• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Arnold low-cost 72l

toxicdog

Kertész tanonc
804058361akvarium_www.kepfeltoltes.hu__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


<szöveges változat>
Technika
Méret

- 60x30x40 ( 72L )
Világítás
- 3x15W T8 6500K Daylight ( 0.6 WPL ; 2,37 WPG ) napi 9 óra
Talaj
- Fekete, fehér, homokszerű, minden, ami illett bele :)
- Hátul 15cm, elöl 1-2
Táp
- Sera Floredepot
- Sera Florena napi 5ml
- Élesztős Co2
Táp (néhány nap múlva)
- Fitohorm 39K(K2O,N,P2O5)
- KNO3
- Fitohorm Mikromax
- Zselés Co2
Szűrés
- két belső szűrő, az egyik a co2 beoldását végzi
- hamarosan: 1 200 l/h külső szűrő
További tervek
- DIY magasnyomású co2
- Ha lesz normális táp, és normális co2 (palackos),
akkor bővítem a fényt is, 1 WPL fölé

Helyszín: Sopron (közeli növényes akvaristákat keresek ? )

Videó: dyrHANVunv0

Képek



Az utolsó kép 24 óra elteltével készült :)

Amikor a fény elkészült (az volt az első bővítés az előző setupon), próbaképp bekapcsoltam 2-3 órára, co2, növénytáp nélkül, a végén úgy nézett ki az akvárium mint a szénsavas ásványvíz, ahány levél volt az mind bubizott :D
Most lassan 4 hete megy az új berendezés, még nem látok bubikat, talán majd jövő héten, amikor megjön a növénytáp :) Ellenben, a növények nőnek, mint a gomba. Szaporodnak, terjeszkednek, kivétel nélkül :)

Egy rövid leírás a tető készítéséről: https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=11&t=1393&p=28869#p28869

Új növénytáp kísérleti napló
T-1óra

Beszereztem a szükséges porokat, folyadékokat. Kálium-nitráthoz megelpődésemre gyógyszertárban is sikerült gond nélkül hozzájutnom.
A tápanyagokat kimértem, higítottam, összekészítettem.

T

Az első adagolás megtörtént. Minden rendben, mindenki él, a növények, a halak, és én is :)
A víz színezését eddig nem tapasztaltam.
Gyakorlatilag egyelőre semmilyen változás nem történt.

T+2 nap

A víz rendben, nincs színezés, növények nőnek mint a gomba :D

T+7 nap

Növények nőnek, színezés, hát, nagyon nagyon enyhe, éppen mire vízcseréhez érek, egy picit barnább, de igazából csak a világos kavicsnál látni.

T+10 nap

Megérkezett a külső szűrőm, hadi rendbe állítottam. 17x forgatja meg a teljes vízmennyiséget óránként, remélem ez elég lesz :D :D
Növénytápozás tökéletes, víz színezés nincs, illetve elenyésző, növények szaporodnak/nőnek. Vallisneriám naponta új 3centis indákat növeszt minden létező irányban :) 1 hónappal ezelőtt még csak pár 4-5 centis levél volt az akvárium egyik sarkában, most meg ha nem ültetem át 3-4 naponta az új hajtásokat, benövi az egész akváriumot :) De komolyan, olyan magasra nőtt, hogy ha kifogom a végét a vízből, bő 10cm-rel hosszabb mint a vízszint :)

Jelenlegi tápozás:
- FH MikroMax /napi adag annyi csepp, ami nagyjából 4ml GA Mikro tápnak felel meg, néhány összetevőtől eltekintve [bórból feleannyi, vasból több]/
- FH 39K /ugyanúgy, mint a MikroMax, GA Makro-hoz állítva/
- KNO3 /gyógyszertárban vettem, az F39K makrotápomat egészíti ki/

Szemmel láthatóan működik, úgyhogy hosszútávra tervezem a használatát. Esetleg ha valaki hasonló löttyöt kotyvaszt, leírom a receptet. Ha van a közelben FitoHorm viszonteladó, és gyógyszertár, akkor minden beszerezhető hozzá, igen jutányos áron.

A co2 beoldást most egy 1200l/h-s külső szűrő végzi, a végére egyszerűen rá van kötve a co2 cső (egy belső szűrő levegőztető csapjával). Olyan erős a külső szűrő, hogy brutálisan szétporlasztja a buborékokat. A felszínre egy darab se jön, bekerülnek a körforgásba, aztán szétoszlanak :)


Arnold
 
Re: Arnold low-cost 72000 ml

Szia!
Jó lesz ez! Látom te is a Fitohorm mikromax tápot fogod használni. Remélem majd megírod a tapasztalataidat vele kapcsolatban.
Sok sikert! :thumbup:
 
Re: Arnold low-cost 72000 ml

peti44 said:
Szia!
Jó lesz ez! Látom te is a Fitohorm mikromax tápot fogod használni. Remélem majd megírod a tapasztalataidat vele.
Sok sikert! :thumbup:

Heló!
Pont nálad olvastam róla először :)
Mindenképpen leírom tapasztalataimat, hosszútávon szeretném használni, ha bejön.
 
