• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamorf LED

Van valami kombinációd, hogy kéket és pirosat mekkora százalékban adod hozzá a fehér fényhez? Vagy ez még kísérletezési stádiumban van ?
 
Van valami kombinációd, hogy kéket és pirosat mekkora százalékban adod hozzá a fehér fényhez? Vagy ez még kísérletezési stádiumban van ?

Nekem a "full" jött be nappali világításként. 9-16 között 20%, hogy ne legyen teljesen sötét, 16-21 között 80%. Plusz napkelte, napnyugta, holdfény. Ezekkel még kísérletezek.

Így állítottam be a Pledben. Minden váltás "fade"

23917391402_168856720c_m.jpg

Pled | Flickr - Photo Sharing!
Hogy lehet ide nagyobb képet rakni?
 
Sziasztok!

olvasgatom már tavaly november óta a fórumot, de eddig nem jutottam hozzá, hogy írjak is.
Én is sokat gondolkodtam ezen a led-es világításon, végül december közepe felé beruháztam rá.
Egy AM-LD2- eset vettem, az akvárium 54 literes, és eredetileg csak a gyári világítás volt benne, de a növények csak vegetáltak benne. Volt ami már majdnem teljesen felkopaszodott, ahogy csipegették a halak, mert alig- alig fejlődtek a növények. Mióta a led-es akvamorf lámpa van felette, lényegesen világosabb az akvárium, és csodát tett a növényekkel.
A kezdeti állapotról készítettem képet, azóta azonban nem, és most csak húzom, halogatom, mert közben valahonnan elözönlötték a csigák az akváriumot, most velük küzdök.
Az biztos, hogy az addig csak vegetáló növények megduplázódtak, van amelyik csak sűrűsödött, illetve kinőttek a levelei, amit a halak lecsipegettek, már jobban néz ki mint amikor megvettem, de van amelyiket már szét lehetne szedni 2-3 külön növénnyé.
Hamarosan készítek képeket legalább a növényekről, hogy milyenek lettek, és azokról a kezdeti, és a
 
Sziasztok!

olvasgatom már tavaly november óta a fórumot, de eddig nem jutottam hozzá, hogy írjak is.
Én is sokat gondolkodtam ezen a led-es világításon, végül december közepe felé beruháztam rá.
Egy AM-LD2- eset vettem, az akvárium 54 literes, és eredetileg csak a gyári világítás volt benne, de a növények csak vegetáltak benne. Volt ami már majdnem teljesen felkopaszodott, ahogy csipegették a halak, mert alig- alig fejlődtek a növények. Mióta a led-es akvamorf lámpa van felette, lényegesen világosabb az akvárium, és csodát tett a növényekkel.
A kezdeti állapotról készítettem képet, azóta azonban nem, és most csak húzom, halogatom, mert közben valahonnan elözönlötték a csigák az akváriumot, most velük küzdök.
Az biztos, hogy az addig csak vegetáló növények megduplázódtak, van amelyik csak sűrűsödött, illetve kinőttek a levelei, amit a halak lecsipegettek, már jobban néz ki mint amikor megvettem, de van amelyiket már szét lehetne szedni 2-3 külön növénnyé.
Hamarosan készítek képeket legalább a növényekről, hogy milyenek lettek, és azokról a kezdeti, és a


Kíváncsian várjuk a fotókat.:)
 
Előre bocsátom, hogy fényképezni nem igazán tudok, azaz azokból a fotókból válogatok, amik elfogadhatóak lettek. Ne a fényességét nézzétek, hanem, hogy a növények mennyit változtak.
A háttérben sajna már csak kevés hínár maradt, mert a csigák elsősorban azt támadták meg, kész hálókat hoztak létre rajta, és nem tudtam leszedni róla, azaz azok nagy részét kiszedtem az akváriumból, amúgy sem akartam megmaradni a földben.
cFQN
cFQl
cFQO
cFQh

Szerintem meg lehet mondani melyik az első kép, mert ott csak vegetálnak még a növények. Aznap lett feltéve rá az akvamorfos led-es világítás.
 
Így jobban látszik a fejlődés.:) Az akváriumot mindig vaku nélkül és sötétszobában csak az akvárium világításánál fényképezzük mert akkor nincs tükröződés és vaku fény.

Akvarium1_2.md.jpg februari_2.md.jpg
 
Hasonló világítás projektben vagyok, egy 120 x 50 x60 as akváriumhoz 2 db LDX4-et tervezek ... a látottak alapján elég lesz a fénye ... mi az eddigi tapasztalat?
 
Hasonló világítás projektben vagyok, egy 120 x 50 x60 as akváriumhoz 2 db LDX4-et tervezek ... a látottak alapján elég lesz a fénye ... mi az eddigi tapasztalat?
Szia!

Az attól függ, hogy milyen a többi komponensed. Szűrő-Co2. Ha nincs megfelelő szűrésed, hamar algatenger lesz az aksiból. Sokat kell játszani a megvilágítás időtartalmával, és a tápozással is. Ha nem a felső kategóriában akarsz játszani, akkor szerintem elég lesz, különben viszont legalább 3-4 sor is szükséges. Nekem is 2db LDX4 van fent 200 literre,(110W) de vissza kell fognom a fényerőt, és az időtartamot a felsoroltak miatt. Sajnos mindent egyszerre kellene beszerezni, de egy családi költségvetésben ez nehezen kivitelezhető. Vagy ha a pénz nem számít, akkor meg idő nincs rá, hogy csináld, és élvezd.
 
Ti hogyan programoztátok a TC 420 vezérlőt ... a PLED programmal hiába csatlakoztatom nem tudom letölteni és módosítani az Aquamorf vezérlőjét.
 
Ti hogyan programoztátok a TC 420 vezérlőt ... a PLED programmal hiába csatlakoztatom nem tudom letölteni és módosítani az Aquamorf vezérlőjét.
New Package aztán New Mode. Írd meg a programot, majd USB csatlakozás és Download All Mode. Ez így nem működik?
 
És a Tc420 on lévő aquamorf -os programot nem lehet letölteni és módosítani?

Tapatalkkal küldve az én E2303 eszközömről
 
Nem lehet letölteni, én már annak idején beszéltem a gyártóval, nem módosítható, ha változtatni akarsz, új programot kell írni.
 
Nem. :)

Én úgy játszottam a világítási időkkel, hogy a "tél" program pont jó időtartamban, és a vezérlő óráját "átverve" olyan pontos időt adtam meg neki, amivel délután 1-kor kezdődött a napfelkelte, és értelemszerűen este 9 körül a naplemente.
De nekem ugye ott van mellette a 11k lumenes fényágyú, neked lehet hogy valami hosszabb program kell majd, mondjuk a tavaszi, mert az világítási időtartamban több.
 
Sziasztok, én a héten szereztem be egy 100 cm-es LDX4-et, majd kiderül, mennyire válik be. 2*54 T5 mellé került be a 180 literes aksiba. Eddigi tapasztalatok: önmagában nem lenne ő elég (a 13000 lumen erős túlzás), a T5-ök mellé tettem be. A manuális szabályozót kértem, ami egyszerre állítja mindegyik szalag erősségét 10%-onkénti lépésben. Amit így elsőre látok, hogy a piros színből visszavennék szívem szerint egy picit, a növényeknek furi a színük tőle... A halak viszont gyönyörűek... Szóval valamit valamiért... Azzal már kísérleteztem, hogy a T5-ök jöjjenek-e a front üveg felé vagy az LDX4 - nagyon nagy különbségeket lehet azzal is látni.. Szóval majd kialakul. Most fullon megy az LDX4 és a 2 T5 napi 7.5 órában, CO2 3 órával előbb indítva, 1-gyel hamarabb levéve - meglátjuk hova vezet... A 2*54 W a maga 0.5 W/l-ével elég nagy szűk keresztmetszet volt nálam...
 
Sziasztok, én a héten szereztem be egy 100 cm-es LDX4-et, majd kiderül, mennyire válik be. 2*54 T5 mellé került be a 180 literes aksiba. Eddigi tapasztalatok: önmagában nem lenne ő elég (a 13000 lumen erős túlzás), a T5-ök mellé tettem be. A manuális szabályozót kértem, ami egyszerre állítja mindegyik szalag erősségét 10%-onkénti lépésben. Amit így elsőre látok, hogy a piros színből visszavennék szívem szerint egy picit, a növényeknek furi a színük tőle... A halak viszont gyönyörűek... Szóval valamit valamiért... Azzal már kísérleteztem, hogy a T5-ök jöjjenek-e a front üveg felé vagy az LDX4 - nagyon nagy különbségeket lehet azzal is látni.. Szóval majd kialakul. Most fullon megy az LDX4 és a 2 T5 napi 7.5 órában, CO2 3 órával előbb indítva, 1-gyel hamarabb levéve - meglátjuk hova vezet... A 2*54 W a maga 0.5 W/l-ével elég nagy szűk keresztmetszet volt nálam...

Na erre én is kíváncsi leszek, mert én is egy ilyenen gondolkodom, mondjuk én csak 160 liter fölé. Majd írd meg légyszíves pár hét múlva hogyan vált be,
köszi, Zoli
 
Persze. Mai státusz: akvárium kitakarítva, "gyep" (már ha lehet annak nevezni, megnyírva), pontalga üvegről, kövekről lekapirgálva, foszfát belőve, 2 hét múlva kiderül, mi merre hogyan. Addigra ha összejön a 25 hozzászólás, képek is lesznek :D Közben kezdtem megszeretni... Megcseréltem a fényforrásokat, most a 2*54 T5-öm van elöl és az LDX4 hátul, így már jól néz ki, világos a háttér és a vörös arány is csökkent :) Sőt, kezdem azt gondolni, hogy 2 LDX4-gyel úgy, hogy a vöröset pozicionálom középre, lehet, hogy szebb is lenne a kép...

Nekem a legnagyobb fájdalmam eddig a nem fejlődő gyep volt... Hiába a tápozás, a Co2, a majdnem 40 cm vízoszlopon a 2 db 45W T5 semmit sem ért... Hátha majd most :)

Algásodásról is jön majd az info 2 hét múlva.
Nem tudom, hogy a képet linkelve látszik-e majd, ez a mostani helyzet:
photo.php
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére