• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asian spirit - 223L - V2 - Reborn

viktorlantos

Alapító
Admin
8157826588_1e073b205b_c.jpg

Volt az a bizonyos első... http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 084697919/
majd a második... http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 447886108/
és a 3. épp megszületőben van, úgyhogy illik neki naplót indítani.

Elpasszoltam az akvárium üveget és legyártattam egy optit a meglévő szekrényhez. Ekkor vettem észre előszőr, hogy a szekrény fura mód 121x41-es. Merthogy az Eheim akiknál az alsó kereten ül az üveg. De most, hogy nincs keret, az üveg teljesen kifuthat a bútor széléig.

Az opti ha minden igaz holnap érkezik....

Világítás...
Ezügyben nem váltok. Megtartottam a korábbi Arcadia lámpát, csak rendeltem hozzá függesztő elemeket. Sajna elsőre hiányosan jött meg a csomi, úgyhogy kértem egy ismétlést az angol support-tól. Most már ez is megvan, csak fel kell fúrnom a pilácsot a plafonra.

Szűrő ügyben nem történik változás. Marad a két EHEIM 2075 és a 2028.

CO2 beoldáshoz minden megvan, de ebben a körben egy AM1000-es külső reaktor fogja ellátni a CO2 beoldást.

És nagyjából itt tartok most. Sok sok inspiráció és ötlet van a berendezésre, de még nem döntöttem véglegesen milyen legyen. Mivel teljesen üres az aki, most úgy játszatok az aljzattal, ahogy akarok. Megpróbálok egy izgi layoutot, hogy neki tudjak szaladni a jövő évi IAPLC derbinek néhány más versennyel együtt. Remélhetőleg holnaptól felpörögnek az események és akkor újra jelentkezem. ;)
 
Re: 223L - 3. felvonás

Érdekes,hogy a bolti akik mellé bevállalsz egyet otthonra..bár igaz,hogy lehetnél elég hiteles,ha otthon egy akváriumod se lenne ! :D :lol:
Mikorra fog az egész materializálódni teljesen?Lesz berendező party? :) ;)
 
Re: 223L - 3. felvonás

ZaCK said:
Érdekes,hogy a bolti akik mellé bevállalsz egyet otthonra..bár igaz,hogy lehetnél elég hiteles,ha otthon egy akváriumod se lenne ! :D :lol:
Mikorra fog az egész materializálódni teljesen?Lesz berendező party? :) ;)

A bolti vs otthoni aki. Az az igazság, hogy baromira hiányzik, hogy itthon nem működik most egyetlen kertecske sem. Az évek alatt egy élő szigete volt a nappalinak. Most, hogy nincs csak a bútor a helyén baromira halott ez a része a lakásnak. Az új dolgok pedig mindig egy kis izgalmat hoznak az ember életébe. Karbantartás ügyben azért okosabban tervezek majd és valószínűleg lassabb növényeket választok.

Szerintem októberben elindul ez a setup is. Úgy néz ki nem egyedül rendezem be. ;)
 
Re: 223L - 3. felvonás

viktorlantos said:
Elpasszoltam az akvárium üveget és legyártattam egy optit a meglévő szekrényhez. Ekkor vettem észre előszőr, hogy a szekrény fura mód 121x41-es. Merthogy az Eheim akiknál az alsó kereten ül az üveg..............

Én meg majdnem megrendeltem a bútort 120x40-es méretre :oops: ..................szerencsére megmértem mert gyanús volt az alsó keret, persze bútor még sehol :cry:.
 
Re: 223L - 3. felvonás

vapega said:
viktorlantos said:
Elpasszoltam az akvárium üveget és legyártattam egy optit a meglévő szekrényhez. Ekkor vettem észre előszőr, hogy a szekrény fura mód 121x41-es. Merthogy az Eheim akiknál az alsó kereten ül az üveg..............

Én meg majdnem megrendeltem a bútort 120x40-es méretre :oops: ..................szerencsére megmértem mert gyanús volt az alsó keret, persze bútor még sehol :cry:.

Az üveg 120x40, de a levehető kerettel adnak neki egy fél cm-s toldást minden oldalra. Ha leveszed az üveg valóban 120x40-es.
Ha jól rémlik még a gyári tájékoztatóban is 120x40 van megadva. Mindenesetre érdekes. A bútoron fel sem tűnt mindez.
 
Re: 223L - 3. felvonás

Kíváncsi vagyok most mit sikerül összedobnod! :D

Egyébként miért reaktort fogsz használni? Hol marad a gyönyörű diffis porlasztás? Nem fog hiányozni?? :D

Az enyém is már a rajtvonalon áll!!
 