Re: Arnold low-cost 72000 ml

Szia! Szép lesz ez. A K2No5-öt hol találtad, én még nem hallottam ilyenről, max. K2No3-ról (kálium-nitrát).
Ha jól láttam az egyik szűrőd eheim pick-up 2006 vagy 2008
Az utolsó képedhez hozzászólva, én azt figyeltem meg, hogy a növények főként éjszaka nőnek, gondolom nappal elraktározzák a tápanyagot és éjszaka építik be a sejtjeikbe. :think:
 
Re: Arnold low-cost 72000 ml

inadsz said:
Szia! Szép lesz ez. A K2No5-öt hol találtad, én még nem hallottam ilyenről, max. K2No3-ról (kálium-nitrát).
Ha jól láttam az egyik szűrőd eheim pick-up 2006 vagy 2008
Az utolsó képedhez hozzászólva, én azt figyeltem meg, hogy a növények főként éjszaka nőnek, gondolom nappal elraktározzák a tápanyagot és éjszaka építik be a sejtjeikbe. :think:


úúúú tényleg, bocs, javítva :oops:

Az egyik szűrő valóban Eheim, egy 300l/h-s. Ha minden igaz, egy 54l-es komplett szetthez adták.
 
Re: Arnold low-cost 72000 ml

inadsz said:
A K2No5-öt hol találtad, én még nem hallottam ilyenről, max. K2No3-ról (kálium-nitrát).
Gratulálok! Vak vezet világtalant :lol: . Elnézést, de ezt nem hagyhattam ki. Ilyenkor szokták mondani, hogy inkább ne segíts. Bár a te verziód már közelít a valósághoz, azért reménykedj, hogy a kémiatanárod nem olvassa a fórumot. Félreértés ne essék, nem kell érteni a kémiához, viszont létezik olyan találmány, mint google, wikipedia, sulinet, 4 jegyű függvénytáblázat stb. Néha ezekre is jusson idő a japán akvarisztikai oldalak mellett ;) .
 
Re: Arnold low-cost 72000 ml

keszeg said:
inadsz said:
A K2No5-öt hol találtad, én még nem hallottam ilyenről, max. K2No3-ról (kálium-nitrát).
Gratulálok! Vak vezet világtalant :lol: . Elnézést, de ezt nem hagyhattam ki. Ilyenkor szokták mondani, hogy inkább ne segíts. Bár a te verziód már közelít a valósághoz, azért reménykedj, hogy a kémiatanárod nem olvassa a fórumot. Félreértés ne essék, nem kell érteni a kémiához, viszont létezik olyan találmány, mint google, wikipedia, sulinet, 4 jegyű függvénytáblázat stb. Néha ezekre is jusson idő a japán akvarisztikai oldalak mellett ;) .

Átírtam, köszi :roll:
 
Halihó Toxic, tetszik project és az egyedi, színes beszámoló is király :)

A kérdés az volna, hogy az akva tető tunningról (gondolom az eredeti gyári tető volt) írnál egy rövid beszámolót, esetleg fotókkal? :)

THX!
 
Ha kérhetlek a jövőben a szöveges tartalmat ne cseréljük le grafikára. Az ok egyszerű. A szöveges tartalom mindenhol olvasható. Mobilon is.
Ráadásul a látás sérült felhasználók tartalom felolvasó programjai is elboldogulnak vele. Ha képre cseréljük a tartalmat sérül a használhatóság.

Kreatív dolog, de erre figyeljünk a jövőben. :angel:

A projekthez egyébként sok sikert. Követni fogjuk a fejlődést. :thumbup:
 
Re: Arnold low-cost 72000 ml

keszeg said:
inadsz said:
A K2No5-öt hol találtad, én még nem hallottam ilyenről, max. K2No3-ról (kálium-nitrát).
Gratulálok! Vak vezet világtalant :lol: . Elnézést, de ezt nem hagyhattam ki. Ilyenkor szokták mondani, hogy inkább ne segíts. Bár a te verziód már közelít a valósághoz, azért reménykedj, hogy a kémiatanárod nem olvassa a fórumot. Félreértés ne essék, nem kell érteni a kémiához, viszont létezik olyan találmány, mint google, wikipedia, sulinet, 4 jegyű függvénytáblázat stb. Néha ezekre is jusson idő a japán akvarisztikai oldalak mellett ;) .

