• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aponogeton Crispus Red

viktorlantos

Alapító
Admin
Bevallom őszintén valamiért nem nagyon használjuk az Aponogetonokat.
Nemrégiben figyeltem fel a Red változatra, amit Mark is használ most az akváriumában.

aponogeten-crispus-red.jpg


Gyönyörűen fest, ha kellő fényt adunk neki. És szép kecses növényke. A héten hoztunk is belőle, hogy alaposabban szemügyre vegyük.

http://www.greenaqua.hu/aponogeton-crispus-red.html

Növényről némi infó:

Gyors áttekintés
Család: Aponogetonaceae
Származási hely: Cultivar
Magasság: 15-30 cm
Szélesség: 10-15 cm
Fényigény: közepes-nagyon magas
Hőmérséklet: 20-28 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-kemény
pH tolerancia: 5,5-8
Növekedési ütem: lassú
Igény: alacsony

Az Aponogeton crispus leveleivel minden akváriumban gyönyörűen mutat. Kényes növény, így a legszebben lágy, kicsit savas vízben, táptalajon növekszik. Ha ezek a feltételek biztosítottak, a növény rengeteg új levelet hoz, és gyakran virágzik is. Az Aponogeton crispus-t eredetileg olyan tavakban találták, amelyekben csak az esős évszak ideje alatt van víz, de nincs szüksége "pihenő időszakra" az akváriumban.

Ha szeretnétek kipróbálni, most van pár darab a boltban. Én csak erős fény mellé ajánlom ott jön ki az igazi szépsége.
 
Sziasztok! Beleszerettem ebbe a növénybe, de sajnos hónapok óta nem tudom beszerezni... Van rá esély, hogy lesz még a boltban? Vagy esetleg valakinél egy kis plusz???

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Sziasztok! Beleszerettem ebbe a növénybe, de sajnos hónapok óta nem tudom beszerezni... Van rá esély, hogy lesz még a boltban? Vagy esetleg valakinél egy kis plusz???

Sajnos jó ideje eltűnt már a Tropica kínálatából. Per pill nincs a kertészeteknek akikkel dolgozunk.
 
Back
Oldal tetejére