• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Srácok járt már valaki így ???........és ti mit javasoltok?
Legjobb lenne, ha sikerülne kifognod eladó hibás készüléket, de erre kicsi az esély.
A legtöbb szervizben az ott megvásárolt alkatrész beszerelése ingyenes. Nem mondom hogy ez a legjobb (legolcsóbb) megoldás, de nézz körül a hazai szervizekben. Laptophardware pont hu pl tart (beszerez) ilyen alkatrészeket.
 
Sziasztok !
Újra én...:whistle:
Most a saját notimmal kapcsolatban kérdeznék.
Adott egy 5 éve vásárolt Lenovo G570 laptop.A csajok eltörték a bal oldali zsanér mellett a sarkát.Valószínüleg a csavar is kiszakadt a helyéről.Elég rég óta így üzemel már ,de engem mindig is zavart ,mert így még megemelni is elég gáz,azonnal jönne szét a sarkán a gép,és hát lecsukni sem nagyon erőltetném.Gondoltam rendelek bayről komplett házat rá 12K körül lenne.A gond az ,hogy egy ismerősöm azt mondta ez így lutri.Mert hiába rendelem ugy hogy G570 .....ugye több konstrukcióban készülnek ezek ,különböző alaplappal és CPU-val.Azt mondták inkább itthon javíttassam meg.Ma írtam emailt a hazai hivatalos Lenovo szervíznek,hogy mi lenne a sztori.Ez jött vissza válasznak.


Fizetős (nem garanciális) javításokat átmenetileg nem áll módunkban teljesíteni.

Megértését Köszönjük!

Kicsit felbosszantottam magam a dolgon.HA ők nem akkor ki a franc javítja.:mad:Ami bosszant az az ,hogy fizetnék érte ,nem ingyen kellene megcsinálják.:whistle:

Ugyhogy nem tudom mi tévő legyek.Ha rendelek egyet a netről ,tényleg lutri ,hogy a csavarhelyek pont ott lesznek e ahol az enyémben.
Srácok járt már valaki így ???........és ti mit javasoltok????Esetleg valaki informatikus ,szerelő van köztetek????
Előrei is köszi.

Ez a pécsi Laptopszalon? Ott esetleg kérdezted, elvileg ők is foglalkoznak lenovo cuccokkal.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ez a pécsi Laptopszalon? Ott esetleg kérdezted, elvileg ők is foglalkoznak lenovo cuccokkal.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Köszi a tippet;)Nem mellesleg írtam nekik egy újabb mailt ,ha már hivatalos szervíz ,és nem szervizelik le a gépet legalább alkatrészt biztosítsanak hozzá. Nem tudják sajnos beszerezni........ez jött válasznak:facepalm::whistle::banghead:
 
Köszi a tippet;)Nem mellesleg írtam nekik egy újabb mailt ,ha már hivatalos szervíz ,és nem szervizelik le a gépet legalább alkatrészt biztosítsanak hozzá. Nem tudják sajnos beszerezni........ez jött válasznak:facepalm::whistle::banghead:
"Egy, a termékkel alapjában ugyan elégedett, de a szolgáltatással
kimondhatatlanul elégedetlen
vásárló
.
(Aki már a fenti tapasztalatok alapján döntött úgy, hogy nem a Lenovo Yoga tabletjét, hanem inkább másikgyártó termékét vásárolja meg.)"


beszámolója

Szerintem próbáld, amit fentebb írtam. Hallottam jó tapasztalatokról.
 
Srácok járt már valaki így ???........és ti mit javasoltok????Esetleg valaki informatikus ,szerelő van köztetek????
Acer régebbi TX, LX, travelmate valami ilyesmi. Szétszedtem, rom rottyon az egész. Mind a két zsanér eltört, kiszakadt. Eladtam a helyi autószerviznek, soha nem csukják le, a diag miatt meg kellett a comport. Ezen meg pont volt.

Én jártam így. Toshiba valami. Kioperáltam a kijelzőt és 3 napon belül el is tudtam adni. A géphez szereztem a cégemtől egy monitort és az egészet odaadtam anyósomnak. Szóval én találtam fel konkrétan a minden mobilitást nélkülöző, képernyőmentes notit. Az az 5 éves gép kb ennyit ér. Nagy energiát nem fektetnék bele a helyedben.
 
(Nem szeretnék neki külön topicot nyitni, ha nem muszáj)

Lehetőségem van négy tv közül választani:

LG 49UH6207 UHD 4K SMART LED TV - LINK
LG 49LH630V FULL HD SMART LED TV - LINK
LG 49LJ624V FULL HD SMART TV - LINK
LG 49UJ635V 4K ULTRA HD SMART TV - LINK

A felhasználási területe elsősorban tv-adásokra koncentrálna, néha filmek is. Voltam élőben is megnézni a készülkékeket, és a 4K képe jobban tetszett. Ami miatt bizonytalan vagyok: HD adás sincs sok, nemhogy 4K (itthon). Az informatika gyakorlatában pedig nem akarok semmiféle előre tervezésbe belefutni (vagy ezzel nyugtatni magam, hogy jó döntés volt). Ha valaki rákeres, látható hogy az árak tekintetében nincs sok különbség. Ennél többet nem is akarok rá költeni.

Te melyiket választanád?
 
Utoljára módosított:
(Nem szeretnék neki külön topicot nyitni, ha nem muszáj)

Lehetőségem van négy tv közül választani:

LG 49UH6207 UHD 4K SMART LED TV - LINK
LG 49LH630V FULL HD SMART LED TV - LINK
LG 49LJ624V FULL HD SMART TV - LINK
LG 49UJ635V 4K ULTRA HD SMART TV - LINK

A felhasználási területe elsősorban tv-adásokra koncentrálna, néha filmek is. Voltam élőben is megnézni a készülkékeket, és a 4K képe jobban tetszett. Ami miatt bizonytalan vagyok: HD adás sincs sok, nemhogy 4K (itthon). Az informatika gyakorlatában pedig nem akarok semmiféle előre tervezésbe belefutni (vagy ezzel nyugtatni magam, hogy jó döntés volt). Ha valaki rákeres, látható hogy az árak tekintetében nincs sok különbség. Ennél többet nem is akarok rá költeni.

Te melyiket választanád?
Mikor megnézted élőben a 4K tv-nél 4K dvd-t játszottak le? Mert akkor elhiszem hogy jobban tetszett :)
ha ugyanaz ment rajta mint a többin és jobban tetszett a képe akkor azt vedd meg. Én 'mindig' (már amennyi tv-t, monitort vesz az ember) a kép alapján döntöm el a dolgot, elvégre azt fogod nézni :)
De biztos lesz valami IT guru aki majd kifejti melyik miben jobb ;)
 
LG-nél ha jól tudom a smart menü baromi lassú. Teszteket is olvass róluk, az sem árt.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
LG-nél ha jól tudom a smart menü baromi lassú. Teszteket is olvass róluk, az sem árt.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Saját tapasztalat, hogy valóban van némi késése (1-2 sec) a gombnyomás után, de teljesen élhető vele az élet. Ezt a funkcióját (smart) eléggé kihasználjuk (ellenben a 3D-vel). Viszont ha okos tv, akkor LG vagy Samsung, mást nem szabad megvenni a szoftverek miatt.
 
Ismer valaki PC szoftvert, amivel telefon kameráját lehet időzítetten "elsütögetni"? Win10 kamera szoftvere tudja az időzített snapshotokat, viszont nem ismeri fel a csatlakoztatott telefont kameraként. IP kamera progiból megnéztem jópárat, de egyik sem tudja ezt a funkciót.
 
Ismer valaki PC szoftvert, amivel telefon kameráját lehet időzítetten "elsütögetni"? Win10 kamera szoftvere tudja az időzített snapshotokat, viszont nem ismeri fel a csatlakoztatott telefont kameraként. IP kamera progiból megnéztem jópárat, de egyik sem tudja ezt a funkciót.
Muszaj pc? Anelkul hasznalhatsz barmilyen timelaps appot.
 
Saját tapasztalat, hogy valóban van némi késése (1-2 sec) a gombnyomás után, de teljesen élhető vele az élet. Ezt a funkcióját (smart) eléggé kihasználjuk (ellenben a 3D-vel). Viszont ha okos tv, akkor LG vagy Samsung, mást nem szabad megvenni a szoftverek miatt.
Szia!
Kell egy ellentábor vélemény is. Én nem vennék még egyszer LG tv-t. Az olcsóbb (ips) panellel szerelt lcd-i, fakó képet adnak és még sorolhatnám számtalan hibáját. A 2016-os Oled széria Best buy kategória, hozzáillő pénztárcával. Samsung abszolút kiesik a perifériámból (nem vennék kategória), viszont a mindenkori nyertes, legalábbis nálam, a Sony. Képminőségben, az LG Oled szériáig mindent eltipor és sztem a droid rendszere is tökéletes. Aki nem így látja, az egyszerűen nem lát! A VA paneles készülékein, a fekete homogenitása és gyönyörű mélysége, elképesztő. Nyomába sem ér holmi LG ips okított tv :) Nem, nem! A Sony fullhd tv-i, mind leverik a mai olcsóbb kategóriás 4K-tv-ket, aminek egyébként előnye nem is élvezhető, a kisebb képátló miatt. Ha 4k, és mindenképp LG, akkor a 2016-os széria, B6 -E6, attól függően, hogy számít-e a 3D.
 
Szia!
Kell egy ellentábor vélemény is. Én nem vennék még egyszer LG tv-t. Az olcsóbb (ips) panellel szerelt lcd-i, fakó képet adnak és még sorolhatnám számtalan hibáját. A 2016-os Oled széria Best buy kategória, hozzáillő pénztárcával. Samsung abszolút kiesik a perifériámból (nem vennék kategória), viszont a mindenkori nyertes, legalábbis nálam, a Sony. Képminőségben, az LG Oled szériáig mindent eltipor és sztem a droid rendszere is tökéletes. Aki nem így látja, az egyszerűen nem lát! A VA paneles készülékein, a fekete homogenitása és gyönyörű mélysége, elképesztő. Nyomába sem ér holmi LG ips okított tv :) Nem, nem! A Sony fullhd tv-i, mind leverik a mai olcsóbb kategóriás 4K-tv-ket, aminek egyébként előnye nem is élvezhető, a kisebb képátló miatt. Ha 4k, és mindenképp LG, akkor a 2016-os széria, B6 -E6, attól függően, hogy számít-e a 3D.
Kb ugyanígy volt sz egyik ismerősünk is, amíg meg nem mutattam neki az új samu tévénket és nagyon meglepődött, amikor meglátta, hogy milyen képet tud, mert tényleg nagyon szépet virít, 4k-ban meg aztán pláne. Ez egy 6-os szériás 50 colos 4k uhd smart, tényleg ajánlom, hogy csekkold le valahol, bár ezt a típust nem sok helyen láttam eddig pl supermarketekben a műszaki részen. De túl a képminőségen, a menüje nagyon patent, bekapcsolod, és mindent egyből elérsz. Kb mintha a számítógépnél a gépet úgyhagynád, csak a monitort kapcsolnád ki. Azonnal reagál a gombnyomásra, egyszerű, letisztult felülete van, vezeték nélküli kijelzőként is használható, steamlink appon keresztül pc-ről steames játékokat lehet rá streamelni, illetve letölthető rá gamefly kliens is, amivel konzolos játékokat lehet kikölcsönözni és futtatni, pl a witchet3-at kipróbáltam ingyenes trial keretein belül és teljesen simán futott a dolog, persze elég borsos ára van a szolgáltatásnak azért, úgyhogy nálam marad az, hogy a laptopon játszok a tv-re kivetítve, mert tudja használni a laptopom a tévét vezeték nélküli kijelzőnek. A vége pedig maga a távirányító, ami szintén letisztultságot tükröz: picike, minden gomb könnyen elérhető rajta, mivel alig van rajta gomb. Szóval összességében képminőségben, és szoftveresen is nagyon ott van a ketyere. Tavasszal, ha minden igaz cserélem a mostani szifonomat egy galaxy s8 edge-re - ha minden jól megy - az még lehet, hogy dob egy lapáttal a felhasználói élményre. :)
 
