• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Anonymous

Milyen stílusú akváriumot rendeznél be,a leírásban megjelölt paraméterekkel.


  • Total voters
    15
  • Poll closed .
Majd el felejtettem :D Mai napi újításom. Apró pici neodim mágnes szilánk pillanat ragasztóval a difi csövére kívülről egy valamivel nagyobb. A vége tökéletes. Nincs tapadó korong, nagyon diszkrét és csini :)
Annyit módosítok majd még rajta, hogy kisebbre vágom, szinte láthatatlanra;)
20161108_191844.jpg
 
Majd el felejtettem :D Mai napi újításom. Apró pici neodim mágnes szilánk pillanat ragasztóval a difi csövére kívülről egy valamivel nagyobb. A vége tökéletes. Nincs tapadó korong, nagyon diszkrét és csini :)
Annyit módosítok majd még rajta, hogy kisebbre vágom, szinte láthatatlanra;)
View attachment 20518
Tök jó ötlet. Vajon meddig fogja majd a ragasztó a vízalatt? Nem fog idővel leválni?
Nem karcolja az üveget, ha odébb kell húzni az üveg takarításakor?
 
Utoljára módosított:
Tök jó ötlet. Vajon meddig fogja majd a ragasztó a vízalatt? Nem fog idővel leválni?
Hát ez hirtelen jött. Meglátjuk.A terv nem így kezdődött hanem fbs-el csak annak kell legalább 12 óra kötési idő. A pillanat ragi csak azért ötlött,hogy ennél az üveg vastagságnál érvényesül-e a neodym mágnes és tart-e rendesen. A próba sikerült tart bizony. Ráadásul pont annyira amennyire kell. Nem mozdul el, viszont nem is olyan erős mint amire képes ha nincs közte üveg. Az fbs biztosan tartós, nagyon sok mindenhez használjuk. Azt tudtátok,hogy az atomerőművekben is azzal fogatják be az ablakokat? Valami ólom üveget használnak a kényes részeknél. Ha lesz időm rá szeretnék minden tapadó korongot helyettesíteni ezzel a megoldással és végre vége lesz a tapadó korong szenvedésnek. Én valahogy szívok velük folyamatosan. Vagy elenged, vagy meg sem fogja, vagy felkeményedik. Jbl dc-m van vagy 4 db mert a GA-ban jó áron volt "van" reagensel együtt és mindig egybe rendeltem de a dc-k nagyon hamar leestek ezért nem tudtam tartósan használni. Picik a tapadó korongok rajta és nagyon lágyak. Persze a reagens kifolyt a vízbe újratölt. Talán ez már a múlté :)
 
A mágnes nem karcolja az üveget?
Szerintem nem mivel nem húzza annyira keményen. A külső üvegről simán levehető belül meg elengedi egyszerűen. Viszont gondoltam arra is, hogy nagyon vékony rétegben teszek arra is fbs-t szinte film vékonyan. Akkor már 100%,hogy nem lehet baleset. Vagy akár elektronikai zsugor csövet.( kílsőre) Ha lapot vesz az ember ebből a fajtából bármilyen formába törhető vágható. Kifinomítom ezt a megoldást. Teljesen a szinte láthatatlanul diszkrét verzióra;)
 
Vigyázz, mert elektromos készülékek rögzítésére nem nagyon jó, mivel meg tudja zavarni a működésüket.
Én így jártam egy belső szűrő mellett hagyott mágneses algakaparóval.
 
Szerintem nem mivel nem húzza annyira keményen. A külső üvegről simán levehető belül meg elengedi egyszerűen. Viszont gondoltam arra is, hogy nagyon vékony rétegben teszek arra is fbs-t szinte film vékonyan. Akkor már 100%,hogy nem lehet baleset. Vagy akár elektronikai zsugor csövet.( kílsőre) Ha lapot vesz az ember ebből a fajtából bármilyen formába törhető vágható. Kifinomítom ezt a megoldást. Teljesen a szinte láthatatlanul diszkrét verzióra;)
tök jó ötlet, ha nem korong kiképzésű lenne a difúzorom, kipróbálnám.
esetleg, ha tudsz ráhúzni még egy csövet a fölé egy kicsivel, ahol csatlakozik a CO2 cső az üveghez, és oda betuszkolni a mágnest, akkor nem kell ragasztani, és nem is látszik.
 
Sziasztok.
Az akvárium stabilnak mondható. A növények szépen fejlődnek. Tegnap dobtam bele 2 db amanot, 5 db sakurát, és 4 kisebb black mollyt. A mollyk nem maradnak benne csak ha esetleg keletkezne valami alga azok rendezik. Az ug-kat bele ültettem amiket szét osztottam a többi akváriumba szépen jelzik, hogy jól vannak. Nem is értem miért nem próbáltam ki előbb.Ebből nagyon szép gyepet lehetne építeni. A jövőhéten mehetnének bele a razborák. 15 db-ot tervezek bele.
 
Ha még vársz javaslatot, akkor nekem az Uropthalmoides nagyon bejött. Persze kellett nekik némi idő, amíg "iskola" hallakká váltak, de mos már szépen együtt mozognak. ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
Ha még vársz javaslatot, akkor nekem az Uropthalmoides nagyon bejött. Persze kellett nekik némi idő, amíg "iskola" hallakká váltak, de mos már szépen együtt mozognak. ;)

Tapatalk-kal küldve...
Szia.
Mindig örülök ha valaki megtisztel a véleményével. Szép kis hal bár nem értem mi benne a türkiz. Mit jelent, hogy iskola halakká váltak? Amúgy elég jó kis méretű.
 
Ha nagyon bele akarjuk erőltetni, akkor az oldalukon lévő szem, de szerintem se türkiz, bár nem is tudom milyen szín az...
A nők még a hupi, és a türkiz között is tudják a különbséget, én néha a zöld, és kék között is bajban vagyok. :D
Az iskola pedig csak egy gyenge szóvicc lett volna a fish school-ra ami halrajt jelent angolul. Bocsi, hogy nem maradt inkább bennem! :p
 
Sziasztok. Nyomtam egy 50%-os vízcserét. Minden happy. a növények nem hajtják túl magukat itt alapból gyengébben világítok. Kicsi akvárium kicsi növényekkel nem akarom hetente a túlbúrjánzást kaszabolni. Buce-k virágoznak. Előtérbe űltetett ug hajt mint a kocsis. Lassan nyírnom kell. Algának se híre se hamva.
DSC02970.JPG

A teteje még mindig nem tetszik ott valami alakítást kell végre hajtani.
 
A DC tapigondra én azt talàltam ki hogy hang-on(akasztós) típust vettem.Így sincs tapi;)

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Én nem hallottam még erről a 15 cm-es szabályról.Tök frankón működik az akvárium szélére akasztva is a DC. Ugyanúgy elszíneződik kékre ha kiveszem,és visszalimeosodik ha berakom.Nem hiszem ,hogy csak én használok ilyen típust.
 
Back
Oldal tetejére