• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Arnold low-cost 72l

Üdvözölek én is Sopronból! Örülök hogy a mi városunkban is kezd elterjedni a növényes akvarisztika. Sajnos az elektronikához nem értek, csak óvatossan a barkácsolással nehogy baj legyen.
Szívesen látnák én is újabb képeket az akváriumodról.
 
kocsa said:
Üdvözölek én is Sopronból! Örülök hogy a mi városunkban is kezd elterjedni a növényes akvarisztika. Sajnos az elektronikához nem értek, csak óvatossan a barkácsolással nehogy baj legyen.
Szívesen látnák én is újabb képeket az akváriumodról.

Következzenek a képek :)





Megmondom őszintén, kicsit rendetlenség van, mert nemrég érkezett az új külső szűrő, és a belső helyére még nem tettem át növényeket, úgyhogy egy kicsit elcsúszott a "kompozíció" :oops:
Valamint, elképzelhető hogy hamarosan litert ugrok, egyelőre megvárom hogy lesz-e nagyobb akváriumom, mielőtt teljesen átrendezem a mostanit :)

A világítás egyelőre biztonságos, de egy új akváriumba már másképp oldanám meg :) ezért is várom hogy lesz-e új.

Jobb elöl (3. kép) kísérletileg növesztek Jávai Moha pázsitot :) egy angol oldalon láttam az ötletet, damillal rákötözték egy lapos kőre.

Ezen kívül kísérletezem a jávai moha szaporításával is, egy kis darabot betettem egy befőttesüvegbe, és ki az ablakba :D Leszögezem, hogy csupán kísérletezgetés.

A 3. képen látszik a békám is :D Már két éve megvan, őszintén szólva nem tudom hogy milyen béka lehet, de jól érzi magát a víz alatt.

Esetleg ha valakit érdekel Sopronban eladó 72 literes akvárium, literugrás miatt, akkor az írjon :)
 
Lenne egy fura kérdésem.

Jelenleg főként Vallisneria-m, és Jávai mohám van. Ezek nem túl igényes növények, beérik co2 nélkül és kevesebb fénnyel is.

Történt egy olyan esemény, hogy sikerül szert tennem egy 112l-es akváriumra.

Ehhez azonban el kell adnom a mostani akváriumot. Már a vevő is megvan rá. Szeretné megtekinteni, én viszont nem szeretném hogy a barkács világítással, stb. lássa.

Kérdésem ehhez kapcsolódik: ha a 'növényes' extra világítást kiszerelem ( és 45W ról 15W fényre leugrok ) akkor hogyan kerülhetem el hogy algásodjanak a növények? CO2-t megszüntessem? Növénytápozást (mikro+makro) megszüntessem teljesen?

Sajnos az új akváriumban is az első 1-2 hétben még nagyon alacsony WPG -nal fogok világítani, mert rendelnem kell fénycsöveket. 1-2 hetet kibírnak ezek a növények, ha egyik napról a másikra nagyon kevés fényt kapnak? Ekkor gondolom teljesen vonjam meg a co2-t és a tápozást is. Nem lesz brutál algásodás a hirtelen változás miatt?


Röviden: szükségessé vált, hogy egyik napról a másikra Low-light, low-tech-esítsem az akváriumot, úgy 2 hétre. Ilyenkor - alacsony fényigényű növények mellett - a világítás mellett azonnal teljesen meg kell szüntetnem a tápozást is?


Köszönöm
 
Az alacsonyabb fénytől nem fognak algásodni a növények. Maximum megállnak a növésben, nyurgulnak majd lassan a fényigényesebbek elpusztulnak.
Adagolj mindent tovább ahogy eddig és igyekezz az új akiba mielőbb a megfelelő feltételeket biztosítani.
 
Üdv!
Megtaláltam én is a világításom fényképeit!Ugyan ebbe a tetőbe ugyan ezt a technikát én így oldottam meg!

 
Back
Oldal tetejére