Re: 223L - 3. felvonás

Kiváncsian várjuk :) Az akváriumaid mindíg 1el feljebb tették a lécet! Szerintem ez most is így lesz :D ( de ki kell találnom majd vmi indokot hogy átmehessek megnézni élőben :D, mondjuk viszek neked fuji filmet, vagy fényképeket vmiről mind1 :D)
 
Re: 223L - 3. felvonás

debidevil10 said:
Kíváncsi vagyok most mit sikerül összedobnod! :D
Egyébként miért reaktort fogsz használni? Hol marad a gyönyörű diffis porlasztás? Nem fog hiányozni?? :D
Az enyém is már a rajtvonalon áll!!

Olyan sok karbantartás van a bolt körül, hogy a difivel már nem akarom fárasztani magam otthon.
Egyébként is keveset vagyok otthon hogy élvezhessem a látványát, hát ezért jött a reaktor gondolata.
 
Re: 223L - 3. felvonás

Erre kiváncsi leszek! :clap:

Tőled mondjuk valami ADA lámpagyönyőrűségre számítottam :D (persze a régi se rossz,de az a hangulat amit a hqi-k tudnak utánozhatatlan)!

A stílusról van már elképzelésed?
 
Re: 223L - 3. felvonás

talachi said:
Tőled mondjuk valami ADA lámpagyönyőrűségre számítottam (persze a régi se rossz,de az a hangulat amit a hqi-k tudnak utánozhatatlan)!

Lehet időközben majd lecserélem, de most még használom ami van. Ezt a legkönnyebb cserélni a rendszeren.
Van bennem egy olyan félsz is, hogy a lámpa a nappaliban van. Az akvakertész csemetém év végén születik és valószínűleg hatalmas földön hempergések lesznek.
A HQI lámpák nem túl egészségesek, ha belenézel alulról. Van olyan ismerősőm aki ilyen miatt cserélte a lámpáját. Lehet ez felesleges para, de emiatt is csúsztatom a dolgot.

talachi said:
A stílusról van már elképzelésed?

Van 3-4 irányzat, amit kigondoltam. Még leharcolom magamban melyik lenne a jó egy legalább 1 évig tartó üzemre. ;)

Ma reggel megjött az akvárium is, úgyhogy hétvégén fúrom a lámpatartó kampókat és rendelem a növényzetet valszeg. :angel:
 
Re: 223L - 3. felvonás

Kíváncsi vagyok milyen layout-ot választasz a végén.
Az előző akid sem volt semmi.
 
Re: 223L - 3. felvonás

ZaCK said:
Nah..alakul már errefelé valami akvárium ügyben? :)

Kicsit a Terraplaza még közbejött, és gyerekszobát is építenem kell, de Terra után nekiesek. Még fel is kell fúrnom a világítást..... :roll: :angel:
 
Re: 223L - 3. felvonás

Azért jó tudni,hogy nem csak én vagyok elhavazva ennyire,hogy tolódik az akvárium indítás. :twisted:
 
Re: 223L - 3. felvonás

ZaCK said:
Azért jó tudni,hogy nem csak én vagyok elhavazva ennyire,hogy tolódik az akvárium indítás. :twisted:

Na jó kicsit bejátszott az is, hogy nem volt riccardia a Tropica-nal.... pedig anélkül nem indulok! ;)
 
Re: 223L - 3. felvonás

Lehet,írnod kellene nekik egy levelet,hogy: "mélyen tisztelt Tropica,maguk miatt nem tudom elindítani az új setupomat,mert nem küldtek riccardiát és örülnék,ha ezt a kis botlásukat jóvá tennék egy ingyen adaggal! " :D :lol:
 
Re: 223L - 3. felvonás

Sok sikert kívánok Viktor az új projekthez! Az előző kettő is bitang jól sikerült így szerintem most se fogsz csalódást okozni! ;)
 
Re: 223L - 3. felvonás

Reborn.... :ugeek: Aqua Journal begins ;)

6272982000_7226c64776_z.jpg


Lámpa felfúrva, jövőhéten összeszedem a hozzávalókat és hétvégén start. :angel:
 
Re: 223L - 3. felvonás

viktorlantos said:
Reborn.... :ugeek: Aqua Journal begins ;)


Lámpa felfúrva, jövőhéten összeszedem a hozzávalókat és hétvégén start. :angel:


OPTI-MÁLIS :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére