• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Árvíz és vízminőség...

keymaker

Alapító
Admin
Moderátor
Egészség-vízellátás-lapszemle
Somogyi Hírlap: Elpusztultak az akváriumba öntött csapvíztől a halak Magyaratádon

Kaposvár, 2010. június 9., szerda (MTI) - Büdös, klórszagú víz folyik napok óta Magyaratádon a vízcsapokból, inni már keveseknek van gusztusa belőle, főként miután kiderült: az egyik akvarista másfél liter csapvízzel pótolta az elpárolgott vizet, és a halak néhány percen belül kimúltak. A szolgáltató szerint is klóros a víz, egyébként minden rendben van - írta szerdai számában a Somogyi Hírlap.

Németh Anna helyi háziorvos szerint a csapvíz egészségre ártalmas, azt még fogmosásra sem lehetne használni. Kifogásolta, hogy a lakosság semmiféle tájékoztatást nem kapott arról, hogy fertőtlenítik, klórozzák a vizet.

Boda Balázs, a KAVIZ vízellátási főmérnöke a lapnak nyilatkozva azt mondta: a fertőtlenítésre, amely mindenben megfelelt az előírásoknak, azért volt szükség, mert a nagy esőzés miatt a kútfejnél megjelent a talajvíz. A halak pusztulásával kapcsolatosan azt mondta: az akváriumi halak nagyon érzékenyek a legkisebb klórmennyiségre is, vélhetően ezért pusztultak el. Az egészségre azonban nem ártalmas a víz - tette hozzá.

Bálint György, az ÁNTSZ kaposvári, kadarkúti kistérségi intézetének főorvosa megerősítette: határértéken belüli a víz klórtartalma. Mint mondta, a lakosságot csak akkor kell figyelmeztetni, ha a vízszolgáltató a határértéknél nagyobb mennyiségű klórtartalmú fertőtlenítőszert használ.
 
Most ha azt vesszük akkor lehet az akvarista is ludas, nem hagyta állni a vizet, és nem rakott bele vízkezelőt, és nem mondanám hogy minden akváriumi hal kényes, kijelenthetjük hogy csak a klórt, a nehézfémeket és az ammóniát nem szeretik. Sajnos az árvíz már csak ilyen, és most a nagy melegtől minden jó gyorsan szárad, nagy pára, kicsapódik, szakadni fog megint az eső. Nálunk a faluban most jöttek rá amikor már nem esik jó egy hete hogy ki kéne takaríttatni az árkokat :( És amit a híradóban lehet látni (nem olyan helyen ahol a patak elvitte a fél falut), 4 méteres utca, aszfalt, és semmi árok, és a mező is ilyen, a patakot se takarítják, meg semmi, nekünk még vannak olyan képek ami itt készült a környékben, és jó méteres vízelvezető árkok voltak a szántóföldeken, mezőkön, de még a falu körül is, na ezeket mind szépen beszántották, az utak mellet is feltöltődött az árok, aztán lett belőle virágos placc, csak ezzel az a baj hogy már egy kis esőtől is elönt mindent a víz, nem csak egy ilyentől. Nekem szakmába vág a mezőgazdasági rész, mindenki sír, de egy 10 centis árok nincs sehol, nemhogy a régi másfél méteres árkok, meg vízátereszek. És ismétlem, nem azokról a helyekről beszélek ahol pl.: a Sajó van, vagy a kis patakok amik elöntötték a fél falut, várost!
Tanáromat kérdeztem meg hogy nluk milyen a helyzet, azt mondta hogy mindent elöntött a víz, megkérdeztem, árok, hát az nincs... ennyit erről... :( Amíg az emberek elfelejtik mi volt 20 éve, és álomvilágban élnek nem lesz jobb a helyzet jövőre sem.

Elnézést az OFF-ért, de kikívánkozott.

És hogy ne legyen teljesen off: nálunk már tej folyik a csapból olyan fehér a víz, a vízkezelőtől meg rendesen pezseg.
 
OFF
Vadászatok során szembesülök rendszeresen evvel a csatorna helyzettel. Korábban a tsz időkben viszonylag karbantartottak voltak. Amióta magánkézbe kerültek, a "parasztok" szinte a csatorna partjáig, egyes utakat sem kímélve szántanak (majd' beleborítva a traktort), nem törődve a két oldalt 3-3 méter szabadon hagyásával sem. Ennek az lenne a lényege, hogy egyrészt a gondozáshoz a vízügy emberei egyáltalán közlekedni tudjanak a gépeikkel, másrészt (főleg vadász szemmel) az élővilágnak legyen egy kis "gazos" rész, ahol szerencsétlen fácánok legalább fészkelni-bogarászni tudnának, nem egybefüggő több száz hektár szántás, intenzív földművelés lenne. Ez a kapzsi szemlélet is okozza sok helyen az esőzések hatására kialakuló belvizeket...

ON
 
Back
Oldal tetejére