:oops: ;) El van nézve :) Én megnéztem google-ban hogy mi az a k2no5, de egy pontos találatot se kaptam, ezért gondoltam, hogy megkérdezem, hogy mégis hol talált ő K2No5-öt, de egy szóval nem írtam, hogy nem létezik ilyen anyag és azt se hogy javítsa ki. ;)
A kémiatanárom biztos nem olvassa a fórumot mert most nincs :lol:

Leesett kno3-ra gondoltam.
 
viktorlantos said:
Ha kérhetlek a jövőben a szöveges tartalmat ne cseréljük le grafikára. Az ok egyszerű. A szöveges tartalom mindenhol olvasható. Mobilon is.
Ráadásul a látás sérült felhasználók tartalom felolvasó programjai is elboldogulnak vele. Ha képre cseréljük a tartalmat sérül a használhatóság.

Kreatív dolog, de erre figyeljünk a jövőben. :angel:

A projekthez egyébként sok sikert. Követni fogjuk a fejlődést. :thumbup:

Ha így megfelelő, feltettem alá egy szöveges változatot is :) persze ha gond, leveszem a képet.

CKPeter said:
Halihó Toxic, tetszik project és az egyedi, színes beszámoló is király :)

A kérdés az volna, hogy az akva tető tunningról (gondolom az eredeti gyári tető volt) írnál egy rövid beszámolót, esetleg fotókkal? :)

THX!

Készítettem 1-2 képet a tető készítéséről, ma éjjel, vagy holnap délután feltöltöm őket, egy rövid leírással.
 
CKPeter said:
Köszi Toxic!

Amint ígértem, következzen a tető elkészítésének leírása.

Szempontok
- a meglévő világítás bővítése
- minimális kár a tetőben
- nem egekbe szökő ár

Adott volt egy gyári 30x60cm-es szettben kapható tető, egy T8 15W páramentes foglalatban lévő fénycsővel. Ezt szerettem volna bővíteni.
Választásom további két T8 neoncső beszerelésére esett, úgy, hogy a gyári része nagyjából sértetlen maradjon a tetőnek.
A páramentes foglalatokat sikerült megrendelni egy helyi üzletben, viszont az nem ér kezett meg 1 hónap alatt se, úgyhogy a rizikósabb megoldást kellett alkalmaznom, normál foglaltban találtak végső helyükre a csövek.
A 2-2 foglalat egy alumínum darabra van felerősítve kábelkötegelővel, a fémdarab pedig szilikonnal, damillal, és szigetelőszalaggal van rögzítve.

Sajnos így nem értem el még az 1W/L értéket, de már gyújtök a Power Compact + T8 megoldásra (Power Compact úgy, mint nigro oldalán + egy T8 cső)

A kár minimalizálására azért volt szükség, mert elképzelhető, hogy belátható időn belül litert ugrok, egy 120 literes akváriumba helyezem át hobbymat, és majd szeretném eladni a jelenlegi szettet, gyári fénnyel.
Így is szükség volt az etető rész eltávolítására, a műanyag elég törékenynek bizonyult, egy egyszerű fogóval sikerült kis darabonként kitörni.

Sajnos csak egy kép készült a neoncsövek összeszerelése közben.

 
Re: Arnold low-cost 72000 ml

peti44 said:
Szia!
Jó lesz ez! Látom te is a Fitohorm mikromax tápot fogod használni. Remélem majd megírod a tapasztalataidat vele kapcsolatban.
Sok sikert! :thumbup:

Ma elkezdtem a mikromax tápozását, a naplót beírtam a témanyító post-ba :)
 
Köszi Toxic.
Ha lesz kedved, időd, érkezésed lőhetnél egy fotót a végleges, beszerelt állapotról is :)
 
CKPeter said:
Köszi Toxic.
Ha lesz kedved, időd, érkezésed lőhetnél egy fotót a végleges, beszerelt állapotról is :)

Bocsi a késlekedésért, remélem az elkészült képek kárpótolnak :oops: :oops:



 
Nigro said:
Huh! Ez nagyon barkács. Vigyázz vele, nehogy zárlat legyen vagy ilyesmi... :eh:

Bár a képeken nem látszik, a szigetelőszalag alatt több kiló szilikon van :)
 
Biztos kellett oda az a szigetelő szalag? Ha már több kiló szilikon van alatta? Persze ha a szigetelés jó, és nem érintkezik senki senkivel, akkor tökéletes, csak picit csúnya. (nem belekötni, zárlat szintjén írtam azt hogy senki senkivel.. :angel: )
Az akváriumról nincs újabb kép? :roll:

Mindenesetre ha nem volt páramentes foglalat akkor elmegy. Tipp szinten, ha tudsz forrasztani, a vezetékeket leforrasztod a fénycső érintkezőire, és zsugorcső. Ha szabadon van hagyva, akkor a zsugorcső alá nem megy be a víz, így a két pólus nem tud zárlatolni, ami meg rajta van, az lecsöpög.

Nekem az egyik akvárium így van megoldva:
Most a szigetelés szintjét mutatom. Eddig nem volt baj, csak oda kell figyelnie az embernek.
 
Back
Oldal tetejére