• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Április 29 - Scaper's Day 2

Egy hajó apró árbócai a távolban?
Korábban én is így tekintettem a képre, hogy egy magas tengerpart tetejéről nézünk ki az óceánra. Viszont az új kövek adtak egy mélységet a fennsíknak és ezt gondoltam alul is érzékeltetni. A lelki szemeim előtt nem ilyen távoli részlet jelenik meg, mint a rajzomon, de gondolom nem sok hely van már ott nagyobb kőnek vagy bárminek, ezért a rajz most csak ilyen lett. Biztos van oda ötletesebb megoldás is (pl láda), de én is csak kedvcsinálónak szántam a belekotyogást/rajzolást.
 
Nagyon fasza ez az átláthatóság a bevilágított hátsó résszel :notworthy: De nekem picit steril, ahogy a fehér háttér a fehér homokkal találkozik, megpróbálnám megtörni valamivel majd a végső fotó előtt. Apró kavicsok elhelyezésével bármilyen figura sziluettjét "kirajzolhatnátok" :D Nyusziét, vagy bármiét..
A felépítmény jellege miatt ott már semmit sem lehet csinálni! Hacsak nem szólunk a nyúlós csávónak a Fantasztikus négyesből!:):)
Nem is gondolom,hogy az egész kompozíciót elöl, hátul, alul,felül ki kellene ennyire dolgozni.
De egyébként folyamatosan agyalok hogy lehetne jobbá tenni.(y)
 
Nagyon fasza ez az átláthatóság a bevilágított hátsó résszel :notworthy: De nekem picit steril, ahogy a fehér háttér a fehér homokkal találkozik, megpróbálnám megtörni valamivel majd a végső fotó előtt. Apró kavicsok elhelyezésével bármilyen figura sziluettjét "kirajzolhatnátok" :D Nyusziét, vagy bármiét..

ezt az ötletem támogatom én is. csak valami pici cucc kellene oda, hogy ne legyen derékszögű a talaj és a szikla találkozása....
 
Még az építés során @Molnár Béla nekem a ruby tetrákat emlegette, abból is 25 db-ot, ha még most is így gondolja és ha van rá lehetőségünk, ez lenne a 2. csapat kérése.
...

Ez bizony szóról-szóra így volt. :D

Kíváncsian várom a "rendbetétel" utáni fotókat, a legutolsó Viktoros fotón kicsit kaotikus lett a scape már a növények miatt. :)

@talachi bitang lett a továbbfejlesztett akva, nekem minimum duplájára nőtt az élvezeti értéke a pár plusz kő hozzáadásával.
 
Team 2 - @Molnár Béla és kis csapata :)

@matrai kolléga bent volt a héten és megmutatta hogyan is kell karbantartani egy ilyen részletes kis erdőt :) A végeredmény nagyon patent lett. Hiába na mégis csak ők voltak ott az erdő születésénél :)

34884730476_1be43a5dfc_h.jpgScaper's Day 2 - Team 2 by Viktor Lantos, on Flickr

Gyorsan rátettem az 1 hetes fotóra, hogy lássuk a fejlődést. Sajna a start nagyon bubis volt de azért az elmúlt 3 is elég látványos.

Alga nincs. Növények szépek. Még mindig csak 1 Aquasky megy, lehet lassan meg lehetne próbálni picit több fénnyel.

:snaphappy:(y)

team2-1month-milestone.gif
 
Team 1 - @talachi és csapata

1 hete történt némi változás, ahogy dokumentáltuk, most már a növények is szépen kezdik körbeölelni az új elemeket.
Alga nincs, de az elmúlt 1-2 napban a kövek kaptak egy kis patinát. Rajta tartjuk a szemünket. A ragasztott mohák határozottan elkezdtek növekedni a kezdeti stressz után.
A héten kért módosítás még nem lett elvégezve.

100 mm
34114972773_07e5e4e265_h.jpgScaper's Day 2 - Team 2 by Viktor Lantos, on Flickr

20mm
34885066166_5c6fbf5e0e_h.jpgScaper's Day 2 - Team 2 by Viktor Lantos, on Flickr

és itt is készítettem egy honnan hova animot

team1-1month-milestone.gif

:snaphappy:(y)
 
Team 4 - Kavicsos és csapata

Szinte minden növény a megfelelő tempóban növekszik, de az Elatine még nem kapcsolt rá. Sajna nem kaptunk a Tropicatól ezért még várat magára a pótlás.
A háttérben olyan lágmoha költemény van, hogy öröm nézni :)
Az összehasonlító fotók alapján a medret ki kell takarítanunk a front részen.

:snaphappy:(y)

34885617586_36b8937bc3_h.jpgScaper's Day 2 - Team 4 by Viktor Lantos, on Flickr

És az 1 hetes és mostani állapot.

team4-1month-milestone.gif
 
Team 3 - @Piga és csapata

A kezdeti kicsit növénytelen indítás után beindultak a rakéták :)
A háttérben nem látszik, de szépen belakták a növények a területet. Lassan itt is előkerül az olló, hogy gatyába rázzuk a mohákat.

View attachment 32106Scaper's Day 2 - Team 3 by Viktor Lantos, on Flickr

1 hetesen és most (most nem felejtettem el kikapni a Twinstart)

:snaphappy:(y)

View attachment 32105
Ha összeérnek itt-ott majd a mohák én elégedett leszek a látvánnyal. :) Jővőhéten meglátogatnám a boltot és kicsit finomítanék rajta ha lehet.
 
Team 3 - @Piga és csapata

A kezdeti kicsit növénytelen indítás után beindultak a rakéták :)
A háttérben nem látszik, de szépen belakták a növények a területet. Lassan itt is előkerül az olló, hogy gatyába rázzuk a mohákat.

View attachment 32106Scaper's Day 2 - Team 3 by Viktor Lantos, on Flickr

1 hetesen és most (most nem felejtettem el kikapni a Twinstart)

:snaphappy:(y)

View attachment 32105
Marha jól néz ki! Gratula @Piga és csapatának(y)
 
Back
Oldal tetejére