• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anubias virágzás

Tarakos

Kertész szaki
Re: Tarakos növényese (talán már az)

Rinagy said:
Gratula Ákos!
Nagyon szép lett! :thumbup: Nem tudom hogyan csinálod, de nálam még sosem virágzott az anubias... Igaz nincs CO2, se Carbo, de táp már van!
Jó ötlet szerintem a nagyobbra váltás, sok sikert hozzá! És a bútorral mi lesz?
Ezek a microsorium tövek nagyon szépek, még ekkorában sosem láttam, talán tropicás? Kereskedésben nem látni ilyet, pedig kerestem.
Várom a fejleményeket. :)

Szia!

Tutira a Co2 okozza, mert a nanoba ugyan az a tápozás, kap fényt, rendszeres vízcsere, csak Co2 nincs, és látványosan lassabb is a növekedése.
A páfrány is csak Co2-vel nő így , de nálam szinte kiirthatatlan. (Nanoba ugyan ez látványosan semmit sem csinál hetekig, míg itt hetente egy új levelet hoz.)
Ja, és nem tropikás.

Viszont két hete ioncserélt vízzel cserélek vizet a nanoba, (aztán visszatápozás) a párolgást kezelt csapvízzel pótolom, és látványosan megindult a növekedés. Szóval a lágy vizes akvarisztika még jobb eredményt hozhat!
 
Re: Tarakos növényese (talán már az)

Nálam folyamatosan virágzik, több helyen olvastam,az anubiasnál akváriumi körülmények közt a magas foszfátszint váltja ki a virágzást.
 
Re: Tarakos növényese (talán már az)

Tomi said:
Nálam folyamatosan virágzik, több helyen olvastam,az anubiasnál akváriumi körülmények közt a magas foszfátszint váltja ki a virágzást.

Ez elgondolkodtató. Nálam akkor virágzott, amikor pontalgám volt. Ez meg elméletileg akár foszfát hiánya-alacsonyabb szintje miatt (is) lehet.
Hogy is van ez?
 
Mivel elég ellentmondóak a tapasztalatok így létrehoztam ezt a topicot, itt meg lehet vitatni hogy milyen körülmények között virágzik
Nálam is virágzott 60l-ben 15w világítás eheim belsőszűrővel heti vízcserével, más nem volt.
 
Re: Tarakos növényese (talán már az)

Tarakos said:
Tutira a Co2 okozza
Tuti nem ;)
Én a környezetváltozásra tippelek. Én lágy vízben tartom, high-tech akvárium, nő rendesen, de idáig még egyszer sem virágzott. Viszont a "felesleget" sokszor kapják meg ismerősök és főleg lowtech aksiba kerül. Többször előfordúlt hogy pár hétre rá virágzott.
Én meg mindig megkapom hogy ez azért van mert nem értek hozzá... co2, tápozás, sok vízcsere... ilyen hülyeségek ;)
 
Na, jól beindítottam a témát... :) Szerintem a talajban lehet valami. Láttam már kavicsban (aprószemű), homokban, manadoban virágozni, nálam a bazaltban nem akar :arrow: nem szereti a bazaltot... Mondjuk önmagában én se használnám, de tápozás és táptalaj melett szerintem nem olyan rossz, ha kisszemű, és még esztétikailag is szép.
 
Sok növénynél a fény változása váltja ki a virágzást, konkrétan a megvilágított órák számának növekedése és a vörös hullámhossz nagyobb mennyisége. Ez mondjuk főleg a mérsékeltövi növényekre áll, a trópusiaknál lehet, hogy teljesen más változások indítják be. Majdnem minden növény időzíti a virágzást valamilyen környezeti tényező változásához, hogy az optimális időpontban kerüljön sor az eseményre.
A foszfátot előbb-utóbb ki fogom próbálni, jelenleg teljesen hiányzik a tápozásomból, és van pár Anubias 'petite'-m, amik nagyon szépen nőnek, de eszükbe se jutott eddig a virágzás.
 
Nálam a megemelt világítással nem produkált semmit - jött az alga. Erre visszavettem a fényt, és előjött a virág :)
 
Nigro said:
Szerintem a talajban lehet valami.

Talajban tuti nem! :) Anubaiast nem illik talajba ültetni ;)
Én is inkább a változó körülményekre szavazok.

Pedig nálam a 90%-a ott van, bár most kíváncsi vagyok hogyan viselkedik úgy, hogy beraktam a fa mögé hátra egy bokrot belőle csak úgy, épphogy tartja valami. :)
Lehet, hogy a körülmények miatt, ez valószínűbb. Na majd most tesztelem. Emeltem már 2 napja a fényt 5 óráról 6,5-re, valamint egy hete megy a rendes táp. Ez szerintem eléggé változó körülmény. :)
 
Nigro said:
Anubaiast nem illik talajba ültetni ;)
Én is inkább a változó körülményekre szavazok.
Illik, nem illik: én kőre kötözve tettem le az aljzatra őket, erre ezek az értetlenek letolták a gyökerüket, lentre a mélybe és csak szítták magugba az anyagot.
Mondjuk nálam stabil állapotok voltak/vannak, kezdetek óta lágyvíz van a medencében, nem mozgattam őket más helyre, co2-t is kaptak, viszont a dekorom miatt kicsit takarásban voltak a levelek. Virágozni meg inkább ősszel és télen virágoztak. :D Lehet, mediterrán növényeim voltak. Most átköltöztettem őket egy 180-as őskövületbe, meglátjuk, hogyan reagálnak a "változó" - bár én inkább mostohának mondanám - körülményekre.
 
Jó hosszú gyökereket tudnak ereszteni, nálam arasznyi fadarabon vannak, és simán lenyúlnak a talajba, a gömbalgákon rendszeresen keresztülnőnek. Ez így is van rendjén, maga a gyöktörzs nem kerülhet föld alá. Az még kérdéses, hogy képes-e egyáltalán tápanyagot felszívni ez a gyökér, vagy csak rögzítő funkciója van. Ha legközelebb rendezkedem az akváriumban, és nem felejtem el, akkor kioperálok egy darab gyökeret és megnézem mikroszkóppal. Ha van gyökérszőr, akkor képes tápanyagot felszívni, ha nincs, akkor csak dísznek van.
 
Sziasztok!
Na, hogy még legyen egy tényező pluszban.
Nálam nincs lágy víz, csak csapvíz.
Micro-Macro, Carbo, CO2 kapja rendesen az aki.
Nálam egyszer virágzott, még az elején.
Akkoriban 4X39W Gro Lux ment az aki fölött.
Nem tetszett.
Lecseréltem 6500K csövekre.
Azóta nincs virág.
 
Sziasztok!
Olvasgattam a topicot és érdekesnek tartom a témát. Én nem nagyon értek hozzá, sőt anubiasom sincs de mivel a biológiát emelt szinten tanulom mégis merek valamire következtetni. Még pedig arra hogy a szárazföldi növényekhez hasonlóan a túl nitrogén centrikus tápozás hátráltathatja a növények virágzását. A nitrogén elsősorban a klorofill és a sejtek felépüléséhez szükségesek. Azonban a szárazföldi növényeknél is tapasztalhatjuk hogy a nitrogén túlzott adagolása sejtmegnyúláshoz és a fajra nem jellemző alakot eredményezhet sőt a nitrogén gátolja a virágzást.
Nem vagyok 100%ig biztos hogy ez a vízalatti növényeknél is így van e de szerintem ez is lehet egyfajta megközelítése a történetnek, elvégre a növények azok növények ha víz alatt vagy felett él. :)
 
A növényt még afzelii néven vettem (és talán az is) még a GA előtt. Azóta egy kicsit jobban megnőtt mint szerettem volna, és most virágzott először. Ez volt a karácsonyi meglepi...

IMG_4709.JPG


IMG_4697.JPG


IMG_4700.JPG


IMG_4714.JPG
 
Back
Oldal tetejére