• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asian spirit - 223L - V2 - Reborn

A youtube-nál jobb médium nincs. A hagyományos kis csatornák nem sok lehetőséget adnak.
Szóval maradunk a neten :)

Viktor jut eszembe segíts nekem légyszíves ,nem tudom máshol feltenni neked a kérdésem,a "client project" akiban 1:32-től az előtérben bubizó növény neve mi lenne?Bocsi az offért és köszi;)
 
Kísérd egy kis házival aztán aludj egyet!
Holnap kipihenten jobb lesz minden!

A borotválkozós fórumon szokták az először késsel beretválkozó szaktársak alkalmazni pre-shave helyett (előtt/alatt/közben) a jó öreg 52 fokos szatmári szilvát, hogy ne remegjen annyira a kéz. :D
Szerintem itt is beválik! ;)

Kíváncsi vagyok, hogy mit fundáltál ki. Az a vasfás dolog lesz végül? Ha igen akkor az előtérbe ne dekor homokot rakj, hanem kicsire tört dragon követ, hogy teljesen marsbéli táj legyen! :D
 
Hihetetlen de mégis igaz :)
Ma szétbontottam az akváriumot. Vártam hogy vége legyen a nyárnak.... aztán a következőnek :)
Most épp elfogytunk Amazoniából grrr.

Nah mind1 hétvégén a workshop után elhoztam pár piszkafát, homokot, táptalajt és ma szétcsaptam a hónapok óta lélegeztető készüléken üzemelő akváriumot. :)

Szeretem megnézni hogy viselkednek a növények ha teljesen magára hagyjuk őket.
Itt konkrétan direkt hanyagoltam a karbantartást. Nem tápoztam. Az acicularis kinőtt a víz fölé és már egész komoly ültetvény volt.
A víz alatt a moha mindent elfoglalt. Kinyírva a HC-t és a parvulát is. Azért az Acicularissal nem bírt.

Aztán elfogyott a palack. Én meg lekapcsoltam a fényeket. Így ment 6 hétig. Csak az utolsó 2 hétben kezdett el lebarnulni az acicularis. moha köszöni jól volt.
Halak, garnélák elvoltak. Még a weitzmanni is előkerült amit a bolt nyitás után tettem be az akváriumba :)

Volt egy kis darab Utricularia. Nah az egész szépen elvolt ebben a sötétben CO2 nélkül. Nem lett gyep, de szép húsos levelei voltak a sötétben.

Kivettem a talajokat. Egy 25 literes vödör amazoniát újrahasználtam.
Kikerült az aksiból kb 60-70kg kő :) hát volt benne rendesen. Talajból még kb 3*20 liter a vödrön kívül.

Lapátoltam, töltöttem vízzel miközben leszívtam. Rendesen átmostam a talajt közben.

Az akvárium végig algamentes volt, de ahogy elment a CO2 még fény nélkül is megjelent az ecset és elszaporodott a Cyano kicsit.

A legjobban a vízkő idegesített, mert a vízcserék hanyagolásával és csapvíz rátöltéssel a vízkő nagy részét el tudtam távolítani, de bizonyos részeken még dolgoznom kell.

Úgyhogy most nem lesz Seiryu. Bekerült 20 kg vasfa legalább. Frontra ADA Mekong Sand Powder. Hátra betöltöttem a kiszedett Amazoniát. Egy friss réteget kap majd a talaj.
Üvegpipák, akvárium kiganézva :) Holnap a szűrőből leöntöm a vizet az ültetésig.

Most itt világít mellettem és a következő napokban kicsit legózok majd a hardscape-el.

Asian Spirit és Reborn-tól ezzel elköszöntünk. Ez most egy teljesen új start lett.

Folyt köv :) Egy új naplóban.
 
Biztos készült egy kép a bombázás előtt ;)
Nem semmi talaj és kő mennyiség volt benne. :eek: Ha kidobnád a követ szólj betonba nekem elférne :whistle:
 
Hihetetlen de mégis igaz :)
Ma szétbontottam az akváriumot. Vártam hogy vége legyen a nyárnak.... aztán a következőnek :)
Most épp elfogytunk Amazoniából grrr.

Nah mind1 hétvégén a workshop után elhoztam pár piszkafát, homokot, táptalajt és ma szétcsaptam a hónapok óta lélegeztető készüléken üzemelő akváriumot. :)

Szeretem megnézni hogy viselkednek a növények ha teljesen magára hagyjuk őket.
Itt konkrétan direkt hanyagoltam a karbantartást. Nem tápoztam. Az acicularis kinőtt a víz fölé és már egész komoly ültetvény volt.
A víz alatt a moha mindent elfoglalt. Kinyírva a HC-t és a parvulát is. Azért az Acicularissal nem bírt.

Aztán elfogyott a palack. Én meg lekapcsoltam a fényeket. Így ment 6 hétig. Csak az utolsó 2 hétben kezdett el lebarnulni az acicularis. moha köszöni jól volt.
Halak, garnélák elvoltak. Még a weitzmanni is előkerült amit a bolt nyitás után tettem be az akváriumba :)

Volt egy kis darab Utricularia. Nah az egész szépen elvolt ebben a sötétben CO2 nélkül. Nem lett gyep, de szép húsos levelei voltak a sötétben.

Kivettem a talajokat. Egy 25 literes vödör amazoniát újrahasználtam.
Kikerült az aksiból kb 60-70kg kő :) hát volt benne rendesen. Talajból még kb 3*20 liter a vödrön kívül.

Lapátoltam, töltöttem vízzel miközben leszívtam. Rendesen átmostam a talajt közben.

Az akvárium végig algamentes volt, de ahogy elment a CO2 még fény nélkül is megjelent az ecset és elszaporodott a Cyano kicsit.

A legjobban a vízkő idegesített, mert a vízcserék hanyagolásával és csapvíz rátöltéssel a vízkő nagy részét el tudtam távolítani, de bizonyos részeken még dolgoznom kell.

Úgyhogy most nem lesz Seiryu. Bekerült 20 kg vasfa legalább. Frontra ADA Mekong Sand Powder. Hátra betöltöttem a kiszedett Amazoniát. Egy friss réteget kap majd a talaj.
Üvegpipák, akvárium kiganézva :) Holnap a szűrőből leöntöm a vizet az ültetésig.

Most itt világít mellettem és a következő napokban kicsit legózok majd a hardscape-el.

Asian Spirit és Reborn-tól ezzel elköszöntünk. Ez most egy teljesen új start lett.

Folyt köv :) Egy új naplóban.
wowww
 
Micsoda bűz lehetett ma a nappalitokban :D :D

A cyano nem mindig büdös, csak ha jól érzi magát és terjed.
Ezen kívül csak a melós cipőmet éreztem egy-egy kemény GA-s nap után. :)

A 2 szűrő azért tette a dolgát. Ezért jó ha jól méretezett cuccok vannak az akvárium alatt.

Na de most feszegetni fogom a lágyítás alsó határát. A legszebb mohákat akarom és most! :)
 
Nálunk azt hitte a szomszéd,hogy megdöglött a kutya,vagy valamelyik állatunk,mikor szétszedtem az akváriumot,annyira büdös volt! :D
 
Szia Vik!

Tudtuk, hogy eljön az idő, de mégis kicsit szomorú vagyok. Talán nem vagyok vele egyedül, nekem a kedvencem volt ez a medence. Amikor először jártam a boltban, egyből megragadott
a méretével, a hatalmas dzsungellel, a vízből kimeredő fával, az egyensúlyával. Szóval úgy volt szép ahogy volt. Nekem ez adta az inspirációt a napokban induló 200-as akváriumomhoz.
Köszi hogy láthattam!
Persze ez nyilván egy új kezdete, amit kíváncsian várok!
 
Szia Vik!

Tudtuk, hogy eljön az idő, de mégis kicsit szomorú vagyok. Talán nem vagyok vele egyedül, nekem a kedvencem volt ez a medence. Amikor először jártam a boltban, egyből megragadott
a méretével, a hatalmas dzsungellel, a vízből kimeredő fával, az egyensúlyával. Szóval úgy volt szép ahogy volt. Nekem ez adta az inspirációt a napokban induló 200-as akváriumomhoz.
Köszi hogy láthattam!
Persze ez nyilván egy új kezdete, amit kíváncsian várok!
Ez az otthoni akvariuma :)
 
Back
Oldal tetejére