• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anubias nana Pinto

Robotpilóta

Kertész szaki
Nemtudom hol kérdezzek ezért ide írok.
Van egy http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-anubias-nana-pinto.html növényem " GA-ból:)" mikor megjelent az elsők között vettem.
Mára siralmas állapotba került ,már levele sincs jóformán. Sosem érezte jól magát, bárhova tettem. Próbáltam kemény vízben, lágy vízben, co2 val, co2 nélkül, kevés fénnyel, sok fénnyel. Ez ennyire igényes vagy csak "nincs szerencsém"?
Már nem tudom mit kezdjek vele..
Esetleg megpróbálhatom úgy ,hogy a szára vízben van a többi része meg kilóg a vízből azt tutira nem bírja ki?
Nagyon sajnálom, mert nagyon tetszett.
Ötlet?(n)
 
Nálam több helyen is járt a nagy akvában, mindenhol szépen nőtt. Most elfeleztem és raktam át a mossyba, úgy nézem ott is szeret. Egyedül a magasnyomású CO2 a különbség a két akvában.
Ja és mintha a nana gold és a pinto is fényigényesebbek lennének mint a sima anubiasok.
 
Nálam több helyen is járt a nagy akvában, mindenhol szépen nőtt. Most elfeleztem és raktam át a mossyba, úgy nézem ott is szeret. Egyedül a magasnyomású CO2 a különbség a két akvában.
Ja és mintha a nana gold és a pinto is fényigényesebbek lennének mint a sima anubiasok.
Nem tudom mi lehet a baja de ha nem változik kidobom és többet nem veszek ilyet. :(
 
Nem tudom mi lehet a baja de ha nem változik kidobom és többet nem veszek ilyet. :(
Ha tetszik neked ne add fel ilyen könnyen! Megesik az ilyen sajna. Nekem 3 évig nem maradt meg a riccardia 3 akváriumból egyikben sem és a legutolsó vétel is befeketedett mint a többi de egyszer csak megindult. Mai napig a kedvencem,és gyönyörűen fejlődik. Inkább érdeklődj tovább mi lehet a gond, mik az igényei. Fel a fejjel(y)
 
Nemtudom hol kérdezzek ezért ide írok.
Van egy http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-anubias-nana-pinto.html növényem " GA-ból:)" mikor megjelent az elsők között vettem.
Mára siralmas állapotba került ,már levele sincs jóformán. Sosem érezte jól magát, bárhova tettem. Próbáltam kemény vízben, lágy vízben, co2 val, co2 nélkül, kevés fénnyel, sok fénnyel. Ez ennyire igényes vagy csak "nincs szerencsém"?
Már nem tudom mit kezdjek vele..
Esetleg megpróbálhatom úgy ,hogy a szára vízben van a többi része meg kilóg a vízből azt tutira nem bírja ki?
Nagyon sajnálom, mert nagyon tetszett.
Ötlet?(n)

Nem mondanám egy igényes növénynek. Alkalmazkodni időnként lassan alkalmazkodik.
De ha tápozás stb van akkor mennie kell.
 
Csak ez a növény problémás az akváriumban? Nem lehet, hogy általános problémák vannak?
Csak ez. De ez amióta megvan. Ennek az egy virágnak a szárát valami fekete algaszerű borítja. A többi virág rendben. Akva 96lier. Profító megy napi 5ml, kálium 1,5ml, foszfát 1,5ml, vas 1,5ml, capatta 1,5ml, carbo 5ml, de nitró nincs adagolva mert így is még sok a hal. Előtte Green Aqua Micro, Macro és carbo ment 5-5-5ml de az a sok hal miatt brutál feltolta a nitrát szintet ezért váltottam. De a pintó akkor is nyüglődött. Fény 4x39w ,éllesztős co2, szűrés tetra ex1200 plus töltet seachem mátrix és substrat pro, eheim 2213 substrat pro, purigén, lágyvíz.
Röviden.
 
Foszfátot mérni most nem tudok, mert most csak jbl csíkom van. Sok lehet vagy kevés? A nitrát 25-30 körüli ,nitrit 0, ph 6,8, gh 7, kh 6
Mindegy. Úgy is újra indítás előtt állok. De most nagyon figyelek minden paraméterre. Úgy is több időm lesz rá!
 
Mindegy. Úgy is újra indítás előtt állok. De most nagyon figyelek minden paraméterre. Úgy is több időm lesz rá!
Úgy döntöttem 3nap sötétzárka!
@viktorlantos még annyit ,hogy ez a virág bírja az emerset? Tehát ha a szára vízben van a levelei kilóghatnak? Ha igen megpróbálom így, csak akkor már most kilógasam vagy inkább a vízfelszínhez közel tegyem és hagyam kinőlni?
 
de nitró nincs adagolva mert így is még sok a hal

Foszfátot mérni most nem tudok, mert most csak jbl csíkom van. Sok lehet vagy kevés? A nitrát 25-30 körüli ,nitrit 0, ph 6,8, gh 7, kh 6

Arra gondoltam, hogy a foszfátod sok lehet nincs mellette elég nitrát a növények nem veszik fel.
Láttunk már olyat, hogy néhány növény foszfát túladagolásra eldobta a leveleit. Még ha nem is sűrűn.

@viktorlantos még annyit ,hogy ez a virág bírja az emerset? Tehát ha a szára vízben van a levelei kilóghatnak? Ha igen megpróbálom így, csak akkor már most kilógasam vagy inkább a vízfelszínhez közel tegyem és hagyam kinőlni?

A kertészetekben is így nevelkedik. De minden anubias átláthatatlan fóliasátorban fejlődik az üvegházon belül.
kb így képzeld el

DPP_0073.JPG

Párás környezet kell neki. Egyedül ez lehet a gond a víz felett neveléssel. És persze direktbe 15cm-re az akvárium fényétől nem lesz siker :)
 
Arra gondoltam, hogy a foszfátod sok lehet nincs mellette elég nitrát a növények nem veszik fel.
Láttunk már olyat, hogy néhány növény foszfát túladagolásra eldobta a leveleit. Még ha nem is sűrűn.



A kertészetekben is így nevelkedik. De minden anubias átláthatatlan fóliasátorban fejlődik az üvegházon belül.
kb így képzeld el

View attachment 20346

Párás környezet kell neki. Egyedül ez lehet a gond a víz felett neveléssel. És persze direktbe 15cm-re az akvárium fényétől nem lesz siker :)
Köszönöm a választ!
Akkor marad víz alatt, de megpróbálok minden paramétert pontosan belőni.
A hiba biztosan az én készülékemben van! ;)
 
Csak ez. De ez amióta megvan. Ennek az egy virágnak a szárát valami fekete algaszerű borítja. A többi virág rendben. Akva 96lier. Profító megy napi 5ml, kálium 1,5ml, foszfát 1,5ml, vas 1,5ml, capatta 1,5ml, carbo 5ml, de nitró nincs adagolva mert így is még sok a hal. Előtte Green Aqua Micro, Macro és carbo ment 5-5-5ml de az a sok hal miatt brutál feltolta a nitrát szintet ezért váltottam. De a pintó akkor is nyüglődött. Fény 4x39w ,éllesztős co2, szűrés tetra ex1200 plus töltet seachem mátrix és substrat pro, eheim 2213 substrat pro, purigén, lágyvíz.
Röviden.
Nem írtad el véletlenül a liter mennyiségét?? Valami nem stimmel nekem ebben az akváriumban.:eek:
 
Utoljára módosított:
Nem írtad el véletlenül a liter mennyiségét?? Valami nem stimmel nekem ebben az akváriumban.:eek:
Nem! 96liter 80x30x40
Mire gondolsz? Mit hibázok el? Amikor a áttáltam a GA tápokról Profítóra csak 2ml vel indultam de harmatos volt a gyári ajánlás ,minden hiány előjött. Úgy emeltem havonta és már közel egy éve így megy. A szűrés tudom "kicsit":D izmos de majd rövidesen az eheim áttkerül a teknősökhöz és csak a tetra marad.
Minden segítséget örömmel veszek!(y)
 
Utoljára módosított:
Nem! 96liter 80x30x40
Mire gondolsz? Mit hibázok el? Amikor a áttáltam a GA tápokról Profítóra csak 2ml vel indultamde harmatos volt ,minden hiány előjött. Úgy emeltem havonta és már közel egy éve így megy. A szűrés tudom "kicsit":D izmos de majd rövidesen az eheim áttkerül a teknősökhöz és csak a tetra marad.
Hát legelőször is nem tudom milyen szándékkal világítasz 160 wattal egy 96 literes akváriumot amikor a pintónak a 0,4 watt is bőven elég de 0,7 lehet már sok. Ha a fény sok neki,lealgásodik,és leállnak a funkciói,mert nem vált gyorsan levelet inkább eldobja végleg. Szerintem a mic-mac ot nem kellett volna lecserélned csak a macrot visszavenni minimalba. De mindegy már megtetted. A halaid nagyok és van bőven sok a nintrát foszfát, na de mennyi? Ha külön adagolod mi szerint? Ha a halak termelnek sokat folyamatosan mérni kellene mielőtt adagolsz mert nem tudod milyen arányban termelik ezt a két anyagot. Ha meg sokat termelnek miért adsz még külön? A carboról nem is beszélve szerintem az rengeteg amit bele teszel. Ilyen sok a növényed? Mert az akvárium nem nagy akkor arra tudok gondolni, hogy irdatlan növény massza lehet benne és a világításod az akvárium felett van vagy 1-1,5 méterrel.Valahogy így tudom elképzelni. A szűrés mindegy, ekkora szűrésnél max a flow-al lehet gondod ami ecsetesít. Sorba kötném a 2 db-ot és a kisebbet nem indítanám be. Így a szűrő felület is nő és a flow is csökken. A vasat is sokallom. Kérlek félre ne érts nem kioktatni akarlak csak szeretném megérteni mit miért csinálsz íly módon. Nekem 5 akváriumom van abból most 2 co-s, de szerintem fele annyit teszek mindenből mint te pedig a 2 nekem 290 liter(n)
Szerintem a pintót más növénnyel kellene valamelyest árnyékolni és valahogy az algát leszedni róla vagy nem tudom. Az a növény megállt ezért rakódik rá minden.
 
A carbónál 1ml/20l az ajánlás az 5ml/100liter a fény meg http://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-4-39-watt.html ,azért nem egy fényágyú:) a 2x39 kevésnek bizonyult a többi növénynek. Foszfátot meg azért kezdtem el mert jött a zöld pontalga amióta adagolom ,megszűnt de igazából a párom intézte mert én keveset voltam itthon. Talán majd most ez változik ,több időm lessz!
De egyedül ez a növény ami nem bírja a kiképzést. Igaz nagyon igényes növényeim nincsenek ,de nem is tervezek! Most megpróbálom külön rakni. Van egy 5l kis akváriumom amit nem használok. Ott kipróbálom csak profítóval, fény nélkül.
A macrót csere előtt @Nigro javaslatára visszavettem ha jól emlékszem 1ml-re de akkor meg káliumhiány lépett fel.
 
A carbónál 1ml/20l az ajánlás az 5ml/100liter a fény meg http://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-4-39-watt.html ,azért nem egy fényágyú:) a 2x39 kevésnek bizonyult a többi növénynek. Foszfátot meg azért kezdtem el mert jött a zöld pontalga amióta adagolom ,megszűnt de igazából a párom intézte mert én keveset voltam itthon. Talán majd most ez változik ,több időm lessz!
De egyedül ez a növény ami nem bírja a kiképzést. Igaz nagyon igényes növényeim nincsenek ,de nem is tervezek! Most megpróbálom külön rakni. Van egy 5l kis akváriumom amit nem használok. Ott kipróbálom csak profítóval, fény nélkül.
Hát jó. Szerintem is próbáld meg külön amugy nem egy igényes növény, a fényt is alig kedveli. Lehet nem is kellene egy darabig tápot adni neki ha hoz új hajtást úgy is látod rajta ha kéri. Csak induljon meg(y)
 
Back
Oldal tetejére