• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Arc Pod vélemény?

Viktor használt két ilyet a nanójához. Szép, igényes darab. Végül lecserélte egy ADA Solar Minire, de hát ugye azért az nem ugyanaz az árkategória :)
 
szerintem rendben van. ebben az árkategóriában nem nagyon van ellenfele. a lámpa az Arcadia Plant Pro fénycsövével jön ami kicsit rózsaszínes, lilás.
De nálam ugyanilyen cső van jelenleg a 240-es fölött is 4 db.

Páramentes szerkezet így nem baj ha felverődik rá a víz. És ha karbantartás van fel tudod hajtatni a lámpát, könnyen hozzáférsz az akihoz.
 
Sziasztok!

Ne kövezzetek meg a kérdésért de valamit nem értek (hiányoztam a suliból mikor ezt oktatták :) ). A GA shopban szerepel hogy a 11W-os lámpához a következők a tartozékok: 1db. kompakt fénycső (11W), 200W adapter, műanyag rögzítő elem és csavar.
Most akkor 11 vagy 200 W fogja pörgetni a villanyórát?
 
Nekem most három darab Arc Pod 11W-os lámpám van. Az algák miatt most még többnyire csak kettőt tudok járatni.
Még nincs három hete, hogy ültettem Pogostemon Stellata Eusteralis-t és azóta volt egy kisebb nyírás, de ma következik egy nagyobb, mert eddig kb 15cm nőttek hosszban is, meg terjedelemben is dúsabb lett.
Állítólag ezek a növények nagyon fényérzékenyek. Az igaz, hogy ez kicsi aki, de úgy ahogy van most, ezzel a három Arc Pod-al, nagyon fejlődik.

Azt is észreveztem, hogy amíg csak 2 x 11W volt, addig a HC felfele terjeszkedik. 3 x 11W már jól elvan a talajon és széltében terjed.

Az aki névlegesen 35l, de a benne levő talaj és kövek térfogata azért megközelítik az 5litert (szerintem) amit én ha levonok, akkor marad 30l víz. Erre van a 3 x 11W, amelyből egyet nem minden nap járatok mert jelenleg kisérletezk még az algákkal. ;) Tény, hogy az algáim visszavonulóban vannak, főleg amióta rohamos növekedésbe kezdett a sok Pogos.
 
Nálam a Ludvigia arcuata is nő mint a bolondgomba, már hozzá se merek nyúlni annyira gordiuszi csomó... :)
Eleocharis vivipara és Staurogyne sp. is szépen muzsikál, szóval eddig bejött a lámpa.

(22 liter felett 2 db 11W-os Arc Pod)
 
Az én 20 l-es nanom fölött is ilyen lámpa van, teljesen hibátlanul működik, a növényeket minden 2. héten keményen nyírni kell. A lámpa jó választás ;)
 
Szoasztok,

Akinek még megvan az eredeti csomagolás - vagy csak simán tudja - az elárulná, hogy a gyári power compact cső (a 11W-os verzióhoz) hány kelvines?

Köszi
 
histi said:
(...)a gyári power compact cső (a 11W-os verzióhoz) hány kelvines?
Nem véletlenül nem tudod / nem szerepel a termékleírásban. Nem hozták nyilvánosságra, sehol sem találtam a neten én sem.
Ennyit lehet tudni róla:

screencapturefx.png


Tény, hogy a vörös tartományban jelentősebb kibocsátást produkál, és tény, hogy az 5200K-s Freshwater (fotó jobb oldala) alatt van a színhőmérséklete. Meg kellene mérni.
 
Back
Oldal tetejére