Kezdem magam kőkorszakinak érezni a huawei telefonommal, 10+ éves számítógéppel, majdnem 10 éves nem okos samu tv-vel. Néhány hónapja csodálkoztam rá pl. a mini pc-kre. Ezekkel kapcsolatban tudtok mondani valami okosat? [emoji6]
Filmezni, netezni használnánk, semmi filmszerkesztés, semmi játék.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Kezdem magam kőkorszakinak érezni a huawei telefonommal, 10+ éves számítógéppel, majdnem 10 éves nem okos samu tv-vel. Néhány hónapja csodálkoztam rá pl. a mini pc-kre. Ezekkel kapcsolatban tudtok mondani valami okosat? [emoji6]
Filmezni, netezni használnánk, semmi filmszerkesztés, semmi játék.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Intel NUC? Most jött ki az új széria. (nem szempont, de pár régebbi játékra is alkalmas)
 
tudtok mondani valami okosat?
Filmezni, netezni használnánk, semmi filmszerkesztés, semmi játék.
Netezni alapvetően jó az őskori gép. Minél több lapot futtatsz párhuzamosan, annál több memóriára van szükséged.
A HD filmezéshez erősebb processzor ajánlott. 720p filmeket bőven elviszi egy dual-core CPU is, a full HD-hez már erősebb kell. A felsorolt elvárásaidból ez a sarkalatosabb pont. EZT olvasd el.
 
Szia!
Kell egy ellentábor vélemény is. Én nem vennék még egyszer LG tv-t. Az olcsóbb (ips) panellel szerelt lcd-i, fakó képet adnak és még sorolhatnám számtalan hibáját. A 2016-os Oled széria Best buy kategória, hozzáillő pénztárcával. Samsung abszolút kiesik a perifériámból (nem vennék kategória), viszont a mindenkori nyertes, legalábbis nálam, a Sony. Képminőségben, az LG Oled szériáig mindent eltipor és sztem a droid rendszere is tökéletes. Aki nem így látja, az egyszerűen nem lát! A VA paneles készülékein, a fekete homogenitása és gyönyörű mélysége, elképesztő. Nyomába sem ér holmi LG ips okított tv :) Nem, nem! A Sony fullhd tv-i, mind leverik a mai olcsóbb kategóriás 4K-tv-ket, aminek egyébként előnye nem is élvezhető, a kisebb képátló miatt. Ha 4k, és mindenképp LG, akkor a 2016-os széria, B6 -E6, attól függően, hogy számít-e a 3D.
Huhh, ennyire nem vagyok műszaki beállítottságú, én viszont inkább az LG és Samsung TV-kre esküszöm.
Bár igaz, hogy nem is nézegettem az elmúlt pár évben a Sony tévéket.
Egy műszaki bolond ismerősöm mindig a Samsung és Toshiba tévéket ajánlotta.
 
Kezdem magam kőkorszakinak érezni a huawei telefonommal, 10+ éves számítógéppel, majdnem 10 éves nem okos samu tv-vel. Néhány hónapja csodálkoztam rá pl. a mini pc-kre. Ezekkel kapcsolatban tudtok mondani valami okosat? [emoji6]
Filmezni, netezni használnánk, semmi filmszerkesztés, semmi játék.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Helló!
Ha filmezés az elsődleges szempont, akkor miért nem egy okos tv-t veszel? Azon akár netezhetsz is. Árban talán még jobban is kijössz és a maradék pénzből vehetsz egy nagyobb pendrivot, esetleg külső HDD-t, amire a 10+ éves számítógépeddel mindenkor letöltheted a friss, ropogós filmeket :sneaky:
 
Huhh, ennyire nem vagyok műszaki beállítottságú, én viszont inkább az LG és Samsung TV-kre esküszöm.
Bár igaz, hogy nem is nézegettem az elmúlt pár évben a Sony tévéket.
Egy műszaki bolond ismerősöm mindig a Samsung és Toshiba tévéket ajánlotta.
Ha nyertem volna a lottón tavaly, akkor a Sonyt csakis LG Oled-re cseréltem volna, mert csak neki volt Oled panelja. Köztudott, hogy tőle vásárolt panelt több gyártó, köztük a Sony is. Ha idén nyerek, akkor már a Sony Oled tv-jét választom, mert a Sony elektronikában a legerősebb. Kihozza a panelből a maximumot is. Ha így lesz, kapsz egy tv-t egye fene, de az állad kösd fel akkor :ROFLMAO:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére