• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Arcadia OT2 4x24W vélemény

hectorvti

Kertész szaki
Sziasztok, lámpa vásárlás előtt állok és egy kicsit tanácstalan vagyok a témában, ezért szeretném azt megkérdezni, hogy az Arcadia OT2 4x24W minőségben és növényezéshez megfelelő-e egy 80x40x40 akihoz, várom a véleményeket,

Azt hiszem talán Viktornak is van egy ilyen, de nem vagyok benne 100% :roll: :shock:
 
Szia, a mai napig is megvan a lámpatest. Teszi a dolgát a 240-es felett.

3 év használat után a következőt tudom mondani róla:

- A felhajthatóság tök jól működik és hozzáférhető az akvárium bármikor amikor kell.
- Teljesítmény is rendben van minden megterem alatta, a vízálló burkolat pedig hasznos okosság

- A hűtőbordára rávezetett hőleadás venti nélkül ugyan működik, de a ballasztom szerintem a túlhevülés miatt durrant el pár hónapja. Pedig nálam nyáron folyamatos a légkondizás. Szóval nagyon meleg helyre, pl tetőtér lehet nem javasolnám.

- A műanyag alkatrészek elfáradnak és megrepednek vagy ledobják a festést hosszabb távon. Nálam a talpakat rögzítő műanyag csavarról jött le a festés, de ez még nem zavaró és pótolható ha kell. Viszont a felhajtogatástól és a biztonságos üvegre csavarozástól elrepedt a lámpa tartó talp elemem. Ezt betudom anyag fáradásnak. Szintén lehet pótolni és még mindig esztétikusabb mint sok ráültetős megoldás.

Összessségében jó kis lámpa, de a galériás tapasztalatok után azt hiszem most már inkább függesztős megoldást választanék.
 
Köszi Viktor a gyors választ, ha jól tudom akkor ezt a lámpát lehet függeszteni is, ehhez adják a függesztőket is vagy azt külön meg kell venni? A 13.emeleten lakom szóval elég meleg van nyáron és ráadásul még klímám sincsen szóval most egy kicsit megijedtem! Akkor lehet marad valami ATI aktív hűtéssel...
 
hectorvti said:
Köszi Viktor a gyors választ, ha jól tudom akkor ezt a lámpát lehet függeszteni is, ehhez adják a függesztőket is vagy azt külön meg kell venni? A 13.emeleten lakom szóval elég meleg van nyáron és ráadásul még klímám sincsen szóval most egy kicsit megijedtem! Akkor lehet marad valami ATI aktív hűtéssel...

Függesztőt külön kell megvenni.

A meleg miatt lehet inkább az ATI lámpáit mondanám. Drága mulatság a ballaszt csere, és kettő is van bent.
 
Ma vettem egy OT2 4x39W lámpát.Az lenne a kérdésem,hogy hogyan lehet benne cserélni a csöveket?Nézegettem de nem jöttem rá.A tetejét kell "felfeszegetni"?
Sajnos csak tengeri csöves verziót tudtam rendelni,így muszáj lecserélnem a csöveket.Akit érdekel vadi új tengeri csöves szett keressen privátban.;)
A másik kérdésem, hogy milyen csöveket érdemes beletenni?Green Aqua-ból a Sylvania 6500K legyen mind a 4, vagy megteszi bármelyik 6500Kcső?
 
Ma vettem egy OT2 4x39W lámpát.Az lenne a kérdésem,hogy hogyan lehet benne cserélni a csöveket?Nézegettem de nem jöttem rá.A tetejét kell "felfeszegetni"?
Sajnos csak tengeri csöves verziót tudtam rendelni,így muszáj lecserélnem a csöveket.Akit érdekel vadi új tengeri csöves szett keressen privátban.;)
A másik kérdésem, hogy milyen csöveket érdemes beletenni?Green Aqua-ból a Sylvania 6500K legyen mind a 4, vagy megteszi bármelyik 6500Kcső?

Egy manualt azért csak le lehet vadászni a netről valahonnan :)

A lámpa tetején lévő takaró elemeket kell felemelni és akkor tudod cserélni fentről. Mivel a lámpa teljesen vízvédett az alsó burkolat a szigetelés miatt nem bontható.
 
Köszi Viktor!
Netről azt lehet letölteni.,ami nekem is megvan, de abba szó sincs cső cseréről. Fénycsövet milyet?
 
Back
Oldal tetejére