• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

katonajanos said:
Az Evo és az Atman között azért van sok különbség, még ha egy tőről fakadnak is! Az Atmannál az Evo-s hibák már nagyon ritkák. Én is szereztem tartalék csapot anno az Atmanjaimhoz, hogy majd folyni fog. Orrba-szájba szétszedegettem szinte 2hetente (mint említettem sok gondoskodást igényel, mert hamar elmegy a flow) és soha nem volt velük gondom. A fejtömítéssel sem,és iszapot sem köpött vissza. Viszont szerintem tényleg hajlamos volt a bypass-ra, ami nem derült ki könnyen. Ezért is takarítottam ahogy láttam a flow csökkenést. Macerás volt, na. 2073-nál legalább ez nincs.

Különben Elaca, mi az ami elbizonytalanított?


A millió vélemény! :)
Gondoltam próbálok spórolni de úgy látom nem fog menni! :crazy: Be kell ruháznom egy eheim-re. Nem is ez lenne a gond, hanem az, hogy lényegében most kell beszereznem mindent. Jelenleg egy low tech fut eheim belső szűrővel, és természetesen igénytelen növényekkel. Szóval ha bele akarok vágni, az úgy 200e Ft! :(
 
Most kell beszerezni mindent? :) Az akvakertészet türelemre tanít ;). De nagyjából helyesek a számításaid, negyed milla, ha úgy igazán akarod csinálni mókolás nélkül. Én is még csak most mászok ki ebből :). Van olyan szintje az akvarisztikának, ahol már nem jut szerep a félmegoldásoknak. Kicsit olyan mint az űrhajózás.

Ja, és olyan nem létezik, hogy igénytelen növény, vagy bármilyen élőlény! Hacsak nem politikus!!
Persze tudom mire gondoltál, de bocs... erre harapok :-[!

Sent from my Motorola.
 
200 fölött vagyok én is... pedig nem eheim a szűrésem.... bőven el lehet rá költeni ennyit ha tényleg minden flotton van,és csak minimális a kompromisszum.De h az sincs,akkor pedig még többet :)
 
Árat csak azok írjanak akik arckép nélküli avatárral és fiktív nick-el írnak. Nehogy a csajok beleolvassanak a témába :lol:
 
Habár kétségtelenül jó szűrő az EHEIM azért a fórumon láthattad, mennyi embernek gyült meg a baja a Prof. 3 szériával (nekem is). Persze gondolom ha lágy vízzel akvarizálnánk akkor bőven garancia lejárta után történt volna meg a hiba de így legalább van egy új fej a szűrőben. Persze az más kérdés mennyi idegeskedésbe és pénzembe került végül a garanciális csere... :D
 
inadsz said:
Örülnék ha csak ennyit költöttem volna eddig ;) :roll:

Hmmm... :)

Szerintem ugyanúgy bármennyit el lehet egy modern(ebb) hájtek akira költeni, mint bármilyen más hobbira.
Nyugodtan kijelenthetjük, hogy kb. tengeris árakkal lehet számolni, nem DIY cuccokkal. Tehát minimum (2)-3.000.- Ft/liter árral, és nem is kell hozzá elrugaszkodni. 100 liter alatt akár 4-5.000.- Ft/liter, nanonál több is lehet. 250-300 liternél a 6-7-800.000.- Ft nagyon könnyen összejön.
Természetesen ebben az árban nincsenek benne a napi kellékek, kiegészítők. Ja, és nem ADA árakkal számoltam, akkor további szorzási műveletre lenne szükség ;)

viktorlantos said:
Árat csak azok írjanak akik arckép nélküli avatárral és fiktív nick-el írnak. Nehogy a csajok beleolvassanak a témába :lol:

Természetesen nálam jóval olcsóbb volt, gyakorlatilag ingyen :lol:
 
BenyA said:
Habár kétségtelenül jó szűrő az EHEIM azért a fórumon láthattad, mennyi embernek gyült meg a baja a Prof. 3 szériával (nekem is). Persze gondolom ha lágy vízzel akvarizálnánk akkor bőven garancia lejárta után történt volna meg a hiba de így legalább van egy új fej a szűrőben. Persze az más kérdés mennyi idegeskedésbe és pénzembe került végül a garanciális csere... :D

Pontosítanék:
- a 2080-nak nem volt ilyen jellegű baja (szivárgás, kartörés).
- lágy víznél is ugyanúgy előjön ;)
 
Na jó, én inkább az alsó határt próbáltam belőni :). Határ valóban a csillagos ég. És erős jellemhez már társulhat arckép ;), ezért olyan élethű az avatarom.
 
atti76 said:
Pontosítanék:
- a 2080-nak nem volt ilyen jellegű baja (szivárgás, kartörés).
- lágy víznél is ugyanúgy előjön ;)

Jelentem az enyémnek (és ahogy olvasgattam másnak is) sikerült eltörni a légtelenítőpumpa karját (elég gyengusz műanyagból van egyébként és kevés merevítés van beleöntve). Fisch-nél 2850 Ft a cseredarab.

Szerk: Ja te a fejadapter karjára gondoltál :oops:
 
viktorlantos said:
Árat csak azok írjanak akik arckép nélküli avatárral és fiktív nick-el írnak. Nehogy a csajok beleolvassanak a témába :lol:

Nálunk a párom nem engedte, hogy felszámoljam az akváriumot, így nagyjából sejti mennyit költöttem, na meg volt olyan csomag amit ő vett át, igazából ezért szeretek paypal-al fizetni, mert akkor nem tudja mennyit költöttem.
Persze evés közben jön meg az étvágy, így megint beleszerelmesedtem a témába. Teljes újraindítás volt, sajna szűrőcsere is volt, mert az EVO 2212 nem bírta a 240-es algamentesen működtetni. Talán csinálok vele egy kisebb garnélás akváriumot.
Igazából kíváncsi lennék, hogy egy normális szűrőtöltettel mekkora akváriumot tudna algamentesen működtetni. Spec én nem vittem soha túlzásba a pucolgatását, simán ment fél évig takarítás nélkül, rekeszek mellett sem tudott szökni a víz, legalábbis az alsó mellet nem, mivel öntapadós ablaktömítést ragasztottam rá körbe.
 
Sziasztok!

Van egy lomtalanításból szerzett Atman AT-3335-ös szűrőm.
Most szeretném beüzemelni.
Fel nyomja a vizet 120cm-re?
Az alján az üres részbe nem kell semmit tenni (azt olvastam máshol, hogy alulra nyomja a koszos vizet)?
Mi legyen a sorrend alulról felfelé a rekeszekben?
Amim van:perlon, kétféle lyukméretű szivacs, Filter lith, lávakő 1-2cm átmérőjű (végszükség esetén, ha kevés az előző anyag).

Köszönettel!

A.ttila
 
Szia!
Szerintem fel kell, hogy nyomja a vizet 120cm-re, mert végülis ez is egy nagy közlekedőedény tehát az emelésimagasság 0, de azért biztos lesz valamennyi teljesítménycsökkenés.
Az üres rész az alján az ülepítő melybe nem kell semmit tenni legfejjebb egy sor bioballt.
A szűrőanyagsorrend alulról felfele:
1. rekesz: Lávakő (bár jobb lenne valami kerámiagyűrű, hogy kiszűrje a nagyobb darabokat) a tetején nagylyukú szivacs.
2. rekesz: Filterlith, a tetején sűrű szivacs majd perlon
 
Sziasztok!

Nem igazán tudtam eldönteni, hogy a problémámat melyik topicba írjam, így ide írom.

Egy olyan dologban szeretnék tőletek segítséget kérni, hogy egy ideje használatban van nálam egy Atman 3338-as külső szűrő. A legutóbbi takarításán figyeltem meg, hogy a kosarak egymáshoz jól illeszkednek, de viszont a kosarak és a vödör fala között mindig marad némi rés és nem illeszkedik hozzá szorosan minden oldalról. Idáig ezzel a dologgal nem is foglalkoztam csak most figyeltem fel rá.
A kérdésem az lenne, hogy a kosarak mellett a szűrőközeget megkerülve esetleg juthat-e vissza az akiba szennyeződés ennek a résnek a következtében?

Igazából azért érdekelne mert egy 240 literes akváriumban használom, de mellette van még egy Serafil900-as külső és egy Eheim pickup 2012-es belső szűrő is, de a vizem nem akar tiszta lenni. Most nem tudom eldönteni, hogy a szűrés a gyenge, vagy az áramlás van rosszul beállítva vagy az Atman nyomja vissza a kosz egy részét.

A segítséget előre is köszönöm!
 
Az a hely a bypass-nak van, vagyis ha az egyik szűrőkosaradban nagyon eltömődik a szűrőanyag akkor meg tudja kerülne a víz a kosarat és megy tovább a szűrő, míg ha nem lenne és eltömődne akkor a víz nem tudna tovább áramlani. ;)
 
Köszi a gyors reagálást. Nagyon megnyugtattál. Már kezdtem azt hinni, hogy egy selejtes darab van nálam és azon gondolkoztam, hogy hogy szüntessem meg ott a rést.:)

Viszont a másik dolog ami érdekelne, hogy amikor a kosarak nincsenek eltömődve gondolom akkor is áramlik ott némi víz és gondolom magával ragad némi szennyeződést is. Ez normális ha visszamegy az akváriumba, vagy olyan kicsi ez a mennyiség, hogy kár vele foglalkozni?

Azért érdekelne, mert ez a szűrő lesz később a high tech növényes akiban és mindenütt azt olvasni, hogy elengedhetetlen a tökéletes szűrés, mert különben jön az alga.
 
Azt írtad hogy a kosarak jól illeszkednek és mivel a víz legkönnyebb utat választja csak akkor fog a fal mentén áramlani a víz, ha eltömődött a kosár.
 
És így nem veszed észre ha eltömődik a kosár! Időben legalábbis nem.
Vagyis high-tech akváriumhoz ne ezt a szűrőt használd!
Komolyan mondom, én mindenhol megvédem az Atman-t, legalábbis ahol zsigerből támadják, de erre ez alkalmatlan és pont.
Egyszerűen nem megengedhető, hogy későn vegyél észre egy szűrő eltömődést!
 
Köszönöm a hasznos tanácsokat.
A növényes akváriumom még csak terv fázisban tart és mivel még csak low tech akváriumjaim voltak idáig, így igyekszem alaposan megtervezni mindent a megvalósítás előtt.
 
Back
Oldal tetejére