• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Ha az akku döglött, akkor lehet az adapter is a ludas, bár inkább alaplapot mondanék 90%-ban, mert valahol nem kap kellő feszültséget (vagy a gépen belül, vagy magában a töltőben).
 
Ha az akku döglött, akkor lehet az adapter is a ludas, bár inkább alaplapot mondanék 90%-ban, mert valahol nem kap kellő feszültséget (vagy a gépen belül, vagy magában a töltőben).
Ha garis a gép akkor érdemes visszavinnem ugye????
 
Ha garis a gép akkor érdemes visszavinnem ugye????

Nézz bele a hűtő nyílásába zseblámpával. Akkor látnod kell, hogy fel lett-e halmozva pormacska réteg, mert normál esetben kellene látnod a ventilátort, már amennyiben nem heat pipe kialakítású. Bár ha ez lenne a hiba, akkor elég zajos lenne a gép pár perc után, de AIDA64-el meg tudod nézni a CPU vagy adott esetben VGA hőfokot (már ha nem ramból élősködő integrált, mint az Intel GMA és társai ). Szóval ha netán por van felhalmozódva, és még garanciális a gép ahogy említetted, akkor barbár megoldásként vehetsz sűrített levegőt, és befújhatsz neki. Ha garanciába viszed vissza, és csak ennyi baja van, akkor azzal magad szívatod meg, mert gyanítom hetekig ülni fognak rajta, ahogy azt szokás jó magyar módra. De én továbbra is azt mondom, hogy vélhetően hardveres probléma van, bár ne legyen igazam!
 
Nézz bele a hűtő nyílásába zseblámpával. Akkor látnod kell, hogy fel lett-e halmozva pormacska réteg, mert normál esetben kellene látnod a ventilátort, már amennyiben nem heat pipe kialakítású. Bár ha ez lenne a hiba, akkor elég zajos lenne a gép pár perc után, de AIDA64-el meg tudod nézni a CPU vagy adott esetben VGA hőfokot (már ha nem ramból élősködő integrált, mint az Intel GMA és társai ). Szóval ha netán por van felhalmozódva, és még garanciális a gép ahogy említetted, akkor barbár megoldásként vehetsz sűrített levegőt, és befújhatsz neki. Ha garanciába viszed vissza, és csak ennyi baja van, akkor azzal magad szívatod meg, mert gyanítom hetekig ülni fognak rajta, ahogy azt szokás jó magyar módra. De én továbbra is azt mondom, hogy vélhetően hardveres probléma van, bár ne legyen igazam!
Köszönöm a válaszokat;)
Egyébként semmi hűtőnyílás nincs ezen a gépen.Ez a heat pipe kialakítás mit jelent???Valószínű hogy akkor ez a megoldás van ebben is???
 
Sziasztok.
Nem asztali gép ugyan ,de szàmitogèp lenne az aktuàlis kérdésem alanya.A lànyom Asus notija néha fogja magàt és csak ugy random kikapcsolgat.Mitöl lehet ez?Software-es vagy hardware-es lehet a gond oka?Köszönöm

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
szerintem először azt nézd meg, hogy a ventillátor rendesen működik e ( egyáltalán forog, ha igen, egyenletesen ). Illetve időnként szét szokták szedni, kitakaritani, mert a por felgyűlik, nem lesz meg a légáramlás és ha túlmelegedik a proci, automatikusan lekapcsol hogy védje magát.
Ha felraksz egy progit ( de attól függ, milyen windows-od van, a minialkalmazásokban lehet hogy van ), tudod nézni a hőmérsékletet ( szerintem a kereső kidob rengeteget )
 
szerintem először azt nézd meg, hogy a ventillátor rendesen működik e ( egyáltalán forog, ha igen, egyenletesen ). Illetve időnként szét szokták szedni, kitakaritani, mert a por felgyűlik, nem lesz meg a légáramlás és ha túlmelegedik a proci, automatikusan lekapcsol hogy védje magát.
Ha felraksz egy progit ( de attól függ, milyen windows-od van, a minialkalmazásokban lehet hogy van ), tudod nézni a hőmérsékletet ( szerintem a kereső kidob rengeteget )
Üdv.
Közben én elvittem egy helyi szerelőhöz mondjon rá valamit.Persze mivel garis nem nyúlt hozzá.Elmagyarázta ,hogy a gép SilentPipe rendszerű ,és ,hogy az mit is jelent.Nincs hűtőborda ,így nyílás sincs rajta.Állitása szerint jobb ez a konstrukció ,mert nem tud porosodni,és ugye halkabb is.Meghallgattam ,okosodtam.Majd elküldtük garanciás javításra.Azt írták mailben ,hogy vagy HDD csere szükségeltetik,vagy System Recovery.
 
Utoljára módosított:
bocs
szerintem először azt nézd meg, hogy a ventillátor rendesen működik e ( egyáltalán forog, ha igen, egyenletesen ). Illetve időnként szét szokták szedni, kitakaritani, mert a por felgyűlik, nem lesz meg a légáramlás és ha túlmelegedik a proci, automatikusan lekapcsol hogy védje magát.
Ha felraksz egy progit ( de attól függ, milyen windows-od van, a minialkalmazásokban lehet hogy van ), tudod nézni a hőmérsékletet ( szerintem a kereső kidob rengeteget )
bocs, nem vettem észre az előző választ :).
 
Sziasztok újra.
Ha feltelepítem a Win7-et egy notira,akkor felajánlja még a 10-esre való frissítést???vagy a MS már nem frissíti ingyen a Win10-et a hetesről???Köszi
 
Tudtommal már lejárt a lehetőség.
Én most olvastam utána kíváncsiságból, egy augusztusi cikk még arról ír, hogy akadálymentesítő technológiákat használó felhasználóknak továbbra is ingyé van. + elég egy bolti Windows 7/8.1 termékkulcsa és úgy is működik még. De határidőt nem láttam ehhez az opcióhoz.
 
Sziasztok !
Újra én...:whistle:
Most a saját notimmal kapcsolatban kérdeznék.
Adott egy 5 éve vásárolt Lenovo G570 laptop.A csajok eltörték a bal oldali zsanér mellett a sarkát.Valószínüleg a csavar is kiszakadt a helyéről.Elég rég óta így üzemel már ,de engem mindig is zavart ,mert így még megemelni is elég gáz,azonnal jönne szét a sarkán a gép,és hát lecsukni sem nagyon erőltetném.Gondoltam rendelek bayről komplett házat rá 12K körül lenne.A gond az ,hogy egy ismerősöm azt mondta ez így lutri.Mert hiába rendelem ugy hogy G570 .....ugye több konstrukcióban készülnek ezek ,különböző alaplappal és CPU-val.Azt mondták inkább itthon javíttassam meg.Ma írtam emailt a hazai hivatalos Lenovo szervíznek,hogy mi lenne a sztori.Ez jött vissza válasznak.


Fizetős (nem garanciális) javításokat átmenetileg nem áll módunkban teljesíteni.

Megértését Köszönjük!

Kicsit felbosszantottam magam a dolgon.HA ők nem akkor ki a franc javítja.:mad:Ami bosszant az az ,hogy fizetnék érte ,nem ingyen kellene megcsinálják.:whistle:

Ugyhogy nem tudom mi tévő legyek.Ha rendelek egyet a netről ,tényleg lutri ,hogy a csavarhelyek pont ott lesznek e ahol az enyémben.
Srácok járt már valaki így ???........és ti mit javasoltok????Esetleg valaki informatikus ,szerelő van köztetek????
Előrei is köszi.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére