• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Ha nyertem volna a lottón tavaly, akkor a Sonyt csakis LG Oled-re cseréltem volna, mert csak neki volt Oled panelja. Köztudott, hogy tőle vásárolt panelt több gyártó, köztük a Sony is. Ha idén nyerek, akkor már a Sony Oled tv-jét választom, mert a Sony elektronikában a legerősebb. Kihozza a panelből a maximumot is. Ha így lesz, kapsz egy tv-t egye fene, de az állad kösd fel akkor :ROFLMAO:
Úgy legyen!
Felkötöm csak küldd a tévét!:)
 
A TV-s hozzászólásokhoz: nem tervezek mostanában tv vásárlást, de ha terveznék, akkor csakis a képminőségre mennék rá (+ természetesen alapvető funkciók, pl. gyors menü stb). A többi funkciót kiegészítő készülékkel pótolnám. Így a tévében kevesebb a meghibásodás lehetősége is, a kép hosszú évekig kiszolgálhat, míg az egyéb funkciók korábban elavulhatnak. A kiegészítő kütyü korszerűsítését is vsz előbb bevállalnám, mint új tv vásárlását.
 
A TV-s hozzászólásokhoz: nem tervezek mostanában tv vásárlást, de ha terveznék, akkor csakis a képminőségre mennék rá (+ természetesen alapvető funkciók, pl. gyors menü stb). A többi funkciót kiegészítő készülékkel pótolnám. Így a tévében kevesebb a meghibásodás lehetősége is, a kép hosszú évekig kiszolgálhat, míg az egyéb funkciók korábban elavulhatnak. A kiegészítő kütyü korszerűsítését is vsz előbb bevállalnám, mint új tv vásárlását.
Ez jó gondolat, csak gyakorlatilag csúcs képminőségű TV szerintem hozza magával az egyéb kiegészítő kütyüket.
Nem tudom létezik-e olyan TV, ami a legjobbak között van képminőségben, de egyébként fapados.
Ezzel nekem is akad gondom, illetve van abbéli félelmem, hogy minél fejlettebb, tele kiegészítő kütyükkel, annál inkább meghibásodhat.
 
Helló!
Ha filmezés az elsődleges szempont, akkor miért nem egy okos tv-t veszel? Azon akár netezhetsz is. Árban talán még jobban is kijössz és a maradék pénzből vehetsz egy nagyobb pendrivot, esetleg külső HDD-t, amire a 10+ éves számítógépeddel mindenkor letöltheted a friss, ropogós filmeket :sneaky:
Az az elsődleges, de használnánk az office-t is "normálisan". Word, excel... Erre szerintem még mindig jobb egy pc, mint egy okos kütyü.[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Ez jó gondolat, csak gyakorlatilag csúcs képminőségű TV szerintem hozza magával az egyéb kiegészítő kütyüket.
Nem tudom létezik-e olyan TV, ami a legjobbak között van képminőségben, de egyébként fapados.
Ezzel nekem is akad gondom, illetve van abbéli félelmem, hogy minél fejlettebb, tele kiegészítő kütyükkel, annál inkább meghibásodhat.

Itt most gyakorlatilag a smart funkciókról van szó szerintem, ami így laikusként nem hiszem, hogy számítana. Nyilván kell alá plusz hardver, aminek minőségnek kell lennie, de egy jó márkánál is előbb lesz gond a led panellel, táppal, meg ilyen alap dolgokkal, mint az extra kütyükkel. Ledeknél azért számolni kell a ledek élettartamával. Nekünk pl az öt éves samuban már volt táp csere, de a smart funkciók még mindig szépen mennek. Egy bajom van csak vele, hohy nincs benne beépített wifi.
 
Az az elsődleges, de használnánk az office-t is "normálisan". Word, excel... Erre szerintem még mindig jobb egy pc, mint egy okos kütyü.[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Na jó! Erről nem volt szó :) Ha nekem kellene választanom, én inkább egy laptopot vennék a mini árából, amivel az akvárium előtt ülve írnék most neked ;)
 
Én nem rég kerestem 4k Tv-t, 100 centis méretben(csak ez fér el). Kinéztem a Mediaban egy nagyon jó árú LG-t. Kb. 100 TV mindegyiken ugyan az az SD minőségű belső MM reklám futott. Így a 4k képességet nem lehetett ugyan megnézni, viszont a képjavító funkciók különbségei nagyon jól kijöttek. Illetve a színkülönbségek is láthatóak voltak. A SONY TV-k közül többet is benéztem. Azt hittem 4k, de csak FHD-k voltak. A többi gyártónál ránézésre megmondtam, hogy melyik 4k és melyik FHD.

Aztán megtaláltam a kiszemelt LG-t és vagy 10 percig próbáltam barátkozni vele. Nem lettünk barátok. Előkerült egy eladó, akinek elmondam, hogy nekem nagyon fontos a nagy színtér és a színhűség (nyomdai behatás), de az LG nem hozza az elvártakat. Lehet-e a menüben tekergetni a színeken? A válasz mindössze ennyi volt: Ecopanel. Ok, értem energiatakarékos, de mi van a színekkel? Azt monda, ha ilyen ígényeim vannak messziről kerüljem el az LG-t, de a Samsungot sem tudja jó szívvel ajánlani. Na akkor még is mit? Sajnos jóval mélyebben zsebbe kell nyúlni és a Sony-t, illetve a Panasonicot tudja ajánlani. A Sony inkább a világosabb színeknél nagyon penge, a Pana meg a sötétebbeknél. Ezután áttolt egy Pana elé. Nekem a földbe gyökeredzett a lábam. Egyrészt az ártól, másrészt a megjelenített színektől. Végúl hazahoztam és nem bántam meg.
 
Én nem rég kerestem 4k Tv-t, 100 centis méretben(csak ez fér el). Kinéztem a Mediaban egy nagyon jó árú LG-t. Kb. 100 TV mindegyiken ugyan az az SD minőségű belső MM reklám futott. Így a 4k képességet nem lehetett ugyan megnézni, viszont a képjavító funkciók különbségei nagyon jól kijöttek. Illetve a színkülönbségek is láthatóak voltak. A SONY TV-k közül többet is benéztem. Azt hittem 4k, de csak FHD-k voltak. A többi gyártónál ránézésre megmondtam, hogy melyik 4k és melyik FHD.

Aztán megtaláltam a kiszemelt LG-t és vagy 10 percig próbáltam barátkozni vele. Nem lettünk barátok. Előkerült egy eladó, akinek elmondam, hogy nekem nagyon fontos a nagy színtér és a színhűség (nyomdai behatás), de az LG nem hozza az elvártakat. Lehet-e a menüben tekergetni a színeken? A válasz mindössze ennyi volt: Ecopanel. Ok, értem energiatakarékos, de mi van a színekkel? Azt monda, ha ilyen ígényeim vannak messziről kerüljem el az LG-t, de a Samsungot sem tudja jó szívvel ajánlani. Na akkor még is mit? Sajnos jóval mélyebben zsebbe kell nyúlni és a Sony-t, illetve a Panasonicot tudja ajánlani. A Sony inkább a világosabb színeknél nagyon penge, a Pana meg a sötétebbeknél. Ezután áttolt egy Pana elé. Nekem a földbe gyökeredzett a lábam. Egyrészt az ártól, másrészt a megjelenített színektől. Végúl hazahoztam és nem bántam meg.
Üdv!
..és milyen jól tetted. :) Legalább ez jó fej és hozzáértő eladó volt.
Egyébként vannak jó áron Sony tv-k, csak lehet, hogy a képátló kisebb lesz, mint egy ugyanazon árcédulás nagyobb átmérős LG-n. Lehet, hogy az LG-n épp 10-20 centivel nagyobb a kép, de milyen minőségben? Az LG fakó, szürkés IPS panel, bőven alulmarad a Sonyval szemben. Vagy például, lehet egy Samu, szintén VA paneles készülék nagyobb fényerővel bíró, kontrasztosabb, kezelhetőbb op.rendszerű, de a Sonyka lemozogja, mert a mozgásmegjelenítésben is verhetetlen és a színskála, színvisszaadás is sokkal-sokkal jobb és hűbb. A Sony jobb elektronikával van felvértezve. Ennyi. A bevásárló kp-k tv készülékein futó demóanyagok alapján pedig nem szabad tv-t vásárolni. Az kamu, kamu beállításokkal. Ha nincs konkrét elképzelés, akkor kell vinni egy pendrivot és azon saját anyagot. A képjavító funkciók lényegesek, de például egy csatlakoztatott pc vagy konzol esetében már inkább kikapcsolt interpolációval érdemes használni, a növekvő input lag miatt. Bár game módban ezt normális tv-je offolja is. A sony 2015 évi W...c sorozata, a mai napig az egyik (ha nem a) legjobb fullhd tv. (képminőségben a best - és hát mi másért veszünk tv-t?) A mai 4k-s tv-k legtöbbje (olcsóbb kategória) még mindig nyugodtan beállhatna mögé a sorba. Nem is értem sokan miért inkább azokat veszik, viszik. A Panasonic is nagyon jó tv-ket gyárt. Nem véletlen volt anno a plazmákkal az élen. A korábbi IPS panelhez való „hűségük” már átbillent a VA panel javára. (I love Sony!) Nagyobb arányban VA panellel szerelt készülékeket gyártanak, mert az IPS-sel nem tudja még csak megközelíteni sem a korábbi plazma szintjét. A VA többszörös értékkel hagyja maga mögött az IPS panelt, színhűsége, színvisszaadása hibátlan. Ez monitoroknál is helytálló. „Mindenki” IPS monitort hajszol a PC-hez. Miért? Talán azért mert valamivel jobb a válaszideje (input lag), de nem annyival, hogy cserébe szürke, bevilágításos képet nézzek a fekete helyett. Átlag felhasználóknak, átlag felhasználásra, filmezés, filmnézés (vagy akár netezés) szempontjából kell a jó kontraszt és a mély fekete, a jó kép minőséghez, és ezt VA panelnek hívják. Én nem szeretem a szürkeséget. :astronaut: (nyilván az Oled meg még egy lépcső felfelé)
 
Szükségem lesz egy új nyomtatóra.

Feltételek:
- tintasugaras
- USB és WIFI kapcsolat
- színes nyomtatás (4-5 patronos működés)
- színes fénymásolás
- scannelés
- A4-es méretben tudja mindezeket
- minél hosszabb garanica
- minél gazdaságosabban beszerezhető, utángyártott patron
 
Szükségem lesz egy új nyomtatóra.

Feltételek:
- tintasugaras
- USB és WIFI kapcsolat
- színes nyomtatás (4-5 patronos működés)
- színes fénymásolás
- scannelés
- A4-es méretben tudja mindezeket
- minél hosszabb garanica
- minél gazdaságosabban beszerezhető, utángyártott patron
Üdv!
Árat nem írtál, de itt van 3 tipp:
1)Canon Pixma iP7250 --21eFT / utángyártott tinta ár 990,- / akár 4 év garanciával
2)Canon Pixma MG4250 --22eFT / drágább tinta árakkal
3)Canon Pixma TS6051 --34eFT / 5 patronos / 1500,- patron árak / akár 4 év gari



 
Üdv!
Árat nem írtál, de itt van 3 tipp:
1)Canon Pixma iP7250 --21eFT / utángyártott tinta ár 990,- / akár 4 év garanciával
2)Canon Pixma MG4250 --22eFT / drágább tinta árakkal
3)Canon Pixma TS6051 --34eFT / 5 patronos / 1500,- patron árak / akár 4 év gari

Olyan 30.000Ft körül szánnék rá maximum, és a Black Friday-en szeretném megvenni.
Eddig HP-m és EPSON-om volt, előbbihez horror volt a patronhoz, utóbbihoz fillérekbe kerül az utángyártott. Az eredeti tintát nem is használtam ennél, miután a gyári kifogyott. 2008-ban vettem és eddig tökéletesen működött. Most sajnos a javítása többe kerülne, mint egy új. Hetente nyomtatok kb. 10 oldal szöveget, meg havonta 1 képet.

Ami lehet hogy fura szempont másoknak, de ne legyen ez a fényes fekete műanyag borítása, mert annál undorítóbb felület nincs is.

Örülnék neki (most nagyon), ha a többi fórumtárs is megosztaná ezzel kapcsolatban a véleményét.
Árukereső linkek: EPSON, CANON.
 
Vén fejemmel fél évvel ezelőtt elkezdtem torrentezni. Jelenleg egy kivénhedt 7 éves nagyon fapados laptopot használok erre a célra. USB 2.0 van rajta, így a filmek másolása nem egy nagy élmény külső vinyóra. Úgy állítottam be, hogy lecsukott kijelzőnél is menjen, meg kapcsolja ki a kijelzőt, de tartok tőle, hogy nem ez a legtakarékosabb megoldás, mert elég meleg akkor is ha nem használom.
Nézegettem NAS-okat. A fogyasztásuk nagyon kedvező. RAID-ben felmehetne rá az összes eddigi fotó/videó és akkor nem kéne többé fosni az adatvesztéstől. Elvileg zsinórral összekötve a Panasonic TV is látná és akkor nem kéne állandóan másolgatni a fájlokat.

Amiről sehol sem találok infót, hogy lehet-e futtatni rajta torrent klienst?
Tud valaki nekem segíteni?
Ti hogy csináljátok?
 
Synology DS416-ot használunk, tökéletesen fut rajta a torrent. Sőt, mindenfélét lehet rajta állítani. TV-re is rá van kötve, viszont nincs rajta hdmi, így nem közvetlen a lejátszás. A másik negatívuma, hogy formázott feliratokat nem visz, de azt megoldjuk gépről. Qnap lett volna a másik választás, azon van hdmi csatlakozás, és tuti, hogy az is viszi a torrentet.
 
Amiről sehol sem találok infót, hogy lehet-e futtatni rajta torrent klienst?
Tud valaki nekem segíteni?
Ti hogy csináljátok?
A NAS nem igazán torrentezésre lett tervezve :) ezért legtöbbjükön alapból valami gond mindig van ezzel az opcióval (lassú/nincs beállítási lehetőség/zavarja a DLNA-t/nem jól kezeli a feliratokat stb.). Általában kis szoftveres hozzányúlással működnek csak elfogadhatóan. Kérdés, hogy beleásnád-e magad ennyire a témába vagy plug&play cuccot akarsz. Meg persze hogy mennyit szeretnél kihozni belőle, ha már beiktatsz a rendszerbe egy háttértárolót. Kell-e a távoli hozzáférés, több HDD csatlakoztatás, tv okosítás stb. És végül, de nem utolsó sorban, hogy mennyit szánsz rá.
ITT a - kinyitott - összefoglalóban le van írva a kérdésedre a válasz. Meg még sokminden más is.
A TV-d csak DLNA hálózatról tud lejátszani? Lehet, hogy megoldás lehet számodra egy megfelelő router is, vagy egy tv box. Erre is választ kaphatsz a fentebb linkelt összefoglalóból.
Nálam javarészt amúgy is be van kapcsolva a PC ha otthon vagyok, ezért sokat nem akartam költeni erre a dologra. Így nemrég vettem egy tv boxot, mert ugyan médialejátszós, de nem okos tv a tévém. Elvileg itt is meg tudom csinálni, hogy USB-n csatlakoztatott HDD-t bárhonnan elérek, illetve torrentet is tudok futtatni rajta (elvileg teljesen jól működik), csak még fel kellene tennem rá egy-két dolgot és idáig még nem jutottam el. De legalább csak ~10k volt kínai rendeléssel.
Egy időben én is kacérkodtam a NAS-sal, de ma már lehet nem azt használnék ilyen hálózatos célokra.
Ha PnP cucc kell, akkor talán nézz szét a DuneHD termékek között. A megfelelő torrentklienst vsz erre is fel kellene húzni, de ezek elég jó cuccok.
 
Amiről sehol sem találok infót, hogy lehet-e futtatni rajta torrent klienst?
Tud valaki nekem segíteni?
Ti hogy csináljátok?
Én pont nemrég ruháztam be egy Zyxel NAS326-osra, karácsony előtt 30 ezer volt az extrem digitalnal, de most szépen megdobták egy 5-össel az árát ahogy a 2 terrás WD vinyónak is.
Van rajta 2 torrentezésre használható kliens , de elég alapok, az egyik a letöltés na az inkább hanyagolós, max 10 torrentet tud egy időben futtatni. Illetve ami lényegesen jobb az a Transmission nevű, ez már sokkal többet kezel, sőt szerintem jobban seedel mint a az Utorrent a gépemen. Webes felületről kicsit macerás kezelni, de PC-re fel lehet tenni a transmission remote GUI-t, és onnantól hasonlóan használhatod mint az utorrentet.
Írták itt előttem a HDMI hiányát, de szerintem nincs rá szükség ha a TV rendesen lejátszik minden formátumot. Nekem egy fél éves Samsung UHD TV-m van, a bemenet választó menüben is megjelenik a NAS, onnantól meg simán böngészem a tartalmát. Én konkrétan torrentezésre , és filmtárolásra vettem. Havi szinten jelentem le az villanyóra állást, és nagyon észrevettem mikor naphosszat megy a gép akkor megugrik a villanyszámla pár ezressel. Asztali gépem van. az meg fogyaszt, pedig nem olyan új, meg persze hangos is. Seedelni meg ugye kötelező, és így sokkal nyugodtabban töltök le bármit is. Ráadásul volt, hogy megfelejtkeztem magamról, és filmnézés közben kikapcsoltam a PC-t. NAS esetén nincs ilyen gond.
Viszont azért nem megy non-stop, 23-és 06 óra közt programozott ki-be kapcsolása van
 

Attachments

  • IMG_20180101_222411.jpg
    IMG_20180101_222411.jpg
    121.7 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Én simán az itthoni laptopra töltök, serviio fut rajta, és azt látja mindkét smart tv a lakásban. Mivel wifin keresztül megy a móka, ezért max fulhd-ban töltök le, mert a laptop wifi modulja elég fos a 4k-hoz, de így is elvagyunk. :) Sorozatokat pl csak sd-ben. Aztán csak azt tartom seedben, amit kötelező, így a hellyel sem volt gondom még soha.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Vén fejemmel fél évvel ezelőtt elkezdtem torrentezni. Jelenleg egy kivénhedt 7 éves nagyon fapados laptopot használok erre a célra. USB 2.0 van rajta, így a filmek másolása nem egy nagy élmény külső vinyóra. Úgy állítottam be, hogy lecsukott kijelzőnél is menjen, meg kapcsolja ki a kijelzőt, de tartok tőle, hogy nem ez a legtakarékosabb megoldás, mert elég meleg akkor is ha nem használom.
Nézegettem NAS-okat. A fogyasztásuk nagyon kedvező. RAID-ben felmehetne rá az összes eddigi fotó/videó és akkor nem kéne többé fosni az adatvesztéstől. Elvileg zsinórral összekötve a Panasonic TV is látná és akkor nem kéne állandóan másolgatni a fájlokat.

Amiről sehol sem találok infót, hogy lehet-e futtatni rajta torrent klienst?
Tud valaki nekem segíteni?
Ti hogy csináljátok?

Én pár éve beüzemeltem egy HP ProLiant MicroServer-t.
Ez egy mini szerver amire olyan oprendszert teszel amit szeretsz (windows, linux) bővítheted hdd-vel vagy SDD-vel, beteheted nyugodtan a nappaliba mert alig van hangja, keveset is fogyaszt. Én LAN kábellet rákötöttem a router-re, amit aztán lát egy okostévé is (ekkor Serviio-val lehet a tartalmakat megosztani), de én ChromeCast-al használom. Ide mentem fel a képeket, doksikat, fontos tartalmakat is (RAID-elve elég biztosnságos) de futtatható rajta webserver is (távoli eléréshez).
Én annó még 35e Ft körül vettem, de most csak magasabb árkategóriaban találtam. (Linkelni sajna nem lehet ugye... ) Szerintem így is megéri mint egycélgépet venni (és mivel szervernek készül így üzembiztosabb mint egy mezei PC).
 
Nálam az otthoni hálózaton keresztül a TV látja a laptopot. Ahhoz van egy külső HDD, amiről megosztottam különféle tartalmakat, ezáltal a TV-n is elérhetőek.
Amikor nem vagyok otthon, a laptopot átkapcsolom egy külön erre a célra létrehozott energiafelhasználási profilra, hogy a torrent és a megosztás működjön. Minden nem szükséges alkalmazás kikapcsol.
Eredetileg NAS-t szerettem volna, de a @Jopet kolléga által írottak miatt letettem róla. Szerintem annyival nem jelent jobb (egyszerűbb) megoldást, mint amennyit bajlódni kell vele (főleg ha torrentezni szeretne valaki rajta).
A gépet pedig a TeamViewer program segítségével elérem munkahelyről. Sajnos a legtöbb NAS újonnan drága, használtan a márkás gyártók termékei jó vételek, de általában HDD-t kell bele venni és a ventilátort le kell benne cserélni valami halkabb és nagyobb légszállítású darabra.
Szerintem fogyasztásban a laptop+külső HDD kedvezőbb megoldás (lehet).
 
Azért ezek az otthoni NAS-ok (synology) nem egy élethosszig tartó megoldás. Annyira azért nincs sok köze a valódi nagy terhelésre tervezett szerverekhez. Ebbe az árkategóriába bele sem férne ez a megbízhatóság.
A boltban pl 1-1.5 év után sikerült alaplap cserésre tenni a sajátunkat. Pedig nem a legolcsóbb darab.

Ha csak mozi, akkor mind1.
 
Köszi Srácok a hozzaszólásokat!
Mivel a vén laptop a halálán van, ezért mindenképpen lépnem kell. Azt már eldöntöttem, hogy valami olcsó nas lesz. Napi 0,5-1 letöltéshez elég kéne legyen. Plusz a családi fotókat kéne tárolni. Már csak azt kell kitalálnom akarok - e Raiddel szenvedni,vagy elég az 1 vinyós megoldás.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére