• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Apistogramma cacatuoides - Kakadu törpesügér

Egy nem mindennapi felvételt sikerült készítenem ( sajnos ) . A viszonylag békés kakaduról. Egy pár van az akváriumomban.....
 
Egy nem mindennapi felvételt sikerült készítenem ( sajnos ) . A viszonylag békés kakaduról. Egy pár van az akváriumomban.....
Kész horror! Régen nálam is volt együtt egy kakadu és egy pillangó pár, ugyanilyen vége lett a történetnek (bár az akkori tudatlan fejemmel 63 literbe raktam szegényeket).. azóta csak 1 törpesügér párt tartok egy akváriumban.
 
Kész horror! Régen nálam is volt együtt egy kakadu és egy pillangó pár, ugyanilyen vége lett a történetnek (bár az akkori tudatlan fejemmel 63 literbe raktam szegényeket).. azóta csak 1 törpesügér párt tartok egy akváriumban.
125 liter. Próbáltam utánajárni, olvasni is. Eladó is úgy informált, elosztják majd a terepet. Lehet én vagyok a hibás, de rosszak voltak az infók. Amúgy a kakadum más halakra is rá rácsapott. Szerintem pont egy kimondottan agresszívet fogtam ki. Kedvenc halam vettem fel videóra ahogy kinyírják....
 
Egy nem mindennapi felvételt sikerült készítenem ( sajnos ) . A viszonylag békés kakaduról. Egy pár van az akváriumomban.....
Dúrva.
Én meg úgy jártam, hogy anno vettem egy pár Kakadut GA-ból. Úgy nézett ki, hogy az egyik hím a másik nőstény. Méretre is sokkal nagyobb volt az egyik, és megnyúlt úszói is, a másik kicsi maradt, és az úszói se nyúltak meg. A nagyobbik udvarolt a kissebbnek, de a kissebb csak nem akart kötélnek állni, hanem az udvarlásokat enyhén oldalra dőlve hárította. Aztán egyik napról a másikra a nagyobb sügér eltűnt, gondolom a sűrű növényzetben elhullott, a garnélák meg eltakarították. Most vettem a "nőstényhez" még 1 párt. Ezúttal nagyon úgy néz ki, hogy az egyik tényleg nőstény, mert sárgásabb is a másik kettőnél. Viszont a másik kettő hímnek tűnik, mivel harcolnak egymással. Nem durván, csak időnként elkergetik egymást. Nagyon úgy látom, hogy felosztották az akváriumot, legalább is remélem. Most így van 2 hímem, és 1 nőstényem. :) Később csinálok fotókat is.
 
Dúrva.
Én meg úgy jártam, hogy anno vettem egy pár Kakadut GA-ból. Úgy nézett ki, hogy az egyik hím a másik nőstény. Méretre is sokkal nagyobb volt az egyik, és megnyúlt úszói is, a másik kicsi maradt, és az úszói se nyúltak meg. A nagyobbik udvarolt a kissebbnek, de a kissebb csak nem akart kötélnek állni, hanem az udvarlásokat enyhén oldalra dőlve hárította. Aztán egyik napról a másikra a nagyobb sügér eltűnt, gondolom a sűrű növényzetben elhullott, a garnélák meg eltakarították. Most vettem a "nőstényhez" még 1 párt. Ezúttal nagyon úgy néz ki, hogy az egyik tényleg nőstény, mert sárgásabb is a másik kettőnél. Viszont a másik kettő hímnek tűnik, mivel harcolnak egymással. Nem durván, csak időnként elkergetik egymást. Nagyon úgy látom, hogy felosztották az akváriumot, legalább is remélem. Most így van 2 hímem, és 1 nőstényem. :) Később csinálok fotókat is.
2 hím 1 nőstény.. Ajjajjj :D

