• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Anonymous

Milyen stílusú akváriumot rendeznél be,a leírásban megjelölt paraméterekkel.


  • Total voters
    15
  • Poll closed .
Sziasztok kedves kovetoim. Szoval a nagy adtam mar par tanacsot fonal alga problemaval kapcsolatban nyilvan mindenkinek maskeppen mukodik a dolog. Par hete megjelent itt ott ebben az akvariumomban de nem tettem az ugy erdekeben semmit mert tervben volt, hogy ha megmarad, meg tudom osztani az erdeklodokkel mit hogyan csinalok a megszuntetesere.
Megmaradt, es beszotte a teljes hatteret. [emoji3]
Az en elmeletem ami gyakorlatban is bevalt, hogy teljes tapmegvonast alkalmazok es a vilagitast lecsokkentem a felere. Az en esetemben ez nem egy egyszeru mozdulat mert a lampam nem dimmelheto, igy amit tehetek feher diffuzort teszek az uveg ala.
Elokeszuletek a kovetkezo keppen kezdodnek. 70%-os vizcsere. Alul homok van agyagos talaj nincs es semmi kozeg ami tarolna a tapanyagot. A fonal algahoz nem nyulok hozza semmivel, mert tapasztalataim szerint ha szedegetem, kisebb lesz a felulete es nagyon minimalis tapanyag is segiti. Igy hagyom a szep halozatat minnel nagyobbra, hagy szipakolja a semmit.
Tehat eros vizcsere, feny felere, tapanyag nulla. Karbo adagolasa 40l/1 ml dozisban. Ettol a perctol indul.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Tehat megelozven a kerdeseket (nem mindenkinek tiszta) a difuzor ami a kepeken van retegelve, hogy lassuk a szurest. Elso kepen lathato az atteszosege. 0-1-2-3 retegben. Masodik kep a szobaba beszurodo feny luxban. 1253.
Harmadik kep egy reteg difuzorral 824 lux.
Negyedik kep ket reteg difivel 660 lux. Ez megkozelitoleg 50% csokkenes. Jon a szereles.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Tehat megelozven a kerdeseket (nem mindenkinek tiszta) a difuzor ami a kepeken van retegelve, hogy lassuk a szurest. Elso kepen lathato az atteszosege. 0-1-2-3 retegben. Masodik kep a szobaba beszurodo feny luxban. 1253.
Harmadik kep egy reteg difuzorral 824 lux.
Negyedik kep ket reteg difivel 660 lux. Ez megkozelitoleg 50% csokkenes. Jon a szereles.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
[emoji849]
fb3f95c6f0f0119cf7e766f6b107b880.jpg0624f115abfdd02dcf219a7b436dba4c.jpgc4544dda2eb32c97b81ae9ebbe4a2f1d.jpg45b8d5ac295bddf3baa71b2c4682898e.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére