• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Armatúra felfüggesztése

Markiboy

Főkertész
Sziasztok!

A problémám az volna, hogy amit az AquaNova armatúrámhoz kaptam felfüggesztő kábelek, azoknak az egyik végén szépen ott van a menetes "kupak" amit hozzárögzíthetek az armatúrához, és ebből jön kis a fém kábel. De a másik végén egyszer csak véget ér a kábel. A gond itt jön: Hogyan rögzítsem az armatúrát a plafonhoz? Csavarjak be kis kampókat, ami köré kötözöm a kábelt, vagy van jobb megoldás is?
 
A pafonba teszel kampot.
A sodoronyhoz veszel kicsi kötél szívet + 1 vagy 2 csavaros rögzítőt.
Ha akarod délután rakok fel róluk képet, hogyan is néz ki.
Mi nálunk van 1 ilyen csavaros bolt ilyeneket is árul : - oringeket,
-sodronyt stb...
 
Nem áll lehetőségemben a plafont megkampózni :D Mobil rendszert szeretnék, de amúgy látom, hogy árulnak lámpatartókat most találtam, lehet, hogy az jó is lenne.
 
Sziasztok,
valakinek nincsen ötlete arra, hogy hogyan tudnék, egy nano akvárium fölé felfüggeszteni egy lámpát?
nem kell nekem nagy dolog csak esztétikus legyen és jól bírja a lámpát
 
Sziasztok,
valakinek nincsen ötlete arra, hogy hogyan tudnék, egy nano akvárium fölé felfüggeszteni egy lámpát?
nem kell nekem nagy dolog csak esztétikus legyen és jól bírja a lámpát
Nekem karos íróasztali lámpa világítja meg 6500 Kelvines izzóval. Érdemes rákeresni, hátha találsz olyat, ami tetszik és megfelelő méretű izzó is belefér.
 
Akkor a probéma megoldva (y) Mára is letudva a jó cselekedet :angelic: Mostantól akkor lehet gonoszkodni:sneaky:
 
van valakinek ötlete, lehet-e kapni valahol olyan függesztéshez való szereléket/kiegészítőt/bizbaszt, ami pl. a GA-ban is van az ati lámpák függesztő drótjához - amivel egy mozdulattal lehet emelni a lámpát?
valamilyen rugós retesz, mint a polár pulcsik kötőjén is van, csak aluból és király.
na ilyen kéne nekem négy, de nagyon. hálás lennék.
 
van valakinek ötlete, lehet-e kapni valahol olyan függesztéshez való szereléket/kiegészítőt/bizbaszt, ami pl. a GA-ban is van az ati lámpák függesztő drótjához - amivel egy mozdulattal lehet emelni a lámpát?
valamilyen rugós retesz, mint a polár pulcsik kötőjén is van, csak aluból és király.
na ilyen kéne nekem négy, de nagyon. hálás lennék.
Szia,

valami ilyesmire gondolsz?
Rope Ratchet akasztó 65kg a teherbírása
vagy
Easy Roll 5 kg-ot bír el..
 
nem, nem tekerős.
egy henger alakú fém, aminek az egyik végén van egy rugóval feszített gombszerűség, a drót pedig a hengeren keresztülmegy, másik végén visszafordul és a vége rögzíthető a hengerben valahogy. ha a rugót benyomod, akkor lehet tologatni a dróton a hengert, elengedve pedig megszorul rajta.
 
Valami hasonló a mountain bike bicajok fékeinek bovdenezése is. Szerintem fel lehetne használni armatúra függesztéshez ;), és még állítási lehetőség is van.
20063277_8892b574db24671390aee37fd74c533f_m.jpg
 
Gyors és talán majdnem minden háztartásban előforduló dolog a sorkapocs. Csak levágsz belőle egy szemet és már kész is. :)
A képen 2mm-es sodrony fut benne.
wzvk.jpg
 
A lényeg vész el. Fel tudom most is függeszteni, csak az a bizonyos cucc egy kézzel és egy mozdulattal való emelést/süllyesztést tenné lehetővé
 
Back
Oldal tetejére