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
 
2 hím 1 nőstény.. Ajjajjj :D

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
150 literes az aki, és rengeteg búvóhely van (még én is elbújnék benne), ezekkel a tényekkel nyugtatom magam, de valahogy úgy sejtem, hogy a harc még nem ért véget :)
 
Még mindig nem megy a nemek megkülönböztetése, hiába a fejtágítás...[emoji52]
Megint sikerült egy fiút kifognom??
93d1477652ada21d9562767bbe608286.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Bár tetsziket nyomtam mindhármótok válaszára, de maga a válasz az nem tetszik(n):)
Viszont sejtettem! Köszi a segítséget! Azt hiszem ezentúl csak akkor hozok halat ha 1000%-ra biztos lány;)
 
Egy nem mindennapi felvételt sikerült készítenem ( sajnos ) . A viszonylag békés kakaduról. Egy pár van az akváriumomban.....
Baltahasú pontylazacok, zöld neonok, vörösorrú pontylazacok valamint egy pár BETTA mellé néztem ki egy kakadu párt 190 literbe. Hát a fentiek alapján felejtős, ugye?
 
Baltahasú pontylazacok, zöld neonok, vörösorrú pontylazacok valamint egy pár BETTA mellé néztem ki egy kakadu párt 190 literbe. Hát a fentiek alapján felejtős, ugye?
Igen!
Egy mára már majdnem elfeledett magyar fórum betta topikjában nagyon nem javasolják az általad leírt párosítást.
 
Elkezdtem visszafele olvasni, hátha kapok választ, de sok ez a 28 oldal, bocsi ha volt már:

1, Sügerek általában minden növényt felzabálnak. Legalábbis sügéreztem és Anubiason kívül mindent ettek. Volt kakadum is, de akkor még nem foglalkoztam a növényekkel. Egy brutál növényes akvában kárt tesznek?

2, Anci nincs, az 8 éve volt párban kakaduval és valóban megette az ikrát. De most van Amanó és RC, Black Neon, Oto, Helena és Süncsiga. Ezek közül vajon valamelyik feleszi az ikrát? Ha csak egyikről van tapasztalatod, hogy nem azt is írd le, köszi.
 
1. Mehet növényesbe, ez dél-amerikai és nem afrikai sügér. :)
2. A fekete neon tuti, a többi lutri alapon zabálja fel az ikrát. Nagyon erős szülői ösztönnel megáldott sügérpár kell ahhoz, hogy társas akváriumban legyen szaporulatod.
 
1. Mehet növényesbe, ez dél-amerikai és nem afrikai sügér. :)
2. A fekete neon tuti, a többi lutri alapon zabálja fel az ikrát. Nagyon erős szülői ösztönnel megáldott sügérpár kell ahhoz, hogy társas akváriumban legyen szaporulatod.
Azt nem tudtam, hogy növényevés szempontjából van különbség származást tekintve.
Fekete neontól féltem legkevésbé, erre tessék. :( Azok nekem mindig csak a nyílt vízen vannak (330L) Sosem bogarásznak a susnyásban, ezért nem gondoltam rájuk. Eszik a garnélát, de ott is csak azt aki nyílt vízre merészkedik.
Köszi a választ
 
Utoljára módosított:
Arra viszont nem gondoltam mi lesz a 400 fős RC telepemmel ha bekerül 6 kakadu a 330L-be? Fekete neonok is ott vannak és bár biztos ritkítják, de a szaporulat fenntartja magát. Tart valaki garnélát Kakadu mellett? Az mégis nagyobb hal, gondolom előbb utóbb felzabálják mind.
 
Szeretni fogják a sügérek a garnikat. Nagyon.

Ugyanis a természetes élőhelyükön is hasonló méretű prédákkal táplálkoznak.
 
Sziasztok!
1 hím és 2 nőstény kakadu törpesügeret szerettem volna venni.
Kaptam két kisebb és egy nagyobb halat.
A szerintem amit hímnek gondoltak az nőstény, csak nagyobb.
Szerintetek?
LINK
 
Back
Oldal tetejére