a halakban.

szóval szerintem bele szabad vágni az Atman csoport termékeibe. nem bóvli kategória. talán azért vagyok ilyen megengedő, mert az Eiheim, Terra és egyéb márkákat csak közvetve ismerem. de ezt nézzétek el nekem. :)
 
A csövet cseréld le mezőgazda boltba lejet kapni átlátszó gumicsövet és nem fog lerakodni annyira a trutyi. Valamiért az atman nak hajlamos a csöve erre,hogy felfogja.

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
A csövet cseréld le mezőgazda boltba lejet kapni átlátszó gumicsövet és nem fog lerakodni annyira a trutyi. Valamiért az atman nak hajlamos a csöve erre,hogy felfogja.

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.

Jó ötlet. köszi a tippet.
 
A másik még hogy előfordulhat hogy rossz töltet van benne és kevés a felület a baktériumoknak . Ez szokott még lerakodást okozni
 
A másik még hogy előfordulhat hogy rossz töltet van benne és kevés a felület a baktériumoknak . Ez szokott még lerakodást okozni
Szia! Köszi a tippet, de szerintem nem töltet gond. van benne istar QG meg láva, szivacs, perlon. lávát majd cserélem sipo-ra, de nem csak ezért. :) csak ugye az anyagiak.
 
Sziasztok!

Atman 3335-öm van, és érdekelne, hogy mi a helyes szűrő anyag sorrend, mert olvastam a tetra szűrőknél, hogy legalul van a szivacs, azon a kerámia gyűrű a felső kosárban meg van a biológiai közeg, a tetején a perlonnal. Nekem is így kellene, ebben a sorrendben, vagy a tetra szűrőknél van valami speckó kialakítás, ami miatt így kell?
 
Sziasztok!

Atman 3335-öm van, és érdekelne, hogy mi a helyes szűrő anyag sorrend, mert olvastam a tetra szűrőknél, hogy legalul van a szivacs, azon a kerámia gyűrű a felső kosárban meg van a biológiai közeg, a tetején a perlonnal. Nekem is így kellene, ebben a sorrendben, vagy a tetra szűrőknél van valami speckó kialakítás, ami miatt így kell?

Szia!

Nekem 3338-am van, alulról 1-es tálca: kerámia gyűrű (semmi extra, mivel itt még nagyobb szemcséket felfog, így siporax és társai csak pénzkidobás lenne) másik feladata a víz egyenletesebb elosztatása ill. oxigén szegény környezet kialakítása, következő a durva szivacs, majd a többi tálcákba biológiai szűrőanyagok, utolsó tálca tetejére a perlonvatta zöld lefogató rács. Információim nem csalnak, akkor azért kell így ennél a készüléknél, mert az első tálca alatt elég a nagy tér, így ott még feltud halmozódni a mulm (ill. az eltévedt garnélák) ezáltal hatékonyabb szűrés érhető el. Vagy vmi hasonló:D JBL ill. Eheim koppintás, így nem maguktól találták ki, cserébe így a márkásabb és minőségibb szivacsot, perlont tökéletesen lehet használni. Nálam 2 éve így működik, és kb 3-4 havonta kell teljesen szétszednem.
 
Köszi az jnfót mindkettőtöknek!
Azért kérdeztem, mert tegnap takarítottam és a szivacsot raktam a legaljára - ezek szerint rosszul... bár mástól is olvastam, hogy így rakta össze.

Jobban járok, ha ma átrendezem, vagy annyira nem vészes és elmegy így egy hónapig?

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről
 
Köszi az jnfót mindkettőtöknek!
Azért kérdeztem, mert tegnap takarítottam és a szivacsot raktam a legaljára - ezek szerint rosszul... bár mástól is olvastam, hogy így rakta össze.

Jobban járok, ha ma átrendezem, vagy annyira nem vészes és elmegy így egy hónapig?

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről
Csak ezért ne szedd szét, majd a következő takarításkor felcseréled.
 
Esetleg valaki még tud abban segíteni, hogy a 3335-nél milyen űrtartalommal rendelkeznek a kosarak? Jelenleg még a gyári szűrőanyagokat használom, de szeretném mindenképpen cserélni és pusztán az anyagiak miatt nem akarok többet venni a szükségesnél. :)
 
Esetleg valaki még tud abban segíteni, hogy a 3335-nél milyen űrtartalommal rendelkeznek a kosarak? Jelenleg még a gyári szűrőanyagokat használom, de szeretném mindenképpen cserélni és pusztán az anyagiak miatt nem akarok többet venni a szükségesnél. :)
Szia!
A gyári adat szerint 2,6 liter a hasznos szűrőtérfogata.
 
Szia!

Nekem 3338-am van, alulról 1-es tálca: kerámia gyűrű (semmi extra, mivel itt még nagyobb szemcséket felfog, így siporax és társai csak pénzkidobás lenne) másik feladata a víz egyenletesebb elosztatása ill. oxigén szegény környezet kialakítása, következő a durva szivacs, majd a többi tálcákba biológiai szűrőanyagok, utolsó tálca tetejére a perlonvatta zöld lefogató rács. Információim nem csalnak, akkor azért kell így ennél a készüléknél, mert az első tálca alatt elég a nagy tér, így ott még feltud halmozódni a mulm (ill. az eltévedt garnélák) ezáltal hatékonyabb szűrés érhető el. Vagy vmi hasonló:D JBL ill. Eheim koppintás, így nem maguktól találták ki, cserébe így a márkásabb és minőségibb szivacsot, perlont tökéletesen lehet használni. Nálam 2 éve így működik, és kb 3-4 havonta kell teljesen szétszednem.

Én ugyan ezt a szűrőt használom. Igaz, hogy pénzkidobás, de én a legalsó kosárba beraktam 1, 1-5l siporaxot, és arra a szivacsot. Biztos ami biztos. Következő kosár tele biológiai szűrő, fentibe mellé még beraktam pluszba purigent is,(Hatásos...) és persze perlon. Nekem ez az összeállítás működik néhány hónapja, és nincs vele gondom. Nagyon tiszta a víz. Takarítás kb 3 hónaponként.
 
Perlon csak folytásnak jó, siporaxot meg szerintem kár legalulra rakni. Pillanatok alatt eltömítődnek a járatok és visszaminősül sima kerámiagyűrűre ami azért pazarlás tekintve az árát...de te tudod! Mondhatni semmi közöm hozzá, csak ezt a példát mások ne kövessék a saját érdekükből... o_O
 
Back
Oldal tetejére