• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Apró fehér rohangáló "lények"...

Tibiaqua

Nézelődő
Sziasztok! Bár olvastam róla egy pár információt de még nem egyértelmű a dolog ebben kérném segítségeteket.Nálam is megjelentek ezek a kis apró fehér rohangáló "lények" ami talán ostracoda? vagy nem tudom.... Sokat láttam és össze vissza szaladgálnak az apró szemű fekete ajzatban itt -ott felbukkanva.Na most azt szeretném megtudni ezek a lények hasznosak vagy nem, miben jók és miben nem? Az akimban ami egy 70l növényekkel van guppy,páncélos harcsa és red cherry garnéla na meg persze pici csigák.
 
Szerintem ezek az ilyen apró lények hasznosak, mert általában algával, vagy bomló dolgokkal táplálkoznak. Az más kérdés, hogy nem esztétikusak.
Vegyél olyan halat, ami megeszi.
 
Nekem most egy kagylosrakra hajazo elolenyem van, amik legtobb esetben a fatorzson pihennek, neha latom az uvegen oket. A panceljuk nem attetszo mint a kagylosnak, hanem feher szinu. Meretre formara szinte ugyan az talan ezek kerek pottyok inkabb es nem ovalis panceljuk van. Masszivabb felepitesu, kemenyebb fickok, mi eszi oket?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről
 
Nekem is megjelentek valami fehér kis szörnyecskék, de inkább muslincához hasonlítanám őket. Annyira kicsik, hogy nem is tudom lefényképezni őket. Általában a szőkőtőkén ugrálnak. Nem tudom, hogy mik ezek...
 
Nekem most egy kagylosrakra hajazo elolenyem van, amik legtobb esetben a fatorzson pihennek, neha latom az uvegen oket. A panceljuk nem attetszo mint a kagylosnak, hanem feher szinu. Meretre formara szinte ugyan az talan ezek kerek pottyok inkabb es nem ovalis panceljuk van. Masszivabb felepitesu, kemenyebb fickok, mi eszi oket?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről
Pajzscsiga?
pajzs1.jpg
 
Inkabb kerek forma es feher szinu nem attetszo, delutan lovok roluk egy kepet.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről
 
Szoval ok lennenek:

2b2e98706f52260113398a3e3d224ce8.jpg




Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről
 
Back
Oldal tetejére